Number of items: 46

Márai Sándor: Teréz. Kozma Lajosnak dedikált példány. Gyoma, 1932. Kner magánkiadás. 7 + [2] p. (japánfűzésű levelek). Folio. Első kiadás. Magánkiadvány, készült Kner Erzsébet születésnapjára. Kolofon: ,,Ez a füzet Kner Izidor könyvnyomdájában Gyomán, az 1932. év október havában készült, Bodoni antiqua betűkkel, merített papíron, huszonöt számozott példányban. Kézirat! Tipográfiáját tervezte, szedte és nyomta Haiman György. 20. számú példány Kozma Lajosnak Haimann György autográf kézírással Kiadói kartonkötésben, néhány lap kijött a fűzésből, de mind jó állapotban..
15400.

Márai Sándor: Teréz. Kozma Lajosnak dedikált példány. Gyoma, 1932. Kner magánkiadás. 7 + [2] p. (japánfűzésű levelek). Folio. Első kiadás. Magánkiadvány, készült Kner Erzsébet születésnapjára. Kolofon: ,,Ez a füzet Kner Izidor könyvnyomdájában Gyomán, az 1932. év október havában készült, Bodoni antiqua betűkkel, merített papíron, huszonöt számozott példányban. Kézirat! Tipográfiáját tervezte, szedte és nyomta Haiman György." "20. számú példány Kozma Lajosnak Haimann György" autográf kézírással Kiadói kartonkötésben, néhány lap kijött a fűzésből, de mind jó állapotban..

80 000 HUF
216,22
235,29
11
15401.

30 000 HUF
81,08
88,24
Kassák Lajos: Egy ember élete. Önéletrajz. I-II. rész. 1-8. kötet. (3 kötetbe kötve). 1.: Gyermekkor. 2.: Kamaszévek. 3. Csavargások. 4.: Vergődés. 5.: Kifejlődés. 6.: Háború. 7.: Károlyi forradalom. 8.: Kommün. A borító Végh Gusztáv munkája. (Bp.,1928-1932-1934), Dante-Pantheon, (Bíró Miklós-Pátria-Tolnai-ny.), 192+227+202+233+221+237+228+231 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, a II. és III. kötet kötése megerősített, az I. és a II. kötetben névbejegyzésekkel. Az utolsó kötet (a két utolsó mű) a későbbi kiadásokban nem jelent meg, ritka!
15402.

20 000 HUF
54,05
58,82
Verne Gyula gyűjtemény, több kiadásból, összesen 26 kötet:   Bordó, egészvászon-kötés: Észak dél ellen I-II. kötet, Sándor Mátyás I-II. kötet (ötödik kiadás), Grant kapitány gyermekei I-II. kötet (nyolcadik kiadás), Strogoff Mihály (hatodik kiadás), Storitz Vilmos titka. (Nincs bennük kiadási év.)  Piros, félvászon-kötés: Névtelen család (harmadik kiadás,1918), A hódító Robur (negyedik kiadás, 1923), Utazás a hold körül (ötödik kiadás,1923).  Piros, félvászon-kötés:  Két évi vakáció I-II. kötet (negyedik kiadás), Rejtelmes sziget (hatodik kiadás), Antifer mester (harmadik kiadás), Dél csillaga (harmadik kiadás), Tizenötéves kapitány (nyolcadik kiadás), Utazás a tenger alatt (ötödik kiadás), Az úszó város, A lángban álló szigettenger (negyedik kiadás), Utazás a holdba (hatodik kiadás), Utazás a föld körül, Senki fia, Az úszó sziget (harmadik kiadás), Kéraban, a vasfejű (negyedik kiadás), Öt hét léghajón (Ötödik kiadás, 1923.)   Bp.,é.n.-1918-1923, Franklin. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, és kiadói illusztrált félvászon-kötés, változó állapotban, némelyik borítón kisebb kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
15403.

32 000 HUF
86,49
94,12
25
15404.

30 000 HUF
81,08
88,24
Rexa Dezső: Kazinczy Napoleon és Mária Lujza menyegzőjére. Két hasonmással. Kazinczy Ferenc: A nagyság és szépség diadalma. Gyoma, 1932, Kner Izidor, 24+8 p.+ 4 t. Kiadói papírkötés, jó állapotban.  Számozott (240/270), és a szerző (Rexa Dezső (1872-1964) irodalomtörténész, levéltáros, helytörténész, nyelvész) által aláírt és dedikált példány, dátumozva.
15405.

Rexa Dezső: Kazinczy Napoleon és Mária Lujza menyegzőjére. Két hasonmással. Kazinczy Ferenc: A nagyság' és szépség diadalma. Gyoma, 1932, Kner Izidor, 24+8 p.+ 4 t. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Számozott (240/270), és a szerző (Rexa Dezső (1872-1964) irodalomtörténész, levéltáros, helytörténész, nyelvész) által aláírt és dedikált példány, dátumozva.

22 000 HUF
59,46
64,71
A Magyar Tudós Társaság Évkönyvei. Hetedik kötet. 1842-1844. Buda, 1846, Magyar Királyi Egyetem, 1 t. (Barabás Miklós (1810-1898)-Tyroler I.: József nádor. acélmetszet.) +XII+165+537 p.+1 t.(Schöfft Ágoston (1809-1888)-Walzel Ágoston Frigyes (1790-1860): Kőrösi Csoma Sándor portréja, litográfia.) Acélmetszetű díszcímlappal. Kiadói kartonált papírkötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, a lapok kissé foltosak.  Benne számos neves szerző írásával közte: Teleki József, Eötvös József, Széchényi István, Bajza József, Székács József, Schedel (Toldy) Ferenc, Horváth Mihály, Péczely József, Szlemenics Pál írásaival. Közte: Eötvös József: Emlékbeszéd Kőrösi Csoma Sándor lev. tag. felett c. írással. Ritka!
15406.

24 000 HUF
64,86
70,59
Móricz Zsigmond: Bor, szerelem, bánat. Elbeszélések. A borítót Jeges Ernő, a szövegképeket Haranghy Jenő rajzolta. Bp.,(1929), Athenaeum, (Athenaeum-ny.), 203+5 p. Kiadói papírkötés, szakadozott, kissé sérült gerinccel, két beragasztott újságcikkel, elülső szennylapon bejegyzéssel.   A címlapon a szerző aláírásával, és beragasztott, 1941-es könyvnapi fotójával. Számozatlan példány.
15407.

10 000 HUF
27,03
29,41
15408.

24 000 HUF
64,86
70,59
15409.

20 000 HUF
54,05
58,82
15410.

20 000 HUF
54,05
58,82
Dankó Pista: Pataki leányok. Eredeti népszínmű három felvonásban, dalokkal és tánccal. Szeged, 1893, Traub B. és Társa., 84+127 p. Kiadói papírkötés, rossz minőségű papírra nyomva, Kassai Vidor nevének egy része kiszakadt, a borítója szakadt. A szerző, Dankó Pista (1858-1903) által Kassai Vidor (1840-1928) színész, Jászai Mari ex-férjének dedikált példány.
15411.

12 000 HUF
32,43
35,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF