Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 123

Gerl Károly (1857-1907) 1977. Tagsági érem Br (2x; 26,41g és 25,94g/39mm) és Ag (30,60g/0.925/39mm). Az egyik Br és az Ag névre szóló érmek, keltezéssel + 1999. Tagsági érem / 30 éves a Magyar Éremgyűjtők Egyesülete sorszámozott, névre szóló Ag emlékérem (33,77g/0.925/42,5mm) T:1- (a két Ag eredetileg PP) patina  / Hungary 1977. Tagsági érem (Membership medal) Br (2x; 26,41g és 25,94g/39mm) and Ag (30,60g/0.925/39mm). One of the bronze medals and the Ag medal are with the owners name and date + 1999. Tagsági érem / 30 éves a Magyar Éremgyűjtők Egyesülete (Membership medal / 30th Anniversary of the Hungarian Numismatic Collectors Society) Ag commemorative medal with serial number and the owners name. Sign.: Károly Gerl (without hallmark) (33,77g/0.925/42,5mm) C:AU (the silver medals are originally PP) patina Adamo MNT1, MNT1var
30272.

Gerl Károly (1857-1907) 1977. "Tagsági érem" Br (2x; 26,41g és 25,94g/39mm) és Ag (30,60g/0.925/39mm). Az egyik Br és az Ag névre szóló érmek, keltezéssel + 1999. "Tagsági érem / 30 éves a Magyar Éremgyűjtők Egyesülete" sorszámozott, névre szóló Ag emlékérem (33,77g/0.925/42,5mm) T:1- (a két Ag eredetileg PP) patina / Hungary 1977. "Tagsági érem (Membership medal)" Br (2x; 26,41g és 25,94g/39mm) and Ag (30,60g/0.925/39mm). One of the bronze medals and the Ag medal are with the owner's name and date + 1999. "Tagsági érem / 30 éves a Magyar Éremgyűjtők Egyesülete (Membership medal / 30th Anniversary of the Hungarian Numismatic Collectors Society)" Ag commemorative medal with serial number and the owner's name. Sign.: Károly Gerl (without hallmark) (33,77g/0.925/42,5mm) C:AU (the silver medals are originally PP) patina Adamo MNT1, MNT1var

55 000 HUF
148,65
161,76
Göröntsér Greff Lajos (1888-1976) 1920. Magyar Úszó-Szövetség Bajnoki Érme / Toronyugrás 1938 II. jelzett Ag díjérem, hátoldalon LUDVIG BP gyártói jelzéssel (54,71g/0.800/50mm) T:2 patina-  / Hungary 1920. Magyar Úszó-Szövetség Bajnoki Érme / Toronyugrás 1938 II. (Champions Medallion of Hungarian Swimming Association - High Diving 1938. II) hallmarked Ag award medallion, with LUDVIG BP makers mark on reverse. Sign.: Lajos Göröntsér Greff (54,71g/0.800/50mm) C:XF patina
30273.

Göröntsér Greff Lajos (1888-1976) 1920. "Magyar Úszó-Szövetség Bajnoki Érme / Toronyugrás 1938 II." jelzett Ag díjérem, hátoldalon "LUDVIG BP" gyártói jelzéssel (54,71g/0.800/50mm) T:2 patina- / Hungary 1920. "Magyar Úszó-Szövetség Bajnoki Érme / Toronyugrás 1938 II. (Champion's Medallion of Hungarian Swimming Association - High Diving 1938. II)" hallmarked Ag award medallion, with "LUDVIG BP" makers mark on reverse. Sign.: Lajos Göröntsér Greff (54,71g/0.800/50mm) C:XF patina

10 000 HUF
27,03
29,41
Göröntsér Greff Lajos (1888-1976) DN Isa pur és chomuv wogmuc egyoldalas Br plakett (62,22g/44x60mm) T:1-,2 / Hungary ND Isa pur és chomuv wogmuc one-sided Br plaque with qoute of Funeral Sermon and Prayer, the oldest known and surviving contiguous Hungarian text (62,22g/44x60mm) C:AU,XF HP.: 2621.
30274.

Göröntsér Greff Lajos (1888-1976) DN "Isa pur és chomuv wogmuc" egyoldalas Br plakett (62,22g/44x60mm) T:1-,2 / Hungary ND "Isa pur és chomuv wogmuc" one-sided Br plaque with qoute of Funeral Sermon and Prayer, the oldest known and surviving contiguous Hungarian text (62,22g/44x60mm) C:AU,XF HP.: 2621.

3 000 HUF
42
30275.

75 000 HUF
202,70
220,59
Huber Oszkár Tarján (1875-1933) 1925. Magyar Labdarúgók Szövetsége 1909 jelzett Ag sport díjérem, füllel, szalag nélkül, hátoldalon gravírozva Magyar Kupa I. 1925 (18,94g/35,5mm) T:2 ph. / Hungary 1925. Magyar Labdarúgók Szövetsége 1909 (Hungarian Football Association 1909) hallmarked Ag medallion with ear, without ribbon, reverse engraved Magyar Kupa I. 1925. Sign.: Oszkár Huber Tarján (18,94g/35,5mm) C:XF edge error
30276.

Huber Oszkár "Tarján" (1875-1933) 1925. "Magyar Labdarúgók Szövetsége 1909" jelzett Ag sport díjérem, füllel, szalag nélkül, hátoldalon gravírozva "Magyar Kupa I. 1925" (18,94g/35,5mm) T:2 ph. / Hungary 1925. "Magyar Labdarúgók Szövetsége 1909 (Hungarian Football Association 1909)" hallmarked Ag medallion with ear, without ribbon, reverse engraved "Magyar Kupa I. 1925". Sign.: Oszkár Huber "Tarján" (18,94g/35,5mm) C:XF edge error

14 000 HUF
37,84
41,18
Imre Gábor (1890-1976) 1936. Kecskemét Hirös Hét / Örvös János szerkesztőnek Br emlékérem LUDVIG gyártói jelzéssel (76,50g/59mm) T:2 kis patina / Hungary 1936. Kecskemét Hirös Hét / Örvös János szerkesztőnek (Kecskemét Famous Week - For János Örvös editor) Br commemorative plaque with LUDVIG makers mark. Sign.: Gábor Imre (76,50g/59mm) C:XF small patina
30277.

Imre Gábor (1890-1976) 1936. "Kecskemét Hirös Hét / Örvös János szerkesztőnek" Br emlékérem "LUDVIG" gyártói jelzéssel (76,50g/59mm) T:2 kis patina / Hungary 1936. "Kecskemét Hirös Hét / Örvös János szerkesztőnek (Kecskemét Famous Week - For János Örvös editor)" Br commemorative plaque with "LUDVIG" makers mark. Sign.: Gábor Imre (76,50g/59mm) C:XF small patina

5 000 HUF
Ispánki József (1906-1992) 1936. Buda visszafoglalásának 250. évfordulójára készített kétoldalas Br emlékérem BVDA RECVPERATA 1686-1936 (180,13g/77mm) T:2 / Hungary 1936. Double-sided commemorative Br medallion for the recapture of Buda in 1686, BVDA RECVPERATA 1686-1936. Sign.: József Ispánki (180,13g/77mm) C:XF
30278.

Ispánki József (1906-1992) 1936. Buda visszafoglalásának 250. évfordulójára készített kétoldalas Br emlékérem "BVDA RECVPERATA 1686-1936" (180,13g/77mm) T:2 / Hungary 1936. Double-sided commemorative Br medallion for the recapture of Buda in 1686, "BVDA RECVPERATA 1686-1936". Sign.: József Ispánki (180,13g/77mm) C:XF

8 000 HUF
Iván István (1905-1968) DN Szent György öntött Br plakett, peremén sorszám (8.) (295g/119x89mm) T:2 / Hungary ND Szent György (Saint George) cast Br plaque with serial number (8th) on edge. Sign.: Isván Iván (295g/119x89mm) C:XF
30279.

Iván István (1905-1968) DN "Szent György" öntött Br plakett, peremén sorszám (8.) (295g/119x89mm) T:2 / Hungary ND "Szent György (Saint George)" cast Br plaque with serial number (8th) on edge. Sign.: Isván Iván (295g/119x89mm) C:XF

15 000 HUF
40,54
44,12
Kampfl József (1939-) 1981. XII. Fül- Orr- Gégészeti Világkongresszus, Budapest / Dr. Poltzer Ádám angol nyelvű felirattal ellátott Br emlékplakett (458,15g/101mm) T:2 /  Hungary 1981. XII. World Congress of Oto- Rhino- Laryngology, Hungary, Budapest / Dr. Adam Poltzer Br commemorative medallion. Sign.: József Kampfl (458,15g/101mm) C:XF
30280.

Kampfl József (1939-) 1981. "XII. Fül- Orr- Gégészeti Világkongresszus, Budapest / Dr. Poltzer Ádám" angol nyelvű felirattal ellátott Br emlékplakett (458,15g/101mm) T:2 / Hungary 1981. "XII. World Congress of Oto- Rhino- Laryngology, Hungary, Budapest / Dr. Adam Poltzer" Br commemorative medallion. Sign.: József Kampfl (458,15g/101mm) C:XF

12 000 HUF
32,43
35,29
Kisfaludi Stróbl Zsigmond (1884-1975) 1927. Tiszántúli Automobil Club Turaversenye 1926. okt. 10. egyoldalas öntött Br plakett (221,25g/114mm) T:1- kis patina, hátoldalán felületi karc / Hungary 1927. Tiszántúl Automobile Club Touring Race 10th October 1926 commemorative Br cast plaque. Sign: Zsigmond Kisfaludi Stróbl (221,25g/114mm) C:AU small patina, slightly scratch on back
30281.

Kisfaludi Stróbl Zsigmond (1884-1975) 1927. "Tiszántúli Automobil Club Turaversenye 1926. okt. 10." egyoldalas öntött Br plakett (221,25g/114mm) T:1- kis patina, hátoldalán felületi karc / Hungary 1927. "Tiszántúl Automobile Club Touring Race 10th October 1926" commemorative Br cast plaque. Sign: Zsigmond Kisfaludi Stróbl (221,25g/114mm) C:AU small patina, slightly scratch on back

5 000 HUF
Kiss György (1943-2016) 2001. Száz éves a Magyar Numizmatikai Társulat / MCMI - MMI Br emlékplakett, peremén számozott (398,43g/87mm) T:1- / Hungary 2001. Száz éves a Magyar Numizmatikai Társulat / MCMI - MMI (100th Anniversary of the Hungarian Numismatic Society) Br commemorative plaque, numbered on edge. Sign.: György Kiss (398,43g/87mm) C:AU
30282.

Kiss György (1943-2016) 2001. "Száz éves a Magyar Numizmatikai Társulat / MCMI - MMI" Br emlékplakett, peremén számozott (398,43g/87mm) T:1- / Hungary 2001. "Száz éves a Magyar Numizmatikai Társulat / MCMI - MMI (100th Anniversary of the Hungarian Numismatic Society)" Br commemorative plaque, numbered on edge. Sign.: György Kiss (398,43g/87mm) C:AU

36 000 HUF
97,30
105,88
Kiss Nagy András (1930-1997) ~1980. Erkel Ferenc-Díj öntött Br díjérem (158,76g/69mm) T:1-,2 ragasztónyom  / Hungary ~1980. Erkel Ferenc-Díj (Ferenc Erkel Award) commemorative Br cast medallion. Sign: András Kiss Nagy (158,76g/69mm) C:AU,XF gluemark
30283.

Kiss Nagy András (1930-1997) ~1980. "Erkel Ferenc-Díj" öntött Br díjérem (158,76g/69mm) T:1-,2 ragasztónyom / Hungary ~1980. "Erkel Ferenc-Díj (Ferenc Erkel Award)" commemorative Br cast medallion. Sign: András Kiss Nagy (158,76g/69mm) C:AU,XF gluemark

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF