Number of items: 46

Márai Sándor: Teréz. Kozma Lajosnak dedikált példány. Gyoma, 1932. Kner magánkiadás. 7 + [2] p. (japánfűzésű levelek). Folio. Első kiadás. Magánkiadvány, készült Kner Erzsébet születésnapjára. Kolofon: ,,Ez a füzet Kner Izidor könyvnyomdájában Gyomán, az 1932. év október havában készült, Bodoni antiqua betűkkel, merített papíron, huszonöt számozott példányban. Kézirat! Tipográfiáját tervezte, szedte és nyomta Haiman György. 20. számú példány Kozma Lajosnak Haimann György autográf kézírással Kiadói kartonkötésben, néhány lap kijött a fűzésből, de mind jó állapotban..
15400.

Márai Sándor: Teréz. Kozma Lajosnak dedikált példány. Gyoma, 1932. Kner magánkiadás. 7 + [2] p. (japánfűzésű levelek). Folio. Első kiadás. Magánkiadvány, készült Kner Erzsébet születésnapjára. Kolofon: ,,Ez a füzet Kner Izidor könyvnyomdájában Gyomán, az 1932. év október havában készült, Bodoni antiqua betűkkel, merített papíron, huszonöt számozott példányban. Kézirat! Tipográfiáját tervezte, szedte és nyomta Haiman György." "20. számú példány Kozma Lajosnak Haimann György" autográf kézírással Kiadói kartonkötésben, néhány lap kijött a fűzésből, de mind jó állapotban..

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
80 000 HUF
256,41
291,97
Minimum bid:
110 000 HUF
Refresh
15401.

Available for bidding
30 000 HUF
96,15
109,49
Minimum bid:
30 000 HUF
Refresh
Kassák Lajos: Egy ember élete. Önéletrajz. I-II. rész. 1-8. kötet. (3 kötetbe kötve). 1.: Gyermekkor. 2.: Kamaszévek. 3. Csavargások. 4.: Vergődés. 5.: Kifejlődés. 6.: Háború. 7.: Károlyi forradalom. 8.: Kommün. A borító Végh Gusztáv munkája. (Bp.,1928-1932-1934), Dante-Pantheon, (Bíró Miklós-Pátria-Tolnai-ny.), 192+227+202+233+221+237+228+231 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, a II. és III. kötet kötése megerősített, az I. és a II. kötetben névbejegyzésekkel. Az utolsó kötet (a két utolsó mű) a későbbi kiadásokban nem jelent meg, ritka!
15402.

Available for bidding
20 000 HUF
64,10
72,99
Minimum bid:
22 000 HUF
Refresh
Verne Gyula gyűjtemény, több kiadásból, összesen 26 kötet:   Bordó, egészvászon-kötés: Észak dél ellen I-II. kötet, Sándor Mátyás I-II. kötet (ötödik kiadás), Grant kapitány gyermekei I-II. kötet (nyolcadik kiadás), Strogoff Mihály (hatodik kiadás), Storitz Vilmos titka. (Nincs bennük kiadási év.)  Piros, félvászon-kötés: Névtelen család (harmadik kiadás,1918), A hódító Robur (negyedik kiadás, 1923), Utazás a hold körül (ötödik kiadás,1923).  Piros, félvászon-kötés:  Két évi vakáció I-II. kötet (negyedik kiadás), Rejtelmes sziget (hatodik kiadás), Antifer mester (harmadik kiadás), Dél csillaga (harmadik kiadás), Tizenötéves kapitány (nyolcadik kiadás), Utazás a tenger alatt (ötödik kiadás), Az úszó város, A lángban álló szigettenger (negyedik kiadás), Utazás a holdba (hatodik kiadás), Utazás a föld körül, Senki fia, Az úszó sziget (harmadik kiadás), Kéraban, a vasfejű (negyedik kiadás), Öt hét léghajón (Ötödik kiadás, 1923.)   Bp.,é.n.-1918-1923, Franklin. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, és kiadói illusztrált félvászon-kötés, változó állapotban, némelyik borítón kisebb kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
15403.

Available for bidding
32 000 HUF
102,56
116,79
Minimum bid:
34 000 HUF
Refresh
15404.

Available for bidding
30 000 HUF
96,15
109,49
Minimum bid:
30 000 HUF
Refresh
Rexa Dezső: Kazinczy Napoleon és Mária Lujza menyegzőjére. Két hasonmással. Kazinczy Ferenc: A nagyság és szépség diadalma. Gyoma, 1932, Kner Izidor, 24+8 p.+ 4 t. Kiadói papírkötés, jó állapotban.  Számozott (240/270), és a szerző (Rexa Dezső (1872-1964) irodalomtörténész, levéltáros, helytörténész, nyelvész) által aláírt és dedikált példány, dátumozva.
15405.

Rexa Dezső: Kazinczy Napoleon és Mária Lujza menyegzőjére. Két hasonmással. Kazinczy Ferenc: A nagyság' és szépség diadalma. Gyoma, 1932, Kner Izidor, 24+8 p.+ 4 t. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Számozott (240/270), és a szerző (Rexa Dezső (1872-1964) irodalomtörténész, levéltáros, helytörténész, nyelvész) által aláírt és dedikált példány, dátumozva.

Available for bidding
22 000 HUF
70,51
80,29
Minimum bid:
22 000 HUF
Refresh

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

333. Auction:
From 30 October  to 8 November
Payment deadline is 23 November

334. Auction:
From 13 November  to 22 November
Payment deadline is 7 December
Seeing: From 19 to 22 November

30. Major Auction
Seeing: 12 to 24 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.