Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 146

1867. Honvéd Emlék - Az 1867. évi honvéd egyletek alakításának emlék zálogául / A Buda Pesti koronázás emlékül 1867 június 8-án Br emlékérem (20,06g/38mm) T:2 / Hungary 1867. Honvéd Memorabilia - For the founding of Honvéd Associations / In memory of the crowning at Buda Pest in 8th June 1867 Br commemorative medallion (20,06g/38mm) C:XF
30325.

1867. "Honvéd Emlék - Az 1867. évi honvéd egyletek alakításának emlék zálogául / A Buda Pesti koronázás emlékül 1867 június 8-án " Br emlékérem (20,06g/38mm) T:2 / Hungary 1867. "Honvéd Memorabilia - For the founding of Honvéd Associations / In memory of the crowning at Buda Pest in 8th June 1867" Br commemorative medallion (20,06g/38mm) C:XF

8 000 HUF
Carl Radnitzky (1818-1901) 1870. A Selmecbányai Bányászati és Erdészeti Akadémia 100. évfordulója Br emlékérem. A. MARIA. THERESIA. HUNG: REGE. METALLICORUM. ACADEMIA - C. RADNITZKY / SCHEMNICII. CONDITA. 1770. PRIMUM. SECULUM. CELEBRAT. 1870 (103,43g/69,5mm) T:1,1- kis ph. /  Hungary 1870. Mining and Forestry Academy in Banska Stiavnica commemorative Br medal. Sign.: Carl Radnitzky (103,43g/69,5mm) C:UNC,AU small edge error
30326.

Carl Radnitzky (1818-1901) 1870. "A Selmecbányai Bányászati és Erdészeti Akadémia 100. évfordulója" Br emlékérem. "A. MARIA. THERESIA. HUNG: REGE. METALLICORUM. ACADEMIA - C. RADNITZKY / SCHEMNICII. CONDITA. 1770. PRIMUM. SECULUM. CELEBRAT. 1870" (103,43g/69,5mm) T:1,1- kis ph. / Hungary 1870. "Mining and Forestry Academy in Banska Stiavnica" commemorative Br medal. Sign.: Carl Radnitzky (103,43g/69,5mm) C:UNC,AU small edge error

5 000 HUF
42
1879. Székesfehérvári Országos Kiállítás Br emlékérem (48,49g/50mm) T:1-,2 több ph. / Hungary 1879. Székesfehérvár National Exposition 1879 Br commemorative medal (48,49g/50mm) C:AU,XF multiple edge error
30327.

1879. "Székesfehérvári Országos Kiállítás" Br emlékérem (48,49g/50mm) T:1-,2 több ph. / Hungary 1879. "Székesfehérvár National Exposition 1879" Br commemorative medal (48,49g/50mm) C:AU,XF multiple edge error

10 000 HUF
27,03
29,41
1881. RUDOLF CS. ÉS KIR. FŐHERCZEG TRÓNÖRÖKÖS ÉS STEFÁNIA BELGA KIR. HERCZEGNŐ - MENYEGZŐJÜK EMLÉKÉRE / EZREK AJKÁN EGY HANG EGY ÉRZELEM - BUDAPEST FŐVÁROS KÖZÖNSÉGE kétoldalas Br emlékérem. Szign.: Leisek (110,49g/65mm) T:2 R! / Hungary 1881. RUDOLF CS. ÉS KIR. FŐHERCZEG TRÓNÖRÖKÖS ÉS STEFÁNIA BELGA KIR. HERCZEGNŐ - MENYEGZŐJÜK EMLÉKÉRE / EZREK AJKÁN EGY HANG EGY ÉRZELEM - BUDAPEST FŐVÁROS KÖZÖNSÉGE double-sided commemorative Br medallion (110,49g/65mm) C:XF R!
30328.

1881. "RUDOLF CS. ÉS KIR. FŐHERCZEG TRÓNÖRÖKÖS ÉS STEFÁNIA BELGA KIR. HERCZEGNŐ - MENYEGZŐJÜK EMLÉKÉRE / EZREK AJKÁN EGY HANG EGY ÉRZELEM - BUDAPEST FŐVÁROS KÖZÖNSÉGE" kétoldalas Br emlékérem. Szign.: Leisek (110,49g/65mm) T:2 R! / Hungary 1881. "RUDOLF CS. ÉS KIR. FŐHERCZEG TRÓNÖRÖKÖS ÉS STEFÁNIA BELGA KIR. HERCZEGNŐ - MENYEGZŐJÜK EMLÉKÉRE / EZREK AJKÁN EGY HANG EGY ÉRZELEM - BUDAPEST FŐVÁROS KÖZÖNSÉGE" double-sided commemorative Br medallion (110,49g/65mm) C:XF R!

60 000 HUF
162,16
176,47
1883. I. Ferenc József / Szeged újjáépítésére ezüstözött Br emlékérem. SZEGED SZEBB LESZ MINT VOLT 1879 MÁRCZIUS 17-ÉN - I. FERENCZ JÓZSEF / PHÖNIXKÉNT ÚJJÁ SZÜLETETT MDCCCLXXIII (14,18g/38mm) T:2 fülnyom / Hungary 1883. Franz Joseph I / Reconstruction of Szeged silver plated Br commemorative medallion (14,18g/38mm) C:XF ear mark
30329.

1883. "I. Ferenc József / Szeged újjáépítésére" ezüstözött Br emlékérem. "SZEGED SZEBB LESZ MINT VOLT 1879 MÁRCZIUS 17-ÉN - I. FERENCZ JÓZSEF / PHÖNIXKÉNT ÚJJÁ SZÜLETETT MDCCCLXXIII" (14,18g/38mm) T:2 fülnyom / Hungary 1883. "Franz Joseph I / Reconstruction of Szeged" silver plated Br commemorative medallion (14,18g/38mm) C:XF ear mark

6 000 HUF
1890. Az érdem jeléül / Alföldi és Délmagyarországi Általános Kiállítás Aradon Br emlékérem Knopp és Steiner Budapesten gyártói jelzéssel (42,55g/45mm) T:2 kis patina / Hungary 1890. As the Sign of Merit / General Exhibition of Alföld and South Hungary in Arad Br commemorative medal with Knopp és Steiner Budapesten makers mark (42,55g/45mm) C:XF small patina
30330.

1890. "Az érdem jeléül / Alföldi és Délmagyarországi Általános Kiállítás Aradon" Br emlékérem "Knopp és Steiner Budapesten" gyártói jelzéssel (42,55g/45mm) T:2 kis patina / Hungary 1890. "As the Sign of Merit / General Exhibition of Alföld and South Hungary in Arad" Br commemorative medal with "Knopp és Steiner Budapesten" makers mark (42,55g/45mm) C:XF small patina

7 000 HUF
18,92
20,59
1896. Balaton átúszása 1896 / Magyar Úszó Egyesület aranyozott Br medál füllel, szalag nélkül T:1- ph. / Hungary 1896. Balaton átúszása 1896 / Magyar Úszó Egyesület gilded Br medal with ear and without ribbon C:AU small edge error
30331.

1896. "Balaton átúszása 1896 / Magyar Úszó Egyesület" aranyozott Br medál füllel, szalag nélkül T:1- ph. / Hungary 1896. "Balaton átúszása 1896 / Magyar Úszó Egyesület" gilded Br medal with ear and without ribbon C:AU small edge error

6 000 HUF
32
1901. Franciscus Széchenyi collationis nummorum publicae in Hungaria conditor MDCCCII / Sodalitas archaeologorum historicorum artium et numismaticorum hungarorum sectio numismatica MCMI Br plakett (64mm) T:2 / Hungary 1901. Franciscus Széchenyi collationis nummorum publicae in Hungaria conditor MDCCCII / Sodalitas archaeologorum historicorum artium et numismaticorum hungarorum sectio numismatica MCMI Br plaque (64mm) C:XF
30332.

1901. "Franciscus Széchenyi collationis nummorum publicae in Hungaria conditor MDCCCII / Sodalitas archaeologorum historicorum artium et numismaticorum hungarorum sectio numismatica MCMI" Br plakett (64mm) T:2 / Hungary 1901. "Franciscus Széchenyi collationis nummorum publicae in Hungaria conditor MDCCCII / Sodalitas archaeologorum historicorum artium et numismaticorum hungarorum sectio numismatica MCMI" Br plaque (64mm) C:XF

16 000 HUF
43,24
47,06
1909. CONVENTUS MEDICORUM XVI INTERNATIONALIS kétoldalas Br emlékérem (33,25g/44x40mm) T:1- / Hungary 1909. CONVENTUS MEDICORUM XVI INTERNATIONALIS double-sided Br commemorative medallion (33,25g/44x40mm) C:AU
30333.

1909. "CONVENTUS MEDICORUM XVI INTERNATIONALIS" kétoldalas Br emlékérem (33,25g/44x40mm) T:1- / Hungary 1909. "CONVENTUS MEDICORUM XVI INTERNATIONALIS" double-sided Br commemorative medallion (33,25g/44x40mm) C:AU

5 000 HUF
1910. Szakács-művészet - Első magyar szakács művészeti és rokonipari kiállítás 1910. dec. 28. Br plakett (68x50mm) T:2 / Hungary 1910. Szakács-művészet - Első magyar szakács művészeti és rokonipari kiállítás 1910. dec. 28. Br plaque (68x50mm) C:XF
30334.

1910. "Szakács-művészet - Első magyar szakács művészeti és rokonipari kiállítás 1910. dec. 28." Br plakett (68x50mm) T:2 / Hungary 1910. "Szakács-művészet - Első magyar szakács művészeti és rokonipari kiállítás 1910. dec. 28." Br plaque (68x50mm) C:XF

8 000 HUF
9
1912. BUDAPEST SZÉKESFŐVÁROSI KÖZLEKEDÉSI RÉSZVÉNYTÁRSASÁG SPORTEGYESÜLETE A SPORT TERÉN ELÉRT KIVÁLÓ ÉRDEMEK JUTALMAZÁSÁRA / CONCORDIA PARVAERES CRESCUNTDISCORDIA MAXIMAE DILABUNTUR DURATEET VOSMET REBUS SERVATES ECUNDIS ezüstözött Br emlékérem, peremén BRONZ jelzéssel (32,30g/41mm) T:2 több ph. / Hungary 1912. BUDAPEST SZÉKESFŐVÁROSI KÖZLEKEDÉSI RÉSZVÉNYTÁRSASÁG SPORTEGYESÜLETE A SPORT TERÉN ELÉRT KIVÁLÓ ÉRDEMEK JUTALMAZÁSÁRA / CONCORDIA PARVAERES CRESCUNTDISCORDIA MAXIMAE DILABUNTUR DURATEET VOSMET REBUS SERVATES ECUNDIS silver plated Br commemorative medallion, with BRONZ hallmark on the edge (32,30g/41mm) C:XF multiple edge errors
30335.

1912. "BUDAPEST SZÉKESFŐVÁROSI KÖZLEKEDÉSI RÉSZVÉNYTÁRSASÁG SPORTEGYESÜLETE A SPORT TERÉN ELÉRT KIVÁLÓ ÉRDEMEK JUTALMAZÁSÁRA / CONCORDIA PARVAERES CRESCUNTDISCORDIA MAXIMAE DILABUNTUR DURATEET VOSMET REBUS SERVATES ECUNDIS" ezüstözött Br emlékérem, peremén "BRONZ" jelzéssel (32,30g/41mm) T:2 több ph. / Hungary 1912. "BUDAPEST SZÉKESFŐVÁROSI KÖZLEKEDÉSI RÉSZVÉNYTÁRSASÁG SPORTEGYESÜLETE A SPORT TERÉN ELÉRT KIVÁLÓ ÉRDEMEK JUTALMAZÁSÁRA / CONCORDIA PARVAERES CRESCUNTDISCORDIA MAXIMAE DILABUNTUR DURATEET VOSMET REBUS SERVATES ECUNDIS" silver plated Br commemorative medallion, with "BRONZ" hallmark on the edge (32,30g/41mm) C:XF multiple edge errors

5 000 HUF
1928. B.É.M.A.C. Csillagtúra - Mátrafüred 1928. IX. 9. egyoldalas, motoros Br plakett (61x41mm/61,76g) T:2 / Hungary 1928. B.É.M.A.C. Csillagtúra - Mátrafüred 1928. IX. 9. one-sided, motorcyclist Br plaque (61x41mm/61,76g) C:XF
30336.

1928. "B.É.M.A.C. Csillagtúra - Mátrafüred 1928. IX. 9." egyoldalas, motoros Br plakett (61x41mm/61,76g) T:2 / Hungary 1928. "B.É.M.A.C. Csillagtúra - Mátrafüred 1928. IX. 9." one-sided, motorcyclist Br plaque (61x41mm/61,76g) C:XF

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF