Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 146

Murányi Gyula (1881-1920) 1909. Báró Fejérváry Géza egyoldalas Br plakett (79,06g/55x51mm) T:2 / Hungary 1909. Baron Géza Fejérváry one-sided Br plauqe. Sign.: Gyula Murányi (79,06g/50x54,5mm) C:XF HP 3686.
30265.

Murányi Gyula (1881-1920) 1909. "Báró Fejérváry Géza" egyoldalas Br plakett (79,06g/55x51mm) T:2 / Hungary 1909. "Baron Géza Fejérváry" one-sided Br plauqe. Sign.: Gyula Murányi (79,06g/50x54,5mm) C:XF HP 3686.

6 000 HUF
Murányi Gyula (1881-1920) ~1910. BÖLCSESSÉG, ERŐ, SZÉPSÉG VEZESSEN UTADON szabadkőműves Br emlékérem (61,19g/60mm) T:2 / Hungary ~1910. BÖLCSESSÉG, ERŐ, SZÉPSÉG VEZESSEN UTADON Freemasons Guild Br commemorative medallion (61,19g/60mm) C:XF
30266.

Murányi Gyula (1881-1920) ~1910. "BÖLCSESSÉG, ERŐ, SZÉPSÉG VEZESSEN UTADON" szabadkőműves Br emlékérem (61,19g/60mm) T:2 / Hungary ~1910. "BÖLCSESSÉG, ERŐ, SZÉPSÉG VEZESSEN UTADON" Freemason's Guild Br commemorative medallion (61,19g/60mm) C:XF

12 000 HUF
32,43
35,29
16
Murányi Gyula (1881-1920) 1917. Hazáért halni nem hiábavaló Zn plakett MORTUUS PRO PATRIA, NON FRUSTRA VIXIT - HOC OPUS DO MINAE DORAE FAYER MAXIMA CUM REVEREN TIA DEDICO JULIUS MURÁNYI MDCCCCXVI (153,09g/59x101mm) T:1- / Hungary (1881-1920) 1917. Its not in vain to die for ones country Zn plaque. Sign.: Gyula Murányi (153,09g/59x101mm) C:AU  HP 3716.
30267.

Murányi Gyula (1881-1920) 1917. "Hazáért halni nem hiábavaló" Zn plakett "MORTUUS PRO PATRIA, NON FRUSTRA VIXIT - HOC OPUS DO MINAE DORAE FAYER MAXIMA CUM REVEREN TIA DEDICO JULIUS MURÁNYI MDCCCCXVI" (153,09g/59x101mm) T:1- / Hungary (1881-1920) 1917. "It's not in vain to die for one's country" Zn plaque. Sign.: Gyula Murányi (153,09g/59x101mm) C:AU HP 3716.

10 000 HUF
27,03
29,41
Murányi Gyula (1881-1920) 1918. In Laudem Magnae Rebellionis Manibus Ervini Szabó Dicatum 1918 - Murányi Fecit hadifém plakett (100,53g/72mm) T:2 / Hungary 1918. In Laudem Magnae Rebellionis Manibus Ervini Szabó Dicatum 1918 - Murányi Fecit war metal plaque. Sign.: Gyula Murányi (100,53g/72mm) C:XF
30268.

Murányi Gyula (1881-1920) 1918. "In Laudem Magnae Rebellionis Manibus Ervini Szabó Dicatum 1918 - Murányi Fecit" hadifém plakett (100,53g/72mm) T:2 / Hungary 1918. "In Laudem Magnae Rebellionis Manibus Ervini Szabó Dicatum 1918 - Murányi Fecit" war metal plaque. Sign.: Gyula Murányi (100,53g/72mm) C:XF

10 000 HUF
27,03
29,41
Nemes György (1885-1958) 1926. 1901 Magyar Labdarúgók Szövetsége 1926 egyoldalas Br emlékplakett (231,6g/80mm) T:1- kis patina, kis ph. / Hungary 1926. 1901 Magyar Labdarúgók Szövetsége 1926 (Hungarian Football Federation) one-sided Br commemoratibe medallion (231,6g/80mm) C:AU small patina, small edge error
30269.

Nemes György (1885-1958) 1926. "1901 Magyar Labdarúgók Szövetsége 1926" egyoldalas Br emlékplakett (231,6g/80mm) T:1- kis patina, kis ph. / Hungary 1926. "1901 Magyar Labdarúgók Szövetsége 1926 (Hungarian Football Federation)" one-sided Br commemoratibe medallion (231,6g/80mm) C:AU small patina, small edge error

8 000 HUF
26
Osváth Mária (1921-1998) 1973. Cziffra György egyoldalas, öntött Br plakett (556g/129-133mm) T:1- / Hungary 1973. Cziffra György one-sided, cast Br plaque (556g/129-133mm) C:AU
30270.

Osváth Mária (1921-1998) 1973. "Cziffra György" egyoldalas, öntött Br plakett (556g/129-133mm) T:1- / Hungary 1973. "Cziffra György" one-sided, cast Br plaque (556g/129-133mm) C:AU

15 000 HUF
40,54
44,12
Osváth Mária (1921- ) 1973. Hermann Ottó 1835-1914 egyoldalas Br plakett (453g/142-143mm) T:1 / Hungary 1973. Ottó Hermann 1835-1914 Br one-sided Br plaque. Sign.: Mária Osváth (453g/142-143mm) C:UNC
30271.

Osváth Mária (1921- ) 1973. "Hermann Ottó 1835-1914" egyoldalas Br plakett (453g/142-143mm) T:1 / Hungary 1973. "Ottó Hermann 1835-1914" Br one-sided Br plaque. Sign.: Mária Osváth (453g/142-143mm) C:UNC

9 000 HUF
24,32
26,47
Osváth Mária (1921-1998) 1979. Prof Heim Pál halálának 50-ik évfordulója alkalmából egyoldalas, öntött Br plakett (495,23g/126mm) T:1-,2 / Hungary 1979. For the 50th Anniversary of the death of Prof. Pál Heim one-sided, cast Br plaque (495,23g/126mm) C:AU,XF
30272.

Osváth Mária (1921-1998) 1979. "Prof Heim Pál halálának 50-ik évfordulója alkalmából" egyoldalas, öntött Br plakett (495,23g/126mm) T:1-,2 / Hungary 1979. "For the 50th Anniversary of the death of Prof. Pál Heim" one-sided, cast Br plaque (495,23g/126mm) C:AU,XF

8 000 HUF
Ostváth Mária (1921-1998) 1980. Dr. Hintz György 1840-1890 egyoldalas, öntött Br plakett (229,47g/88mm) T:1- / Hungary 1980. Dr. Hintz György 1840-1890 one-sided, cast Br plaque (229,47g/88mm) C:AU
30273.

Ostváth Mária (1921-1998) 1980. "Dr. Hintz György 1840-1890" egyoldalas, öntött Br plakett (229,47g/88mm) T:1- / Hungary 1980. "Dr. Hintz György 1840-1890" one-sided, cast Br plaque (229,47g/88mm) C:AU

9 000 HUF
24,32
26,47
Pátzay Pál (1896-1979) 1932. Kner Izidornak Könyvnyomtató Munkássága 50 Éves Fordulóján Kartársai, Tisztelői. 1932. Br emlékérem (59.5mm/69.57g) T:2 / Hungary 1932. Kner Izidornak Könyvnyomtató Munkássága 50 Éves Fordulóján Kartársai, Tisztelői. 1932. Br commemorative medallion. Sign.: Pál Pátzay (59.5mm/69.57g) C:XF HP 3798.
30274.

Pátzay Pál (1896-1979) 1932. "Kner Izidornak Könyvnyomtató Munkássága 50 Éves Fordulóján Kartársai, Tisztelői. 1932." Br emlékérem (59.5mm/69.57g) T:2 / Hungary 1932. "Kner Izidornak Könyvnyomtató Munkássága 50 Éves Fordulóján Kartársai, Tisztelői. 1932." Br commemorative medallion. Sign.: Pál Pátzay (59.5mm/69.57g) C:XF HP 3798.

8 000 HUF
9
Pátzay Pál (1896-1979) DN Eötvös József 1813-1874 egyoldalas, öntött Br plakett T:1 / Hungary ND Eötvös József 1813-1874 one-sided, cast Br plaque (94,90g/73mm) C:UNC
30275.

Pátzay Pál (1896-1979) DN "Eötvös József 1813-1874" egyoldalas, öntött Br plakett T:1 / Hungary ND "Eötvös József 1813-1874" one-sided, cast Br plaque (94,90g/73mm) C:UNC

9 000 HUF
24,32
26,47
Carl Radnitzky (1818-1901) 1877. Nagykárolyi gróf Károlyi István / Születése LXXX-ik évnapjára - A haza és egyház rendíthetetlen hívének hódolatúl. Nagyérdemű elnökének hála-emlékül a Szent-István Társulat. Br emlékérem eredeti kis tokban (36,75g/45mm) T:1 /  Hungary 1877. Count István Károlyi / For his 80th Birthday Br commemorative medal in small original case. Sign.: Carl Radnitzky (36,75g/45mm) C:UNC
30276.

Carl Radnitzky (1818-1901) 1877. "Nagykárolyi gróf Károlyi István / Születése LXXX-ik évnapjára - A haza és egyház rendíthetetlen hívének hódolatúl. Nagyérdemű elnökének hála-emlékül a Szent-István Társulat." Br emlékérem eredeti kis tokban (36,75g/45mm) T:1 / Hungary 1877. "Count István Károlyi / For his 80th Birthday" Br commemorative medal in small original case. Sign.: Carl Radnitzky (36,75g/45mm) C:UNC

10 000 HUF
27,03
29,41
21

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Current item in the room
Catalogue number: