Number of items: 79

Toldy Ferencz: A régi magyar nyelvészek Erdősitől Tsétsiig. Pest, 1866. Eggenberger. XVIII, 717 l. Félvászon kötésben. Ritka
12545.

8 000 HUF
Az ,,Athenaeum nagy képes naptára az 1901-diki közönséges évre. Hivatalos adatok alapján dolgozott tiszti czimtárral. 42. évf. Bp. [1900], Athenaem. 1 t. (Ferenc József király), 151 l., 278 l. (Tiszti címtár), XVI l., Festett, kiadói félvászon-kötésben.
12546.

Az ,,Athenaeum" nagy képes naptára az 1901-diki közönséges évre. Hivatalos adatok alapján dolgozott tiszti czimtárral. 42. évf. Bp. [1900], Athenaem. 1 t. (Ferenc József király), 151 l., 278 l. (Tiszti címtár), XVI l., Festett, kiadói félvászon-kötésben.

8 000 HUF
Az ,,Athenaeum nagy képes naptára az 1899-diki közönséges évre. Hivatalos adatok alapján dolgozott tiszti czimtárral. 41. évf. Bp. [1898], Athenaem. 1 t. (Erzsébet királyné 1867-ben), 159 l., 256 l. (Tiszti címtár), XVII l., Festett, kiadói félvászon-kötésben.
12547.

Az ,,Athenaeum" nagy képes naptára az 1899-diki közönséges évre. Hivatalos adatok alapján dolgozott tiszti czimtárral. 41. évf. Bp. [1898], Athenaem. 1 t. (Erzsébet királyné 1867-ben), 159 l., 256 l. (Tiszti címtár), XVII l., Festett, kiadói félvászon-kötésben.

8 000 HUF
Clair Vilmos: Magyar párbajok. Attila hun király idejétől 1923. év végéig I-II. 2. kiad. Bp., 1930, Singer és Wolfner. 239+244 p. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, remek állapotban.
12548.

8 000 HUF
Egy cigány, egy király ... Gellért Lajos rajzai, karikatúrái Tryrnauer István szövegével. (Bev. Heltai Jenő, Feiks Jenő, Trynauer István.) Bp. 1928, Weiss ny. 314 p. Kiadói, félvászonkötésben, a szalag hiányzik. 165 karikatúrával. A kötetben többek között olyan ismert személyek karikatúrái szerepelnek, mint Babits Mihály, Bartók Béla, Fedák Sári, Gömbös Gyula, Karinthy Frigyes, Kosztolányi Dezső, Kodály Zoltán és mások. Dedikált, számfeletti példány, gr. Molnár Béla tulajdona.
12549.

8 000 HUF
Kosztolányi Dezső: Lánc, lánc, eszterlánc. - - új versei. Békéscsaba, 1914, Tevan. Kiadói papír kötésben. Felvágatlan példány.
12550.

8 000 HUF
Szentiványi Kálmán: Keresztutak közt. Versek. Budapest, 1943, Turul Kiadás.A szerző dedikációjával:  Kárpáti Imrének magyar szeretettel, aközös idők-emlékére... Kiadói papír borítóban fedőborítóval.
12551.

Szentiványi Kálmán: Keresztutak közt. Versek. Budapest, 1943, Turul Kiadás.A szerző dedikációjával: " Kárpáti Imrének magyar szeretettel, a"közös idők"-emlékére..." Kiadói papír borítóban fedőborítóval.

4 000 HUF
Lengyel Géza: Annyi baj legyen. (Nicsevo.) Hadifogoly riport regény. Bp., 1931, Fortuna ny. 238 p. Dedikált példány. A szerző beragasztott, aláírt fényképével. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben.
12552.

6 000 HUF
Szovjet népmesék Leninről és Sztálinról. (Oroszból fordította G. Lányi Márta, Hajnal Anna, Rab Zsuzsa, Radó György, Vajda Endre.) Bp., 1953. Ifjúsági Könyvkiadó. 80 p. + 2 tábla (színes). A címlap, a fejlécek és a záródíszek szovjet népi díszítések nyomán készültek. A képszerkesztő: Tevan Andor. Kiadói, kissé kopottas félvászonkötésben, a borítótáblák szélei kissé sérültek.
12553.

6 000 HUF
Zágoni Mikes Kelemen törökországi levelei. A szerző saját kéziratából életrajzi értekezéssel közli Toldy Ferencz. 1-2. kötet (egybekötve). Első kiadás! Pesten, 1861. Heckenast Gusztáv.  Díszes, aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel.
12554.

7 000 HUF
18,92
20,59
Szamuely Tiborné Szilágyi Jolán: Emlékeim. Dr. Kelley Éva adjunktusnak dedikált. Bp., 1966. Zrínyi.
12555.

6 000 HUF
12556.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF