Number of items: 79

Ráskai Lea: A halál himnusza. Hungária Könyvek. A halál himnusza a Példák könyvéből való és Ráskai Lea dömés apáca kezeírásában maradt fenn a XVI. század elejéről. Készült 1936-ban, a Hungária nyomda műhelyében, Budapesten. Névre szóló, sorszámozott: 648. példány. Bródy Maróti Dóra szövegét és rajzait ólomba véste Kner Albert. Kiadói félvászon kötésben, a fedőborító kissé szakadt, egyébként szép állapotban
12533.

14 000 HUF
37,84
41,18
Heltai Jenő: Egy fillér.Álomjáték 3 felvonásban, 7 képben. Első kiadás!  A szerző és a Vígszínházban bemutatott darab szereplői (Somlay Artur, Ajtay Andor, Tolnay Klári, Muráti Lili és mások) aláírásaival. (Bp. 1940.) Széchenyi Rt. 102 l. Fűzve, kiadói borítékban.
12534.

12 000 HUF
32,43
35,29
Magyar lexikon. Az összes tudományok encziklopédiája 16 kötet, teljes sorozat. Szerk. Somogyi Ede. Bp. 1878-1885. Rautmann - Wilckens (Pallas). Korabeli félbőr kötésben, a gerincek kissé kopottak, de jó állapotban
12535.

44 000 HUF
118,92
129,41
Kosztolányi Dezső: Kosztolányi Dezső összegyűjtött költeményei 1907-1935. Budapest, 1935, Révai, 412 p. + 1 t. Első kiadás. A szerző által aláírt, 82 sz. példány. Kiadói egészvászon kötés.  A borítója foltos, kopott. Az védő- és előzéklap kijár. A védőlapon ajándékozási sorokkal. A címlapon könyvtári bélyegzővel. A lapok foltosak. A kötése sérült.
12536.

12 000 HUF
32,43
35,29
18
12537.

10 000 HUF
27,03
29,41
John Kimberly Mumford: Oriental Rugs. London, 1902, Sampson Low Marston and Company Ltd. An illustrated edition with 16 colour plates. Brown cloth-bound, painted cover plate and gilt spine, with slight injury on the tips and edges. Good condition.
12538.

10 000 HUF
27,03
29,41
Herczeg Ferenc: Sziriusz. [Regény.] Hincz Gyula rajzaival. Bp.,1943.´Uj idők Irod. Int. (Singer és Wolfner).76 + [4] p. + 6 t. (színes). Készült Herczeg Ferenc nyolcvanadik születésnapjára, ezer számozott példányban. Fenti példány a 247. számú, kézzel számozott , a címlapon a szerző és az illusztrátor aláírásával jelzett példány. Kiadói félvászon kötésben jó állapotban, eredeti, kissé megviselt tékában.
12539.

10 000 HUF
27,03
29,41
Babits Mihály: Erato. Az erotikus világköltészet remekei. A rajzok Francois de Bayros eredeti munkái. Wien, é.n. (1921), Hellas-Verlag, 1 t.+1p.+147 p.+5 t., a táblák előtt feliratos hártyapapírral.  Babits Mihály jelen műve csupán az irodalom történetének komoly kutatói számára készült. Kereskedelmi forgalomba nem került. Terjesztése előzetes aláírások útján történt.  Babits Eratojának érdekessége, hogy a katolikus egyház tiltakozására a hatóságok pornográfnak minősítették és elkobozták. Habár a pályatársak felháborodtak a betiltáson, volt köztük olyan, aki bírálta a munkáért a költőt.  500 számozott példányból ez a 157. példány.  Kiadói félvászon kötés. Szép bibliofil kiadás. Első kiadás! A borító itt-ott picit kopott.
12540.

Babits Mihály: Erato. Az erotikus világköltészet remekei. A rajzok Francois de Bayros eredeti munkái. Wien, é.n. (1921), Hellas-Verlag, 1 t.+1p.+147 p.+5 t., a táblák előtt feliratos hártyapapírral. "Babits Mihály jelen műve csupán az irodalom történetének komoly kutatói számára készült. Kereskedelmi forgalomba nem került. Terjesztése előzetes aláírások útján történt." Babits Eratojának érdekessége, hogy a katolikus egyház tiltakozására a hatóságok pornográfnak minősítették és elkobozták. Habár a pályatársak felháborodtak a betiltáson, volt köztük olyan, aki bírálta a munkáért a költőt. 500 számozott példányból ez a 157. példány. Kiadói félvászon kötés. Szép bibliofil kiadás. Első kiadás! A borító itt-ott picit kopott.

10 000 HUF
27,03
29,41
11
Verne Gyula: A Szahara Tengere. (LInvasion de la Mer) Fordította: Dánielné Lengyel Laura. Budapest, é.n., Franklin-Társulat, 234 p. Aranyozott, festet, illusztrált kiadói egészvászon kötés. A borítója picit kopott, de ezt leszámítva szép állapotban van.
12541.

Verne Gyula: A Szahara Tengere. (L'Invasion de la Mer) Fordította: Dánielné Lengyel Laura. Budapest, é.n., Franklin-Társulat, 234 p. Aranyozott, festet, illusztrált kiadói egészvászon kötés. A borítója picit kopott, de ezt leszámítva szép állapotban van.

8 000 HUF
Verne Gyula: Storitz Vilmos Titka. Regény az ifjuság számára. Fordította: Dánielné Lengyel Laura. Budapest, é.n., Franklin-Társulat, 182 p. Aranyozott, festet, illusztrált kiadói egészvászon kötés. A borítója picit kopott, foltos, de ezt leszámítva szép állapotban van.
12542.

8 000 HUF
Császár Elemér-Havas István: A Petőfi-Társaság hatvan éve a magyar irodalom szolgálatában. Budapest, é.n. (1936) , Singer és Wolfner, p. Kiadói papírkötés.  Havas István (1873-1950?) a társaság főtitkára által dedikált példány Dr. Padányi Frank Antalnak (1884-1973) az ELTE Tanító- és Óvóképző Karának igazgatójának, 1936 június 30. keltezéssel.
12543.

8 000 HUF
Defoe Dániel: Robinson Crusoe Élete és Viszontagságai. Átdolgozta: Gaál Mózes.Budapest, 1897, Franklin-Társulat, 276 p. Nyolcadik kiadás. Paget Walter százhúsz rajzával. Kiadói festett, aranyozott, illusztrált félvászon kötés. A borítója kopott, foltos. A címoldalon névbélyegzővel. Pár lap foltos.
12544.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF