Number of items: 46

15412.

9 000 HUF
24,32
26,47
Pálffy Albert: Az atyai ház I.-II. Pest, 1858. Heckenast. 235p, 285p. Korabeli félvászon kötésben. Kissé foltos lapokkal
15413.

12 000 HUF
32,43
35,29
Horatius Flaccus, Quintus: Quinti Horatii Flacci Opera Latina ejusdem generis versibus Hungarice explicata. Vagy is Horácz munkáji hasonló nemű versekkel megmagyarázva Édes Gergely által. - Quinti Horatii Flacci Operum tomus II. complectens satyras et epistolas. Vagy is a Q. Horacz. munkáinak II-ik darabja melly magába foglalja az ő gúnyjait és leveleit. Édes Gergely által. [I-II. rész, egybekötve.] Pesten, 1819. Trattner János Tamás betűivel s költségével. XV + [16]-231 + [1] p.; 264 p. Modern, félvászon kötésben. Jó állapotban.
15414.

Horatius Flaccus, Quintus: Quinti Horatii Flacci Opera Latina ejusdem generis versibus Hungarice explicata. Vagy is Horácz munkáji hasonló nemű versekkel megmagyarázva Édes Gergely által. - Quinti Horatii Flacci Operum tomus II. complectens satyras et epistolas. Vagy is a' Q. Horacz'. munkáinak II-ik darabja melly magába foglalja az ő gúnyjait és leveleit. Édes Gergely által. [I-II. rész, egybekötve.] Pesten, 1819. Trattner János Tamás betűivel 's költségével. XV + [16]-231 + [1] p.; 264 p. Modern, félvászon kötésben. Jó állapotban.

10 000 HUF
27,03
29,41
Wallace, Lewis: Ben-Húr I-II. Szeged, 1894, A fordító kiadása (Bába Sándor Könyvnyomdája), 1 t. (szerzői arckép) + 2 p. + 352 p.; 346 p. Első, magyar nyelvű kiadás. Angolból fordította Szekrényi Lajos glokoni rk. lelkész. a Szt.-István-társulat tudom. és irod. osztályának r. tagja. Aranyozott, festett Gottermayer féle egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. Jó példányok
15415.

10 000 HUF
27,03
29,41
Szabó Magda: A danaida. Bp.,1964, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Első kiadás. A szerző által dedikált.
15416.

6 000 HUF
10
Szép Ernő: Zümzüm. Bp., 1943, (May János Nyomdai Műintézet Rt.-ny.), 119 p. Első kiadás. Kiadói, illusztrált vászonkötésben, jó állapotban. Számozott (200/158.) és a szerző által aláírt példány.
15417.

8 000 HUF
Universum: Évkönyv a család és az ifjúság számára. IV. kötete. Vadász és útleírásokkal. Szerk. Dr. Hankó Vilmos. Bp.,1909, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai Rt.), IV+384 p. Kiadói festett, illusztrált, egészvászon-kötésben, kopottas borítóval, laza fűzéssel.  A szerkesztő, Dr. Hankó Vilmos (1854-1923) által dedikált Rákosi Viktor (1860-1923) országgyűlési képviselő, író, újságíró részére. Nagyságos Rákosi Viktor országgyülési képviselő úrnak tisztelettel és hálával. Dr. Hankó Vilmos.
15418.

Universum: Évkönyv a család és az ifjúság számára. IV. kötete. Vadász és útleírásokkal. Szerk. Dr. Hankó Vilmos. Bp.,1909, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai Rt.), IV+384 p. Kiadói festett, illusztrált, egészvászon-kötésben, kopottas borítóval, laza fűzéssel. A szerkesztő, Dr. Hankó Vilmos (1854-1923) által dedikált Rákosi Viktor (1860-1923) országgyűlési képviselő, író, újságíró részére. "Nagyságos Rákosi Viktor országgyülési képviselő úrnak tisztelettel és hálával. Dr. Hankó Vilmos."

8 000 HUF
Madarász József: Emlékirataim 1831-1881. Bp., 1883 Franklin. 528p. Félvászon kötésben.
15419.

8 000 HUF
Kazinczy Ferenc munkáji. Szép literatúra. IX. kötet. Bácsmegyeinek gyötrelmei. Hozzá vagyon adva: A vak lantos. A repűlő szekér. Etna. Mesék. Három könyvben. Pest, 1814, Trattner János Tamás, 2 t(rézmetszetű címkép + díszcímlap).+4+390 p. Első kiadás. Átkötött aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé foltos lapokkal.
15420.

8 000 HUF
15421.

6 000 HUF
Petri György: Azt hiszik. Bp.,1985, AB Független Kiadó, 66 p. Kiadói papírkötés. Első kiadás. Szamizdat kiadás.  Készült szitanyomással Budapesten 1500 példányban.
15422.

6 000 HUF
Dr. Szalay József: Móra Ferenc lelki arcképe. Szeged, 1937, Dugonics-Társaság. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző, Dr. Szalay József (1870-1937) által dedikált.   Dr. Szalay József szeged első rendőr főkapitánya (1919-1932), a Dugonics-Társaság elnöke két évtizeden át (1917-1937), ismert könyv és kéziratgyűjtő. Ez utóbbi hobbija a modern magyar bibliofilia egyik legnagyobb alakjává tette.
15423.

Dr. Szalay József: Móra Ferenc lelki arcképe. Szeged, 1937, Dugonics-Társaság. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző, Dr. Szalay József (1870-1937) által dedikált. Dr. Szalay József szeged első rendőr főkapitánya (1919-1932), a Dugonics-Társaság elnöke két évtizeden át (1917-1937), ismert könyv és kéziratgyűjtő. Ez utóbbi "hobbija" a modern magyar bibliofilia egyik legnagyobb alakjává tette.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF