Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 146

Kutas László (1936-) DN Lukács György 1885-1971 kétoldalas, öntött Br emlékplakett (232,54g/96mm) T:1-,2 / Hungary ND György Lukács 1885-1971 double-sided, cast commemorative plaque. Sign.: László Kutas (232,54g/96mm) C:AU,XF
30253.

Kutas László (1936-) DN "Lukács György 1885-1971" kétoldalas, öntött Br emlékplakett (232,54g/96mm) T:1-,2 / Hungary ND "György Lukács 1885-1971" double-sided, cast commemorative plaque. Sign.: László Kutas (232,54g/96mm) C:AU,XF

5 000 HUF
Lantos Györgyi (1953-) 1993. Juhász Gyula - Magyartanárok III. Országos Konferenciája - Csongrád 93 egyoldalas, öntött Br plakett (144,72g/80mm) T:1- / Hungary 1993. Juhász Gyula - Magyartanárok III. Országos Konferenciája - Csongrád 93 one-sided, cast Br plaque (144,72g/80mm) C:AU
30254.

Lantos Györgyi (1953-) 1993. "Juhász Gyula - Magyartanárok III. Országos Konferenciája - Csongrád '93" egyoldalas, öntött Br plakett (144,72g/80mm) T:1- / Hungary 1993. "Juhász Gyula - Magyartanárok III. Országos Konferenciája - Csongrád '93" one-sided, cast Br plaque (144,72g/80mm) C:AU

6 000 HUF
Littman Frigyes (1907-1944) 1929. Pollák Illés ötven éves ügyvédi jubileuma emlékére egyoldalas, öntött Br plakett (329,78g/100mm) T:2 / Hungary 1929. 50 years Anniversary in law - Illés Polák one-sided, cast Br plaque (329,78g/100mm) C:XF  HP 3380.
30255.

Littman Frigyes (1907-1944) 1929. "Pollák Illés ötven éves ügyvédi jubileuma emlékére" egyoldalas, öntött Br plakett (329,78g/100mm) T:2 / Hungary 1929. "50 years Anniversary in law - Illés Polák" one-sided, cast Br plaque (329,78g/100mm) C:XF HP 3380.

9 000 HUF
24,32
26,47
Lóránfi Antal (1856-1927) 1885. A Szabadelvű Párt Tisza Kálmán tíz évi miniszterelnöksége emlékéül Br emlékérem (161,57g/70mm) T:1- kis patina / Hungary 1885. 10th anniversary of Kálmán Tisza prime minister of the liberal party Br memorial plaque Sign.: Antal Lóránfi (161,57g/70mm) T:AU small patina
30256.

Lóránfi Antal (1856-1927) 1885. "A Szabadelvű Párt Tisza Kálmán tíz évi miniszterelnöksége emlékéül" Br emlékérem (161,57g/70mm) T:1- kis patina / Hungary 1885. "10th anniversary of Kálmán Tisza prime minister of the liberal party" Br memorial plaque Sign.: Antal Lóránfi (161,57g/70mm) T:AU small patina

8 000 HUF
Madarassy Walter (1909-1994) 1938. Első Magyar Országos Iparművészeti Tárlat Emlékére kétoldalas Br emlékérem (133,69/69,5mm) T:2 / Hungary 1938. First National Arts and Crafts Exhibition two-sided commemorative Br medallion. Sign: Walter Madarassy (133,69g/69,5mm) C:XF  HPII 1677.
30257.

Madarassy Walter (1909-1994) 1938. "Első Magyar Országos Iparművészeti Tárlat Emlékére" kétoldalas Br emlékérem (133,69/69,5mm) T:2 / Hungary 1938. "First National Arts and Crafts Exhibition" two-sided commemorative Br medallion. Sign: Walter Madarassy (133,69g/69,5mm) C:XF HPII 1677.

5 000 HUF
Madarassy Walter (1909-1994) 1938. Székesfehérvári Szent István Br emlékérem. SANCTO STEPHANO REGI HVNGARIAE - CONDITORI OVS ALBA REGIA / 1038-1938 (215,94g/76mm) T:1- kis ph. / Hungary 1938. St. Stephen of Székesfehérvár Br medallion. Sign.: Walter Madarassy (215,94g/76mm) C:AU small edge error  HPII 1657
30258.

Madarassy Walter (1909-1994) 1938. "Székesfehérvári Szent István" Br emlékérem. "SANCTO STEPHANO REGI HVNGARIAE - CONDITORI OVS ALBA REGIA / 1038-1938" (215,94g/76mm) T:1- kis ph. / Hungary 1938. "St. Stephen of Székesfehérvár" Br medallion. Sign.: Walter Madarassy (215,94g/76mm) C:AU small edge error HPII 1657

10 000 HUF
27,03
29,41
18
Madarassy Walter (1909-1994) 1963. Dr. Korányi Frigyes 1828-1913 / 1963 kétoldalas, öntött Br plakett (210,7g/80mm) T:2 / Hungary 1963. Frigyes Korány MD., 1828-1913 / 1963 double-sided, cast Br plaque. Sign.: Walter Madarassy (210,7g/80mm) C:XF
30259.

Madarassy Walter (1909-1994) 1963. "Dr. Korányi Frigyes 1828-1913 / 1963" kétoldalas, öntött Br plakett (210,7g/80mm) T:2 / Hungary 1963. "Frigyes Korány MD., 1828-1913 / 1963" double-sided, cast Br plaque. Sign.: Walter Madarassy (210,7g/80mm) C:XF

6 000 HUF
Madarassy Walter (1909-1994) 1963. Magyar Építőművészek Szövetsége egyoldalas, öntött Br plakett, hátlapon gravírozva (205,03g/97mm) T:2 patina / Hungary 1963. Magyar Építőművészek Szövetsége one-sided, cast Br plaque, engraved on reverse (205,03g/97mm) C:XF patina
30260.

Madarassy Walter (1909-1994) 1963. "Magyar Építőművészek Szövetsége" egyoldalas, öntött Br plakett, hátlapon gravírozva (205,03g/97mm) T:2 patina / Hungary 1963. "Magyar Építőművészek Szövetsége" one-sided, cast Br plaque, engraved on reverse (205,03g/97mm) C:XF patina

15 000 HUF
40,54
44,12
Madarassy Walter (1909-1994) 1971. 70 éves a Magyar Numizmatikai Társulat 1901-1971 Br emlékérem (86,75g/60mm) T:2 / Hungary 1971. 70 éves a Magyar Numizmatikai Társulat 1901-1971 (70th Anniversary of the Hungarian Numismatic Society 1907-1971) Br commemorative medal. Sign.: Walter Madarassy (86,75g/60mm) C:XF
30261.

Madarassy Walter (1909-1994) 1971. "70 éves a Magyar Numizmatikai Társulat 1901-1971" Br emlékérem (86,75g/60mm) T:2 / Hungary 1971. "70 éves a Magyar Numizmatikai Társulat 1901-1971 (70th Anniversary of the Hungarian Numismatic Society 1907-1971)" Br commemorative medal. Sign.: Walter Madarassy (86,75g/60mm) C:XF

5 500 HUF
14,86
16,18
Madarassy Walter (1909-1994) DN 1851-1914 - Réthy László / A Magyar Numizmatikai Társulat eredményes munkásságért kétoldalas Br plakett (~78mm) T:2 / Hungary ND 1851-1914 - Réthy László / A Magyar Numizmatikai Társulat eredményes munkásságért double-sided Br plaque. Sign.:  Walter Madarassy (~78mm) C:XF
30262.

Madarassy Walter (1909-1994) DN "1851-1914 - Réthy László / A Magyar Numizmatikai Társulat eredményes munkásságért" kétoldalas Br plakett (~78mm) T:2 / Hungary ND "1851-1914 - Réthy László / A Magyar Numizmatikai Társulat eredményes munkásságért" double-sided Br plaque. Sign.: Walter Madarassy (~78mm) C:XF

16 000 HUF
43,24
47,06
Madarassy Walter (1909-1994) DN Rómer Flóris emlékére / Magyar Régészeti, Művészettörténeti És Éremtani Társulat - Dr. Fülep Ferenc 1974 kétoldalas Br emlékérem (~72mm) T:2 / Hungary ND Rómer Flóris emlékére / Magyar Régészeti, Művészettörténeti És Éremtani Társulat - Dr. Fülep Ferenc 1974 double-sided Br commemorative medallion. Sign.: Walter Madarassy (~72mm) C:XF
30263.

Madarassy Walter (1909-1994) DN "Rómer Flóris emlékére / Magyar Régészeti, Művészettörténeti És Éremtani Társulat - Dr. Fülep Ferenc 1974" kétoldalas Br emlékérem (~72mm) T:2 / Hungary ND "Rómer Flóris emlékére / Magyar Régészeti, Művészettörténeti És Éremtani Társulat - Dr. Fülep Ferenc 1974" double-sided Br commemorative medallion. Sign.: Walter Madarassy (~72mm) C:XF

26 000 HUF
70,27
76,47
Madarassy Walter (1909-1994) DN Gustav Mahler 1860-1911 kétoldalas, öntött Br plakett (440,83g/90mm) T:1-,2 / Hungary ND Gustav Mahler 1860-1911 double-sided, cast Br plaque. Sign.: Walter Madarassy (440,83g/90mm) C:AU,XF
30264.

Madarassy Walter (1909-1994) DN "Gustav Mahler 1860-1911" kétoldalas, öntött Br plakett (440,83g/90mm) T:1-,2 / Hungary ND "Gustav Mahler 1860-1911" double-sided, cast Br plaque. Sign.: Walter Madarassy (440,83g/90mm) C:AU,XF

16 000 HUF
43,24
47,06

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF