Tétel

10 000 HUF

11

Description:

Babits Mihály: Erato. Az erotikus világköltészet remekei. A rajzok Francois de Bayros eredeti munkái. Wien, é.n. (1921), Hellas-Verlag, 1 t.+1p.+147 p.+5 t., a táblák előtt feliratos hártyapapírral. "Babits Mihály jelen műve csupán az irodalom történetének komoly kutatói számára készült. Kereskedelmi forgalomba nem került. Terjesztése előzetes aláírások útján történt." Babits Eratojának érdekessége, hogy a katolikus egyház tiltakozására a hatóságok pornográfnak minősítették és elkobozták. Habár a pályatársak felháborodtak a betiltáson, volt köztük olyan, aki bírálta a munkáért a költőt. 500 számozott példányból ez a 157. példány. Kiadói félvászon kötés. Szép bibliofil kiadás. Első kiadás! A borító itt-ott picit kopott.

Share:

Photo of the item taken by : ttg