Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 123

Csóka Zsuzsanna (1962-) 2012. 111 éves a Magyar Numizmatikai Társulat / Szervusztok, fiúk - Réthy László (1851-1914) Br (9,33g/24x24mm), jelzett Ag (10,71g/0.999/25x25mm), piefort Ag (21,52g/0.999/25x25mm) és Au (10,50g/0.986/25x25mm) csegely T:1,1- (a két Ag és az Au eredetileg PP) fo. / Hungary 2012. 111 éves a Magyar Numizmatikai Társulat (111st Anniversary of Hungarian Numismatic Society) / Szervusztok, fiúk - Réthy László (1851-1914) Br (9,33g/24x24mm), hallmarked Ag (10,71g/0.999/25x25mm), piefort Ag (21,52g/0.999/25x25mm) and Au (10,50g/0.986/25x25mm) klippe. Sign.: Zsuzsanna Csóka C:UNC,AU (the two Ag and the Au klippe are originally PP) spotted
30260.

Csóka Zsuzsanna (1962-) 2012. "111 éves a Magyar Numizmatikai Társulat / 'Szervusztok, fiúk' - Réthy László (1851-1914)" Br (9,33g/24x24mm), jelzett Ag (10,71g/0.999/25x25mm), piefort Ag (21,52g/0.999/25x25mm) és Au (10,50g/0.986/25x25mm) csegely T:1,1- (a két Ag és az Au eredetileg PP) fo. / Hungary 2012. "111 éves a Magyar Numizmatikai Társulat (111st Anniversary of Hungarian Numismatic Society) / 'Szervusztok, fiúk' - Réthy László (1851-1914)" Br (9,33g/24x24mm), hallmarked Ag (10,71g/0.999/25x25mm), piefort Ag (21,52g/0.999/25x25mm) and Au (10,50g/0.986/25x25mm) klippe. Sign.: Zsuzsanna Csóka C:UNC,AU (the two Ag and the Au klippe are originally PP) spotted

240 000 HUF
648,65
705,88
Csúcs Ferenc (1905-1999) 1955. Gépipari Tudományos Egyesület Bánki Donát Emlékérem kétoldalas Br emlékérem, hátlapon gravírozás (80,09g/60mm) T:1- / Hungary 1955. Donát Bánki Commemorative Medallion of the Scientific Association of Mechanical Engineering double-sided Br medallion, engraving on backside (80,09g/60mm) C:AU
30261.

Csúcs Ferenc (1905-1999) 1955. "Gépipari Tudományos Egyesület Bánki Donát Emlékérem" kétoldalas Br emlékérem, hátlapon gravírozás (80,09g/60mm) T:1- / Hungary 1955. "Donát Bánki Commemorative Medallion of the Scientific Association of Mechanical Engineering" double-sided Br medallion, engraving on backside (80,09g/60mm) C:AU

12 000 HUF
32,43
35,29
Csúcs Ferenc (1905-1999) 1961. Éremtani Társulat 1901-61 / Régi pénz - Gyűjtőnek eml. kétféle ötvözet és Br emlékérem pár, peremükön sorszámmal (94,39g és 78,09g/~47-50mm) T:2 patina / Hungary 1961. Éremtani Társulat 1901-61 / Régi pénz - Gyűjtőnek eml. (Numismatic Society - Memory for collectors) alloy and Br commemorative medals, both numbered on edge. Sign.: Ferenc Csúcs (94,39g és 78,09g/~47-50mm) C:XF patina
30262.

Csúcs Ferenc (1905-1999) 1961. "Éremtani Társulat 1901-61 / Régi pénz - Gyűjtőnek eml." kétféle ötvözet és Br emlékérem pár, peremükön sorszámmal (94,39g és 78,09g/~47-50mm) T:2 patina / Hungary 1961. "Éremtani Társulat 1901-61 / Régi pénz - Gyűjtőnek eml. (Numismatic Society - Memory for collectors)" alloy and Br commemorative medals, both numbered on edge. Sign.: Ferenc Csúcs (94,39g és 78,09g/~47-50mm) C:XF patina

36 000 HUF
97,30
105,88
Csúcs Ferenc (1905-1999) 1968. Numismaticus Hungaricus 1901 peremén sorszámozott Br emlékplakett (455g/125mm) T:2 /  Hungary 1968. Numismaticus Hungaricus 1901 Br commemorative plaque, numbered on edge. Sign.: Ferenc Csúcs (455g/125mm) C:XF
30263.

Csúcs Ferenc (1905-1999) 1968. "Numismaticus Hungaricus 1901" peremén sorszámozott Br emlékplakett (455g/125mm) T:2 / Hungary 1968. "Numismaticus Hungaricus 1901" Br commemorative plaque, numbered on edge. Sign.: Ferenc Csúcs (455g/125mm) C:XF

8 000 HUF
Csúcs Ferenc (1905-1999) DN S Eligius Auxilium Aurificis Patronus Br plakett Szent Eligiusról, az aranyművesek védőszentjéről, peremén jelzések (76,13g/47-49mm) T:2 hátoldalán matricák / Hungary ND S Eligius Auxilium Aurificis Patronus Br plaque about Saint Eligius, the patron saint of goldsmiths, with marks on edge. Sign.: Ferenc Csúcs (76,13g/47-49mm) C:XF stickers on back
30264.

Csúcs Ferenc (1905-1999) DN "S Eligius Auxilium Aurificis Patronus" Br plakett Szent Eligiusról, az aranyművesek védőszentjéről, peremén jelzések (76,13g/47-49mm) T:2 hátoldalán matricák / Hungary ND "S Eligius Auxilium Aurificis Patronus" Br plaque about Saint Eligius, the patron saint of goldsmiths, with marks on edge. Sign.: Ferenc Csúcs (76,13g/47-49mm) C:XF stickers on back

5 000 HUF
Edvi Illés György (1911-1991) DN Liszt 1811-1886 hátoldalán jelzett és sorszámozott Herendi porcelán plakett (245g/133mm) T:2 rögzítés céljából felül két lyuk /  Hungary ND Franz Liszt 1811-1886 marked and numbered Herendi porcelain plaque. Sign.: György Edvi Illés (245g/133mm) C:XF two holes on upper edge for mounting
30265.

Edvi Illés György (1911-1991) DN "Liszt 1811-1886" hátoldalán jelzett és sorszámozott Herendi porcelán plakett (245g/133mm) T:2 rögzítés céljából felül két lyuk / Hungary ND "Franz Liszt 1811-1886" marked and numbered Herendi porcelain plaque. Sign.: György Edvi Illés (245g/133mm) C:XF two holes on upper edge for mounting

3 000 HUF
Ernst Kálmán(?) 1914. Mátyás király az igazságos - Véd-jegy / Fővárosi Sörfőző R.T. Kőbányán - A megnyitás emlékére 1914. június hó 28-án Br plakett, Exner K. és S.G.A. gyártói jelzéssel (49g/50mm) T:2 kis ph. / Hungary 1914. Mátyás király az igazságos - Véd-jegy / Fővárosi Sörfőző R.T. Kőbányán - A megnyitás emlékére 1914. június hó 28-án (Mathias Rex the Just - Trade mark / Capital City Brewer Joint Stock Company - For the Memory of Opening Br plaque with Exner K. and S.G.A. makers mark. Sign.: Kálmán Ernst(?) (49g/50mm) C:XF small edge error
30266.

Ernst Kálmán(?) 1914. "Mátyás király az igazságos - Véd-jegy / Fővárosi Sörfőző R.T. Kőbányán - A megnyitás emlékére 1914. június hó 28-án" Br plakett, "Exner K." és "S.G.A." gyártói jelzéssel (49g/50mm) T:2 kis ph. / Hungary 1914. "Mátyás király az igazságos - Véd-jegy / Fővárosi Sörfőző R.T. Kőbányán - A megnyitás emlékére 1914. június hó 28-án (Mathias Rex the Just - Trade mark / Capital City Brewer Joint Stock Company - For the Memory of Opening" Br plaque with "Exner K." and "S.G.A." makers mark. Sign.: Kálmán Ernst(?) (49g/50mm) C:XF small edge error

9 000 HUF
24,32
26,47
Franges-Mihanovic Róbert (1872-1940) 1907. Európa egyoldalas Br plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén ÉKE 1907, sorszámozott, 5-ös sorszámmal (74,5g/42x70,5mm) T:2 / Hungary 1907. Europa one-sided Br plaque, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, with ÉKE 1907 and serial number 5 on edge Sign: Robert Franges-Mihanovic (74,5g/42x70,5mm) C:XF HP.: 2302
30267.

Franges-Mihanovic Róbert (1872-1940) 1907. "Európa" egyoldalas Br plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén "ÉKE 1907", sorszámozott, 5-ös sorszámmal (74,5g/42x70,5mm) T:2 / Hungary 1907. "Europa" one-sided Br plaque, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, with "ÉKE 1907" and serial number "5" on edge Sign: Robert Franges-Mihanovic (74,5g/42x70,5mm) C:XF HP.: 2302

5 000 HUF
15
Fritz János (1947-) 1981. Interkozmosz - Országos Űrhajós Bélyegkiállítás - Körmend Br plakett eredeti tokban (378,4g/100x76,5mm) T:1-,2 / Hungary 1981. Interkozmosz - Országos Űrhajós Bélyegkiállítás - Körmend (Intercosmos - National Astronaut Stamp Exhibition in Körmend) Br plaque in original case. Sign.: János Fritz (378,4g/100x76,5mm) C:AU,XF
30268.

Fritz János (1947-) 1981. "Interkozmosz - Országos Űrhajós Bélyegkiállítás - Körmend" Br plakett eredeti tokban (378,4g/100x76,5mm) T:1-,2 / Hungary 1981. "Interkozmosz - Országos Űrhajós Bélyegkiállítás - Körmend (Intercosmos - National Astronaut Stamp Exhibition in Körmend)" Br plaque in original case. Sign.: János Fritz (378,4g/100x76,5mm) C:AU,XF

3 600 HUF
9,73
10,59
Gara Arnold? (1882-1929) 1927. 1892-1927 Jubiláris XXX. Nemzetközi Nagy Regatta Emlékére / Magyar Evezős Szövetség Br emlékérem (28,06g/40mm) + Yrjö Liipola (1881-1971) 1910. Maywald Józsefnek hálás tanítványai Br plakett (77,35g/59x48mm) T:2 ph. /  Hungary 1927. 1892-1927 Jubiláris XXX. Nemzetközi Nagy Regatta Emlékére / Magyar Evezős Szövetség (In memory of the 30th International Regatta) Br commemorative medal. Sign.: Arnold Gara? (28,06g/40mm) + 1910. To József Maywald from his grateful students Br plaque. Sign.: Yrjö Liipola (77,35g/59x48mm) C:XF edge error
30269.

Gara Arnold? (1882-1929) 1927. "1892-1927 Jubiláris XXX. Nemzetközi Nagy Regatta Emlékére / Magyar Evezős Szövetség" Br emlékérem (28,06g/40mm) + Yrjö Liipola (1881-1971) 1910. "Maywald Józsefnek hálás tanítványai" Br plakett (77,35g/59x48mm) T:2 ph. / Hungary 1927. "1892-1927 Jubiláris XXX. Nemzetközi Nagy Regatta Emlékére / Magyar Evezős Szövetség (In memory of the 30th International Regatta)" Br commemorative medal. Sign.: Arnold Gara? (28,06g/40mm) + 1910. "To József Maywald from his grateful students" Br plaque. Sign.: Yrjö Liipola (77,35g/59x48mm) C:XF edge error

4 000 HUF
Gáti Gábor (1937-) DN Allegro Barbaro Br emlékplakett (508g/140x140mm) T:1-,2 /  Hungary ND Allegro Barbaro Br commemorative plaque. Sign.: Gábor Gáti (508g/140x140mm) C:AU,XF
30270.

Gáti Gábor (1937-) DN "Allegro Barbaro" Br emlékplakett (508g/140x140mm) T:1-,2 / Hungary ND "Allegro Barbaro" Br commemorative plaque. Sign.: Gábor Gáti (508g/140x140mm) C:AU,XF

8 000 HUF
Gerl Károly (1857-1907) 1883. Nemzeti Vadászati Védegylet - Agancs kiállítás Budapest 1941 Br díjérem füllel (169g/68mm) T:2- patina, ph. / Hungary 1941. Nemzeti Vadászati Védegylet - Agancs kiállítás Budapest (National Hunters Protection Society - Antler exhibition Budapest) Br award medal with ear. Sign.: Károly Gerl (169g/68mm) C:VF patina, edge error
30271.

Gerl Károly (1857-1907) 1883. "Nemzeti Vadászati Védegylet - Agancs kiállítás Budapest 1941" Br díjérem füllel (169g/68mm) T:2- patina, ph. / Hungary 1941. "Nemzeti Vadászati Védegylet - Agancs kiállítás Budapest (National Hunters Protection Society - Antler exhibition Budapest)" Br award medal with ear. Sign.: Károly Gerl (169g/68mm) C:VF patina, edge error

15 000 HUF
40,54
44,12

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF