Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 146

Reisner József (1859-1929) / Margó E. ( - ) ~1910-1920. BÖLCSESSÉG VEZESSE MUNKÁNKAT ERŐ VÉGEZZE SZÉPSÉG DÍSZÍTSE / ÉSZAK T.:T.:SZ.:K.:D - A TESTVÉRISÉGÉRT RUTTKA KEL.: 00912VI/22 kétoldalas Br szabadkőműves emlékérem, füllel (41x64mm) T:1- / Hungary ~1910-1920. BÖLCSESSÉG VEZESSE MUNKÁNKAT ERŐ VÉGEZZE SZÉPSÉG DÍSZÍTSE / ÉSZAK T.:T.:SZ.:K.:D - A TESTVÉRISÉGÉRT RUTTKA KEL.: 00912VI/22 double-sided Br Freemasons commemorative plaque with ear. Sign.: József Reisner / E. Margó (41x64mm) C:AU
30277.

Reisner József (1859-1929) / Margó E. ( - ) ~1910-1920. "BÖLCSESSÉG VEZESSE MUNKÁNKAT ERŐ VÉGEZZE SZÉPSÉG DÍSZÍTSE / "ÉSZAK" T.:T.:SZ.:K.:D - A TESTVÉRISÉGÉRT RUTTKA KEL.: 00912VI/22" kétoldalas Br szabadkőműves emlékérem, füllel (41x64mm) T:1- / Hungary ~1910-1920. "BÖLCSESSÉG VEZESSE MUNKÁNKAT ERŐ VÉGEZZE SZÉPSÉG DÍSZÍTSE / "ÉSZAK" T.:T.:SZ.:K.:D - A TESTVÉRISÉGÉRT RUTTKA KEL.: 00912VI/22" double-sided Br Freemasons commemorative plaque with ear. Sign.: József Reisner / E. Margó (41x64mm) C:AU

12 000 HUF
32,43
35,29
Reményi József (1887-1977) 1924. JOANNES CARD. CSERNOCH SEMISAECULO SACREDOS MCMXXIV / TUA LUCE DIRIGE jelzetlen, öntött Ag emlékérem (180,08g/72mm) T:1- RR! / Hungary 1924. JOANNES CARD. CSERNOCH SEMISAECULO SACREDOS MCMXXIV / TUA LUCE DIRIGE Ag commemorative medallion without hallmark (180,08g/72mm) C:AU RR!
30278.

Reményi József (1887-1977) 1924. "JOANNES CARD. CSERNOCH SEMISAECULO SACREDOS MCMXXIV / TUA LUCE DIRIGE" jelzetlen, öntött Ag emlékérem (180,08g/72mm) T:1- RR! / Hungary 1924. "JOANNES CARD. CSERNOCH SEMISAECULO SACREDOS MCMXXIV / TUA LUCE DIRIGE" Ag commemorative medallion without hallmark (180,08g/72mm) C:AU RR!

90 000 HUF
243,24
264,71
Reményi József (1887-1977) 1927. A Fodor Zeneiskola negyedszázados évfordulójának emlékére / 1903-1928 Br emlékplakett (243,63g/80mm) T:2 /  Hungary 1927. 25th Anniversary of the Fodor School of Music / 1903-1928 Br commemorative plaque. Sign.: József Reményi (243,63g/80mm) C:XF HP 4433.
30279.

Reményi József (1887-1977) 1927. "A Fodor Zeneiskola negyedszázados évfordulójának emlékére / 1903-1928" Br emlékplakett (243,63g/80mm) T:2 / Hungary 1927. "25th Anniversary of the Fodor School of Music / 1903-1928" Br commemorative plaque. Sign.: József Reményi (243,63g/80mm) C:XF HP 4433.

7 000 HUF
18,92
20,59
Reményi József (1887-1977) 1934. Prof. Török Lajos Dr. kétoldalas Br plakett (354,70g/95mm) T:1- / Hungary 1934. Prof. Török Lajos Dr. double-sided Br plaque. Sign.: József Reményi (354,70g/95mm) C:AU
30280.

Reményi József (1887-1977) 1934. "Prof. Török Lajos Dr." kétoldalas Br plakett (354,70g/95mm) T:1- / Hungary 1934. "Prof. Török Lajos Dr." double-sided Br plaque. Sign.: József Reményi (354,70g/95mm) C:AU

12 000 HUF
32,43
35,29
Reményi József (1887-1977) 1955. Riesz Frigyes 75 éves - 1955 / Magyar Tudományos Akadémia / Eötvös Lóránd Tudományegyetem kétoldalas Br emlékérem (328,93g/101mm) T:1-,2 / Hungary 1955. 75th Birthday of Frigyes Riesz double-sided Br commemorative medallion. Sign.: József Reményi (328,93g/101mm) C:AU,XF
30281.

Reményi József (1887-1977) 1955. "Riesz Frigyes 75 éves - 1955 / Magyar Tudományos Akadémia / Eötvös Lóránd Tudományegyetem" kétoldalas Br emlékérem (328,93g/101mm) T:1-,2 / Hungary 1955. "75th Birthday of Frigyes Riesz" double-sided Br commemorative medallion. Sign.: József Reményi (328,93g/101mm) C:AU,XF

8 000 HUF
Reményi József (1887-1977) 1955. Fejér Lipót 75 éves - 1955 / Magyar Tudományos Akadémia / Eötvös Lóránd Tudományegyetem kétoldalas Br emlékérem (367,34g/102mm) T:1-,2 / Hungary 1955. 75th Birthday of Lipót Fejér double-sided Br commemorative medallion. Sign.: József Reményi (367,34g/102mm) C:AU,XF
30282.

Reményi József (1887-1977) 1955. "Fejér Lipót 75 éves - 1955 / Magyar Tudományos Akadémia / Eötvös Lóránd Tudományegyetem" kétoldalas Br emlékérem (367,34g/102mm) T:1-,2 / Hungary 1955. "75th Birthday of Lipót Fejér" double-sided Br commemorative medallion. Sign.: József Reményi (367,34g/102mm) C:AU,XF

8 000 HUF
Reményi József (1887-1977) 1961. Magyar Numizmatikai Társulat 1901 / Magyar Régészeti, Művészettörténeti és Éremtani Társulat - Éremtani Szakosztály Br emlékérem (78,78g/60mm) T:1- kis ph. / Hungary 1961. Magyar Numizmatikai Társulat 1901 / Magyar Régészeti, Művészettörténeti és Éremtani Társulat - Éremtani Szakosztály Br commemorative medal Sign: József Reményi (78,78g/60mm) C:AU small edge error
30283.

Reményi József (1887-1977) 1961. "Magyar Numizmatikai Társulat 1901 / Magyar Régészeti, Művészettörténeti és Éremtani Társulat - Éremtani Szakosztály" Br emlékérem (78,78g/60mm) T:1- kis ph. / Hungary 1961. "Magyar Numizmatikai Társulat 1901 / Magyar Régészeti, Művészettörténeti és Éremtani Társulat - Éremtani Szakosztály" Br commemorative medal Sign: József Reményi (78,78g/60mm) C:AU small edge error

5 500 HUF
14,86
16,18
Reményi József (1887-1977) 1961. Magyar Numizmatikai Társulat 1901 / Magyar Régészeti, Művészettörténeti és Éremtani Társulat - Éremtani Szakosztály Br emlékérem (79,68g/60mm) T:1- kis ph. / Hungary 1961. Magyar Numizmatikai Társulat 1901 / Magyar Régészeti, Művészettörténeti és Éremtani Társulat - Éremtani Szakosztály Br commemorative medal Sign: József Reményi (79,68g/60mm) C:AU small edge error
30284.

Reményi József (1887-1977) 1961. "Magyar Numizmatikai Társulat 1901 / Magyar Régészeti, Művészettörténeti és Éremtani Társulat - Éremtani Szakosztály" Br emlékérem (79,68g/60mm) T:1- kis ph. / Hungary 1961. "Magyar Numizmatikai Társulat 1901 / Magyar Régészeti, Művészettörténeti és Éremtani Társulat - Éremtani Szakosztály" Br commemorative medal Sign: József Reményi (79,68g/60mm) C:AU small edge error

4 000 HUF
Anton Scharff (1845-1930) 1910. Az Országos Iparegyesülettől - Schwalb Adolf bádogáru gyárosnak Budapesten 1895 Br emlékérem (44,06g/54mm) T:2- ph. / Hungary 1910. Az Országos Iparegyesülettől - Schwalb Adolf bádogáru gyárosnak Budapesten 1895 Br commemorative medal. Sign.: Anton Scharff (44,06g/54mm) C:VF edge error
30285.

Anton Scharff (1845-1930) 1910. "Az Országos Iparegyesülettől - Schwalb Adolf bádogáru gyárosnak Budapesten 1895" Br emlékérem (44,06g/54mm) T:2- ph. / Hungary 1910. "Az Országos Iparegyesülettől - Schwalb Adolf bádogáru gyárosnak Budapesten 1895" Br commemorative medal. Sign.: Anton Scharff (44,06g/54mm) C:VF edge error

6 000 HUF
Anton Scharff (1845-1930) 1910. Az Országos Iparegyesülettől - Farkas és Társa gyárosoknak Budapest 1910 jelzetlen Ag emlékérem, Knopp és Steiner Budapesten gyártói jelzéssel (44,92g/54mm) T:2 ph. / Hungary 1910. Az Országos Iparegyesülettől - Farkas és Társa gyárosoknak Budapest 1910 Ag commemorative medallion without hallmark, with Knopp és Steiner Budapesten makers mark. Sign.: Anton Scharff (44,92g/55mm) C:XF edge error
30286.

Anton Scharff (1845-1930) 1910. "Az Országos Iparegyesülettől - Farkas és Társa gyárosoknak Budapest 1910" jelzetlen Ag emlékérem, "Knopp és Steiner Budapesten" gyártói jelzéssel (44,92g/54mm) T:2 ph. / Hungary 1910. "Az Országos Iparegyesülettől - Farkas és Társa gyárosoknak Budapest 1910" Ag commemorative medallion without hallmark, with "Knopp és Steiner Budapesten" makers mark. Sign.: Anton Scharff (44,92g/55mm) C:XF edge error

10 000 HUF
27,03
29,41
Anton Scharff (1845-1903) 1936. Magyar Mérnök- és Építész Egylet 1936 kétoldalas Br emlékérem (56,58g/56mm) T:1- / Hungary 1936. Magyar Mérnök- és Építész Egylet (Hungarian Engineer and Architects Society) 1936 double-sided Br commemorative medallion. Sign.: Anton Scharff (56,58g/56mm) C:AU
30287.

Anton Scharff (1845-1903) 1936. "Magyar Mérnök- és Építész Egylet 1936" kétoldalas Br emlékérem (56,58g/56mm) T:1- / Hungary 1936. "Magyar Mérnök- és Építész Egylet (Hungarian Engineer and Architects Society) 1936" double-sided Br commemorative medallion. Sign.: Anton Scharff (56,58g/56mm) C:AU

8 000 HUF
Solymári Walkó László (1909-1984) 1934. Dr. Juhász Andor A M. Kir. Kúria Elnöke 1925-1934 egyoldalas, öntött Br plakett (112,84g/85mm) T:1- / Hungary 1934. Dr. Juhász Andor A M. Kir. Kúria Elnöke 1925-1934 one-sided, cast Br plaque. Sign.: László Solymári Walkó (112,84g/85mm) C:AU
30288.

Solymári Walkó László (1909-1984) 1934. "Dr. Juhász Andor A M. Kir. Kúria Elnöke 1925-1934" egyoldalas, öntött Br plakett (112,84g/85mm) T:1- / Hungary 1934. "Dr. Juhász Andor A M. Kir. Kúria Elnöke 1925-1934" one-sided, cast Br plaque. Sign.: László Solymári Walkó (112,84g/85mm) C:AU

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF