Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 123

Melocco Miklós (1935-) 1977. Ékes magyarnak soha szebbet száz menny és pokol sem adhatott Ady Endrét ábrázoló aranyozott Br plakett az Ember az embertelenségben című versének idézetével (2381g/277x193mm) T:2 / Hungary 1977. Ékes magyarnak soha szebbet száz menny és pokol sem adhatott gold plated Br plaque depicting Endre Ady poet with a quote of his poem. Sign.: Miklós Melocco (2381g/277x193mm) C:XF
30296.

Melocco Miklós (1935-) 1977. "Ékes magyarnak soha szebbet száz menny és pokol sem adhatott" Ady Endrét ábrázoló aranyozott Br plakett az Ember az embertelenségben című versének idézetével (2381g/277x193mm) T:2 / Hungary 1977. "Ékes magyarnak soha szebbet száz menny és pokol sem adhatott" gold plated Br plaque depicting Endre Ady poet with a quote of his poem. Sign.: Miklós Melocco (2381g/277x193mm) C:XF

80 000 HUF
216,22
235,29
Murányi Gyula (1881-1920) 1918. In Laudem Magnae Rebellionis Manibus Ervini Szabó Dicatum 1918 - Murányi Fecit hadifém plakett (97,61g/72mm) T:2 / Hungary 1918. In Laudem Magnae Rebellionis Manibus Ervini Szabó Dicatum 1918 - Murányi Fecit war metal plaque. Sign.: Gyula Murányi (97,61g/72mm) C:XF  HP 3721.
30297.

Murányi Gyula (1881-1920) 1918. "In Laudem Magnae Rebellionis Manibus Ervini Szabó Dicatum 1918 - Murányi Fecit" hadifém plakett (97,61g/72mm) T:2 / Hungary 1918. "In Laudem Magnae Rebellionis Manibus Ervini Szabó Dicatum 1918 - Murányi Fecit" war metal plaque. Sign.: Gyula Murányi (97,61g/72mm) C:XF HP 3721.

6 500 HUF
17,57
19,12
Olcsai Kiss Zoltán (1895-1981) ~1919. Liget Károly 1890-1919 egyoldalas Br plakett (704g/~160mm) T:2 patina / Hungary ~1919. Ligeti Károly 1890-1919 one-sided Br plaque. Sign.: Zoltán Olcsai Kiss (704g/~160mm) C:XF patina
30298.

Olcsai Kiss Zoltán (1895-1981) ~1919. "Liget Károly 1890-1919" egyoldalas Br plakett (704g/~160mm) T:2 patina / Hungary ~1919. "Ligeti Károly 1890-1919" one-sided Br plaque. Sign.: Zoltán Olcsai Kiss (704g/~160mm) C:XF patina

15 000 HUF
40,54
44,12
Osváth Mária (1921-1998) 1976. CIMABUE - PASSO ALLALTRA VITA LANNO 1300 - COME DIO VOLLE, NACQUE NELLA CITTA DI FIORENZA LANNO 1240 egyoldalas Br plakett (210,43g/103mm) T:1- / Hungary 1976. CIMABUE - PASSO ALLALTRA VITA LANNO 1300 - COME DIO VOLLE, NACQUE NELLA CITTA DI FIORENZA LANNO 1240 one sided Br plaque (210,43g/103mm) C:AU
30299.

Osváth Mária (1921-1998) 1976. "CIMABUE - PASSO ALL'ALTRA VITA L'ANNO 1300 - COME DIO VOLLE, NACQUE NELLA CITTA DI FIORENZA L'ANNO 1240" egyoldalas Br plakett (210,43g/103mm) T:1- / Hungary 1976. "CIMABUE - PASSO ALL'ALTRA VITA L'ANNO 1300 - COME DIO VOLLE, NACQUE NELLA CITTA DI FIORENZA L'ANNO 1240" one sided Br plaque (210,43g/103mm) C:AU

9 000 HUF
24,32
26,47
Osváth Mária (1921-1998) 1980. Tomaso Albinoni 1671-1750 egyoldalas Br plakett (253,48g/105mm) T:1- / Hungary 1980. Tomaso Albinoni 1671-1750 one sided Br plaque (253,48g/105mm) C:AU
30300.

Osváth Mária (1921-1998) 1980. "Tomaso Albinoni 1671-1750" egyoldalas Br plakett (253,48g/105mm) T:1- / Hungary 1980. "Tomaso Albinoni 1671-1750" one sided Br plaque (253,48g/105mm) C:AU

9 000 HUF
24,32
26,47
Osváth Mária (1921-1998) DN Bibliai jelenet(?) egyoldalas öntött Br plakett (254,08g/94mm) T:2 / Hungary ND Biblical scene(?) one-sided cast Br plaque. Sign.: Mária Osváth (254,08g/94mm) C:XF
30301.

9 000 HUF
24,32
26,47
Pincés Imre DN Herczeg Ferenc kétoldalas Br emlékérem (321,42g/80mm) T:2 / Hungary ND Ferenc Herczeg double-sided Br commemorative medallion. Sign: Imre Pincés (321,42g/80mm) C:XF
30302.

Pincés Imre DN "Herczeg Ferenc" kétoldalas Br emlékérem (321,42g/80mm) T:2 / Hungary ND "Ferenc Herczeg" double-sided Br commemorative medallion. Sign: Imre Pincés (321,42g/80mm) C:XF

14 000 HUF
37,84
41,18
Radnai Béla (1873-1923) 1911. Dr. Szegvári László egyoldalas, öntött Br plakett (305g/97x144mm) T:1- / Hungary 1911. László Szegvári, Dr. one-sided, cast Br plaque. Sign.: Béla Radnai (305g/97x144mm) C:AU HP 3874.
30303.

Radnai Béla (1873-1923) 1911. "Dr. Szegvári László" egyoldalas, öntött Br plakett (305g/97x144mm) T:1- / Hungary 1911. "László Szegvári, Dr." one-sided, cast Br plaque. Sign.: Béla Radnai (305g/97x144mm) C:AU HP 3874.

4 000 HUF
Reményi József (1887-1977) 1908. Kalotaszeg kétoldalas Br plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén ÉKE 1908, sorszámozott, 101-es sorszámmal (97,38g/48x71mm) T:1-,2 / Hungary 1908. Kalotaszeg double-sided Br plaque, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, with ÉKE 1908 and serial number 101 on edge. Sing.: József Reményi (97,38g/48x71mm) C:AU,XF HP.: 4057.
30304.

Reményi József (1887-1977) 1908. "Kalotaszeg" kétoldalas Br plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén "ÉKE 1908", sorszámozott, 101-es sorszámmal (97,38g/48x71mm) T:1-,2 / Hungary 1908. "Kalotaszeg" double-sided Br plaque, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, with "ÉKE 1908" and serial number "101" on edge. Sing.: József Reményi (97,38g/48x71mm) C:AU,XF HP.: 4057.

5 000 HUF
17
Reményi József (1887-1977) 1913. Aurora Br emlékérem, peremében É.K.E. 1913. 50 jelzéssel (69,50mm/122.05g) T:2 ph., kis patina / Hungary 1913. Aurora Br commemorative medallion with É.K.E. 1913. 50 text on the edge. Sign: József Reményi (69,5mm/122,05g) C:XF edge error, small patina HP 4106.,  Adamo ÉKE14
30305.

Reményi József (1887-1977) 1913. "Aurora" Br emlékérem, peremében "É.K.E. 1913. 50" jelzéssel (69,50mm/122.05g) T:2 ph., kis patina / Hungary 1913. "Aurora" Br commemorative medallion with "É.K.E. 1913. 50" text on the edge. Sign: József Reményi (69,5mm/122,05g) C:XF edge error, small patina HP 4106., Adamo ÉKE14

12 000 HUF
32,43
35,29
Reményi József (1887-1977) 1927. A Fodor Zeneiskola negyedszázados évfordulójának emlékére / 1903-1928 Br emlékplakett (245,89g/81mm) T:2 ph., patina  / Hungary 1927. 25th Anniversary of the Fodor School of Music / 1903-1928 Br commemorative plaque. Sign.: József Reményi (245,89g/81mm) C:XF edge error, patina HP 4433.
30306.

Reményi József (1887-1977) 1927. "A Fodor Zeneiskola negyedszázados évfordulójának emlékére / 1903-1928" Br emlékplakett (245,89g/81mm) T:2 ph., patina / Hungary 1927. "25th Anniversary of the Fodor School of Music / 1903-1928" Br commemorative plaque. Sign.: József Reményi (245,89g/81mm) C:XF edge error, patina HP 4433.

6 000 HUF
Reményi József (1887-1977) 1932. IV. Országos Kézművesipari Kiállítás - Országos Ipar-Egyesület 1842 aranyozott Br díjérem, peremen fémjel, eredeti 1932 ÉVI IV-IK ORSZÁGOS KÉZMŰVESIPARI TÁRLATON ARANY ÉREMMEL KITÜNTETVE feliratú tokban (78g/60mm) T:1- /  Hungary 1932. 4th National Crafts Exhibition gold plated Br award medal with hallmark on edge. In original case with Gold Award text on it. Sign.: József Reményi (78g/60mm) C:AU
30307.

Reményi József (1887-1977) 1932. "IV. Országos Kézművesipari Kiállítás - Országos Ipar-Egyesület 1842" aranyozott Br díjérem, peremen fémjel, eredeti "1932 ÉVI IV-IK ORSZÁGOS KÉZMŰVESIPARI TÁRLATON ARANY ÉREMMEL KITÜNTETVE" feliratú tokban (78g/60mm) T:1- / Hungary 1932. "4th National Crafts Exhibition" gold plated Br award medal with hallmark on edge. In original case with "Gold Award" text on it. Sign.: József Reményi (78g/60mm) C:AU

6 000 HUF
14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF