Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 123

Bognár György (1944- ) 1990. Spital am Pyhrn / Köszönet a Magyar Értékek Megőrzéséért Ag emlékérem, dísztokban, tanúsítvánnyal (36,16g/0.999/42,5mm) T:1 (eredetileg PP) / Hungary 1990. Spital am Phyrn / Köszönet a Magyar Értékek Megőrzéséért (Thank for saving the Hungarian Values) Ag commemorative medallion with certificate. Sign.: György Bognár (36,16g/0.999/42,5mm) C:UNC (originally PP)
30248.

Bognár György (1944- ) 1990. "Spital am Pyhrn / Köszönet a Magyar Értékek Megőrzéséért" Ag emlékérem, dísztokban, tanúsítvánnyal (36,16g/0.999/42,5mm) T:1 (eredetileg PP) / Hungary 1990. "Spital am Phyrn / Köszönet a Magyar Értékek Megőrzéséért (Thank for saving the Hungarian Values)" Ag commemorative medallion with certificate. Sign.: György Bognár (36,16g/0.999/42,5mm) C:UNC (originally PP)

8 000 HUF
Boldogfai Farkas Sándor (1907-1970) 1938. A magyar kultúra szolgálatáért kétoldalas öntött Br érem (132g/93mm) T:2 / Hungary 1938. For service of Hungarian culture two-sided Br medallion. A MAGYAR KULTÚRA SZOLGÁLA-TÁÉRT / A M KIR VALLÁS ÉS KÖZOKTATÁSÜGYI MINISTER Sign.: Sándor Boldogfai Farkas (132g/93mm) C:XF
30249.

Boldogfai Farkas Sándor (1907-1970) 1938. "A magyar kultúra szolgálatáért" kétoldalas öntött Br érem (132g/93mm) T:2 / Hungary 1938. "For service of Hungarian culture" two-sided Br medallion. "A MAGYAR KULTÚRA SZOLGÁLA-TÁÉRT / A M KIR VALLÁS ÉS KÖZOKTATÁSÜGYI MINISTER" Sign.: Sándor Boldogfai Farkas (132g/93mm) C:XF

10 000 HUF
27,03
29,41
Borsos Miklós (1906-1990) 1955. Hommage a Picasso Br plakett (228g/84mm) T:1- kis patina / Hungary 1955. Hommage a Picasso Br plaque. Sign.: Miklós Borsos (228g/84mm) C:AU small patina
30250.

Borsos Miklós (1906-1990) 1955. "Hommage a Picasso" Br plakett (228g/84mm) T:1- kis patina / Hungary 1955. "Hommage a Picasso" Br plaque. Sign.: Miklós Borsos (228g/84mm) C:AU small patina

8 000 HUF
Borsos Miklós (1906-1990) 1956. Steiner Lajos 1871-1944 Br emlékérem, hátoldalán gravírozva (137g/80mm) T:2 /  Hungary 1956. Lajos Steiner 1871-1944 Br commemorative medal, engraving on back. Sign.: Miklós Borsos (137g/80mm) C:XF
30251.

Borsos Miklós (1906-1990) 1956. "Steiner Lajos 1871-1944" Br emlékérem, hátoldalán gravírozva (137g/80mm) T:2 / Hungary 1956. "Lajos Steiner 1871-1944" Br commemorative medal, engraving on back. Sign.: Miklós Borsos (137g/80mm) C:XF

16 000 HUF
43,24
47,06
Borsos Miklós (1906-1990) 1965. II. Filmfesztivál Miskolc 1965. Br emlékplakett (194,81g/~69mm) T:2 kis patina / Hungary 1965. II. Filmfesztivál Miskolc 1965. (2nd Film Festival Miskolc) Br commemorative plaque. Sign.: Miklós Borsos (194,81g/~69mm) C:XF small patina
30252.

Borsos Miklós (1906-1990) 1965. "II. Filmfesztivál Miskolc 1965." Br emlékplakett (194,81g/~69mm) T:2 kis patina / Hungary 1965. "II. Filmfesztivál Miskolc 1965. (2nd Film Festival Miskolc)" Br commemorative plaque. Sign.: Miklós Borsos (194,81g/~69mm) C:XF small patina

16 000 HUF
43,24
47,06
Borsos Miklós (1906-1990) 1973. István - Géza / Ezer éves Esztergom 973-1973 kétoldalas Br plakett (344g/102mm) T:1- kis patina / Hungary 1973. István - Géza / 1000th Anniversary of Esztergom 973-1973 double-sided Br plaque. Sign.: Miklós Borsos (344g/102mm) C:AU small patina
30253.

Borsos Miklós (1906-1990) 1973. "István - Géza / Ezer éves Esztergom 973-1973" kétoldalas Br plakett (344g/102mm) T:1- kis patina / Hungary 1973. "István - Géza / 1000th Anniversary of Esztergom 973-1973" double-sided Br plaque. Sign.: Miklós Borsos (344g/102mm) C:AU small patina

16 000 HUF
43,24
47,06
Bozó Gyula (1913-2004) DN Eötvös József - A Magyar Népoktatás megteremtőjének emlékére / Adományozta a Pedagógusok Szakszervezete bronz fokozat? emlékérem dísztokban (37,2g/42,5mm) T:2 (eredetileg PP) /  Hungary ND József Eötvös - Founder of the Hungarian Public Education bronze grade? commemorative medallion in case. Sign.: Gyula Bozó (37,2g/42,5mm) C:XF (originally PP)
30254.

Bozó Gyula (1913-2004) DN "Eötvös József - A Magyar Népoktatás megteremtőjének emlékére / Adományozta a Pedagógusok Szakszervezete" bronz fokozat? emlékérem dísztokban (37,2g/42,5mm) T:2 (eredetileg PP) / Hungary ND "József Eötvös - Founder of the Hungarian Public Education" bronze grade? commemorative medallion in case. Sign.: Gyula Bozó (37,2g/42,5mm) C:XF (originally PP)

11 000 HUF
29,73
32,35
Bozó Gyula (1913-2004) DN Eötvös József - A Magyar Népoktatás megteremtőjének emlékére / Adományozta a Pedagógusok Szakszervezete Ag emlékérem dísztokban (36,5g/0.925/42,5mm) T:2 (eredetileg PP) /  Hungary ND József Eötvös - Founder of the Hungarian Public Education Ag commemorative medallion in case. Sign.: Gyula Bozó (36,5g/0.925/42,5mm) C:XF (originally PP)
30255.

Bozó Gyula (1913-2004) DN "Eötvös József - A Magyar Népoktatás megteremtőjének emlékére / Adományozta a Pedagógusok Szakszervezete" Ag emlékérem dísztokban (36,5g/0.925/42,5mm) T:2 (eredetileg PP) / Hungary ND "József Eötvös - Founder of the Hungarian Public Education" Ag commemorative medallion in case. Sign.: Gyula Bozó (36,5g/0.925/42,5mm) C:XF (originally PP)

11 000 HUF
29,73
32,35
Bozó Gyula (1913-2004) DN Eötvös József - A Magyar Népoktatás megteremtőjének emlékére / Adományozta a Pedagógusok Szakszervezete aranyozott Ag emlékérem dísztokban (33,85g/0.925/42,5mm) T:PP ujjlenyomat /  Hungary ND József Eötvös - Founder of the Hungarian Public Education gold plated Ag commemorative medallion in case (33,85g/0.925/42,5mm) C:PP fingerprint
30256.

Bozó Gyula (1913-2004) DN "Eötvös József - A Magyar Népoktatás megteremtőjének emlékére / Adományozta a Pedagógusok Szakszervezete" aranyozott Ag emlékérem dísztokban (33,85g/0.925/42,5mm) T:PP ujjlenyomat / Hungary ND "József Eötvös - Founder of the Hungarian Public Education" gold plated Ag commemorative medallion in case (33,85g/0.925/42,5mm) C:PP fingerprint

11 000 HUF
29,73
32,35
Csillag István (1881-1968) 1908. Tóth Béla egyoldalas Br plakett, a Huszár - Procopius katalógusban nem szerepel (479g/170x111mm) T:1- / Hungary 1908. Béla Tóth one-sided Br plaque, not listed in the Huszár - Procopius catalogue. Sign.: István Csillag (479g/170x111mm) C:AU
30257.

Csillag István (1881-1968) 1908. "Tóth Béla" egyoldalas Br plakett, a Huszár - Procopius katalógusban nem szerepel (479g/170x111mm) T:1- / Hungary 1908. "Béla Tóth" one-sided Br plaque, not listed in the Huszár - Procopius catalogue. Sign.: István Csillag (479g/170x111mm) C:AU

11 000 HUF
29,73
32,35
Csíkszentmihályi Róbert (1940-) 1976. Magyar Numizmatikai Társulat - 75 éves jubileumi és tagsági érem Ag emlékérem eredeti, plombált ÁPV tokban (43g/30mm) T:1 patina / Hungary 1976. Magyar Numizmatikai Társulat - 75 éves jubileumi és tagsági érem (Hungarian Numismatic Society - 75th Anniversary - Jubilee and membership medal) Ag commemorative medal in original, sealed ÁPV case. Sign.: Róbert Csíkszentmihályi (43g/30mm) C:UNC patina Adamo MNT12
30258.

Csíkszentmihályi Róbert (1940-) 1976. "Magyar Numizmatikai Társulat - 75 éves jubileumi és tagsági érem" Ag emlékérem eredeti, plombált ÁPV tokban (43g/30mm) T:1 patina / Hungary 1976. "Magyar Numizmatikai Társulat - 75 éves jubileumi és tagsági érem (Hungarian Numismatic Society - 75th Anniversary - Jubilee and membership medal)" Ag commemorative medal in original, sealed "ÁPV" case. Sign.: Róbert Csíkszentmihályi (43g/30mm) C:UNC patina Adamo MNT12

5 000 HUF
Csóka Zsuzsa (1962-) 1999. MÉE - Szent László / 500 éves az első magyar tallér Ag és piefort Ag emlékérem, mindkettő sorszámozott (33,71g és 67,38g/ 0.825/42,5mm) T:1,1- (eredetileg PP) patina / Hungary 1999. MÉE - Szent László / 500 éves az első magyar tallér (Hungarian Numismatic Collectors Society - Saint Ladislaus / 500th Anniversary of the first Hungarian Thaler) Ag and piefort Ag commemorative medal, both with serial number. Sign.: Zsuzsa Csóka (without hallmark) (33,71g és 67,38g/ 0.825/42,5mm) C:UNC,AU (originally PP) patina
30259.

Csóka Zsuzsa (1962-) 1999. "MÉE - Szent László / 500 éves az első magyar tallér" Ag és piefort Ag emlékérem, mindkettő sorszámozott (33,71g és 67,38g/ 0.825/42,5mm) T:1,1- (eredetileg PP) patina / Hungary 1999. "MÉE - Szent László / 500 éves az első magyar tallér (Hungarian Numismatic Collectors Society - Saint Ladislaus / 500th Anniversary of the first Hungarian Thaler)" Ag and piefort Ag commemorative medal, both with serial number. Sign.: Zsuzsa Csóka (without hallmark) (33,71g és 67,38g/ 0.825/42,5mm) C:UNC,AU (originally PP) patina

36 000 HUF
97,30
105,88

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF