Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 146

~1929. A M. KIR. HONVÉDELMI MINISZTER TISZTELETDÍJA peremén jelzett Ag díjérem, füllel, hátoldalon gravírozva LOVASMÉRKŐZÉS SZOMBATHELY 1929. VII. 6-7. (39,16g/0.987/45mm) T:2 ph., ü. / Hungary ~1929. A M. KIR. HONVÉDELMI MINISZTER TISZTELETDÍJA Ag award medallion with ear, hallmarked on the edge, engraved on reverse (39,16g/0.987/45mm) C:XF edge error, ding
30337.

~1929. "A M. KIR. HONVÉDELMI MINISZTER TISZTELETDÍJA" peremén jelzett Ag díjérem, füllel, hátoldalon gravírozva "LOVASMÉRKŐZÉS SZOMBATHELY 1929. VII. 6-7." (39,16g/0.987/45mm) T:2 ph., ü. / Hungary ~1929. "A M. KIR. HONVÉDELMI MINISZTER TISZTELETDÍJA" Ag award medallion with ear, hallmarked on the edge, engraved on reverse (39,16g/0.987/45mm) C:XF edge error, ding

10 000 HUF
27,03
29,41
1939. Kispest a Magyar Sportért egyoldalas öntött Br plakett, PÁLYAAVATÁS 1939. VI. 11 gravírozással. Szign.: Szadai (234,45g/110x79mm) T:2 / Hungary 1939. Kispest a Magyar Sportért one-sided cast Br plaque, engraved with PÁLYAAVATÁS 1939. VI. 11. Sign.: Szadai (234,45g/110x79mm) C:XF
30338.

1939. "Kispest a Magyar Sportért" egyoldalas öntött Br plakett, "PÁLYAAVATÁS 1939. VI. 11" gravírozással. Szign.: Szadai (234,45g/110x79mm) T:2 / Hungary 1939. "Kispest a Magyar Sportért" one-sided cast Br plaque, engraved with "PÁLYAAVATÁS 1939. VI. 11". Sign.: Szadai (234,45g/110x79mm) C:XF

5 000 HUF
1939. B. KENESEI (Balatonkenesei) SPORTHÉT egyoldalas vert Br plakett (107,08g/80x55mm) T:1- ph. / Hungary 1939. B. KENESEI (Balatonkenesei) SPORTHÉT one-sided Br plaque( 107,08g/80x55mm) C:AU edge error
30339.

1939. "B. KENESEI (Balatonkenesei) SPORTHÉT" egyoldalas vert Br plakett (107,08g/80x55mm) T:1- ph. / Hungary 1939. "B. KENESEI (Balatonkenesei) SPORTHÉT" one-sided Br plaque( 107,08g/80x55mm) C:AU edge error

14 000 HUF
37,84
41,18
1940. A DEBRECENI M. KIR. TISZA ISTVÁN TUDOMÁNYEGYETEMTŐL KOSZORÚZOTT PÁLYAMUNKA JUTALMA egyoldalas, öntött Br plakett 1939-40 Nemes Elemér hh. gravírozással, hátlapon két csavarmenettel (136x92mm/323,59g) T:2 kis patina / Hungary 1940. A DEBRECENI M. KIR. TISZA ISTVÁN TUDOMÁNYEGYETEMTŐL KOSZORÚZOTT PÁLYAMUNKA JUTALMA one-sided, cast Br plaque, engraved with 1939-40 Nemes Elemér hh., with two screw thread on reverse (136x92mm/323,59g) C:XF small patina
30340.

1940. "A DEBRECENI M. KIR. TISZA ISTVÁN TUDOMÁNYEGYETEMTŐL KOSZORÚZOTT PÁLYAMUNKA JUTALMA" egyoldalas, öntött Br plakett "1939-40 Nemes Elemér hh." gravírozással, hátlapon két csavarmenettel (136x92mm/323,59g) T:2 kis patina / Hungary 1940. "A DEBRECENI M. KIR. TISZA ISTVÁN TUDOMÁNYEGYETEMTŐL KOSZORÚZOTT PÁLYAMUNKA JUTALMA" one-sided, cast Br plaque, engraved with "1939-40 Nemes Elemér hh.", with two screw thread on reverse (136x92mm/323,59g) C:XF small patina

8 000 HUF
1942. Pannonia 1917-1942 Bélyeg Egyesület Br plakett. Szign.: Sz.I. - E.I.Gy. (188,54g/71x111mm) T:2 / Hungary 1942. Pannonia 1917-1942 Bélyeg Egyesület Br plaque. Sign.: Sz.I. - E.I.Gy. (188,54g/71x111mm) C:XF
30341.

1942. "Pannonia 1917-1942 Bélyeg Egyesület" Br plakett. Szign.: Sz.I. - E.I.Gy. (188,54g/71x111mm) T:2 / Hungary 1942. "Pannonia 1917-1942 Bélyeg Egyesület" Br plaque. Sign.: Sz.I. - E.I.Gy. (188,54g/71x111mm) C:XF

10 000 HUF
27,03
29,41
Reményi József (1887-1977) 1949. A Magyarországi Szabadkőművesség 200 Éves Fennállása Emlékére / Bölcseség - Erő - Szépség kétoldalas Br emlékérem, peremén 103-ös sorszámmal (74,68g/60mm) T:1- / Hungary 1949. 200th Anniversary of the Hungarian Freemasonry two-sided commemorative Br medallion with serial number 103 on edge, Unsigned József Reményi (74,68g/60mm) C:AU
30342.

Reményi József (1887-1977) 1949. "A Magyarországi Szabadkőművesség 200 Éves Fennállása Emlékére / Bölcseség - Erő - Szépség" kétoldalas Br emlékérem, peremén 103-ös sorszámmal (74,68g/60mm) T:1- / Hungary 1949. "200th Anniversary of the Hungarian Freemasonry" two-sided commemorative Br medallion with serial number "103" on edge, Unsigned József Reményi (74,68g/60mm) C:AU

20 000 HUF
54,05
58,82
~1970-1980. Kozma István 1939-1970 emlékére egyoldalas öntött Br érem a kétszeres olimpiai bajnok birkózó emlékére (91,5mm) T:2 / Hungary ~1970-1980. For the memory of István Kozma, the Hungarian wrestler, Olympic champion and world champion one-sided Br medallion (91,5mm) C:XF
30343.

~1970-1980. "Kozma István 1939-1970 emlékére" egyoldalas öntött Br érem a kétszeres olimpiai bajnok birkózó emlékére (91,5mm) T:2 / Hungary ~1970-1980. "For the memory of István Kozma, the Hungarian wrestler, Olympic champion and world champion" one-sided Br medallion (91,5mm) C:XF

12 000 HUF
32,43
35,29
1987. Szeged 1987 / 0350 World Championship egyoldalas Br emlékérem (61mm/99,05g) T:1- / Hungary 1987. Szeged 1987 / 0350 World Championship one-sided Br commemorative medallion (61mm/99,05g) C:AU
30344.

1987. "Szeged 1987 / 0350 World Championship" egyoldalas Br emlékérem (61mm/99,05g) T:1- / Hungary 1987. "Szeged 1987 / 0350 World Championship" one-sided Br commemorative medallion (61mm/99,05g) C:AU

4 000 HUF
2006. 28. Úszó-Európa-Bajnokság / Szinkronúszás jelzett Herendi porcelán díjérem (3x) arany, ezüst és bronzérmek, angol nyelven feliratozva, mellszalaggal, kartondobozban (85,5mm) T:1 / Hungary 2006. 28th European Swimming Championship / Synchronised Swimming marked Herendi porcelain medal (3x) gold, silver and bronze medals, in english language on ribbon, in cardboard box (85,5mm) C:UNC
30345.

2006. "28. Úszó-Európa-Bajnokság / Szinkronúszás" jelzett Herendi porcelán díjérem (3x) arany, ezüst és bronzérmek, angol nyelven feliratozva, mellszalaggal, kartondobozban (85,5mm) T:1 / Hungary 2006. "28th European Swimming Championship / Synchronised Swimming" marked Herendi porcelain medal (3x) gold, silver and bronze medals, in english language on ribbon, in cardboard box (85,5mm) C:UNC

26 000 HUF
70,27
76,47
DN Perliczi János D 1705-1778 Br plakett jelzés nélkül (120mm) T:1 kis patina / Hungary ND János Perliczi D 1705-1778 Br plaque without makers mark (120mm) C:UNC small patina
30346.

DN "Perliczi János D 1705-1778" Br plakett jelzés nélkül (120mm) T:1 kis patina / Hungary ND "János Perliczi D 1705-1778" Br plaque without makers mark (120mm) C:UNC small patina

12 000 HUF
32,43
35,29
DN Jászai Mari Díj kétoldalas, öntött Br díjérem (211,55g/68mm) T:1-,2 / Hungary ND Jászai Mari Award double-sided, cast Br award medallion (211,55g/68mm) T:AU,XF
30347.

DN "Jászai Mari Díj" kétoldalas, öntött Br díjérem (211,55g/68mm) T:1-,2 / Hungary ND "Jászai Mari Award" double-sided, cast Br award medallion (211,55g/68mm) T:AU,XF

14 000 HUF
37,84
41,18
DN Rákóczi Ferenc 1676-1735 egyoldalas, öntött Br plakett, hátlapon akasztóval (137mm) T:1- / ND Rákóczi Ferenc 1676-1735 one-sided, cast Br plaque with hanger on reverse (137mm) C:AU
30348.

DN "Rákóczi Ferenc 1676-1735" egyoldalas, öntött Br plakett, hátlapon akasztóval (137mm) T:1- / ND "Rákóczi Ferenc 1676-1735" one-sided, cast Br plaque with hanger on reverse (137mm) C:AU

12 000 HUF
32,43
35,29
10

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF