Number of items: 534

[Gvadányi József]: Pöstényi förödés a' mellyet egy magyar lovas ezredbül való százados az ottan történt mulatságos dolgokkal élő magyar nyelven versekbe foglalt 1787. esztendőbe, Rák havának 12. napján. Bp., 1921., Rózsavölgyi, 45+II+2 p. Az első kiadás (Csöbörcsök, 1787) alapján készült facsimile kiadás 1500 példányban. Kiadói papírkötés.
21612.

3 400 HUF
9,21
10,63

21613.

3 400 HUF
9,21
10,63

21614.

2 400 HUF

21615.

3 200 HUF
8,67
10,00

Belitska-Scholtz Hedvig:  Vásári és művészi bábjátszás Magyarországon 1945-ig. Tihany, 1974. (Veszprém Megyei Múzeumok Igazgatósága - Veszprémi Nyomda). 135 + [1] p. Egyetlen kiadás. Belitska-Scholtz Hedvig (1944-2006) színháztörténész, a Magyar Színházi Intézet szcenikai gyűjteményének munkatársa, a Bábgyűjtemény megalapítója. Elsősorban a magyar és magyarországi német színjátszás 18-19. századi történetével foglalkozott. Oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas felvételekkel gazdagon illusztrált munkája a XVIII. századi vásári mutatványos kezdetektől a 20. század első felének művészi bábjátékáig mutatja be a hazai művészet történetét. Az olvasmányos stílusban megírt munka a téma alapvető kismonográfiája. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült, enyhén elszíneződött kiadói borítóban. Jó példány.
21616.

Belitska-Scholtz Hedvig: Vásári és művészi bábjátszás Magyarországon 1945-ig.
Tihany, 1974. (Veszprém Megyei Múzeumok Igazgatósága - Veszprémi Nyomda). 135 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Belitska-Scholtz Hedvig (1944-2006) színháztörténész, a Magyar Színházi Intézet szcenikai gyűjteményének munkatársa, a Bábgyűjtemény megalapítója. Elsősorban a magyar és magyarországi német színjátszás 18-19. századi történetével foglalkozott. Oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas felvételekkel gazdagon illusztrált munkája a XVIII. századi vásári mutatványos kezdetektől a 20. század első felének művészi bábjátékáig mutatja be a hazai művészet történetét. Az olvasmányos stílusban megírt munka a téma alapvető kismonográfiája.
Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült, enyhén elszíneződött kiadói borítóban. Jó példány.

2 400 HUF

21617.

3 000 HUF

21618.

3 000 HUF

21619.

3 000 HUF

Charles Dickens: Kis Dorrit. Ford.: Bizám Lenke. Helikon Klasszikusok. Bp., 1962, Magyar Helikon, 1103+3 p. Számozott (833./1100) példány. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, kissé kopott borítóval.
21620.

2 400 HUF
17

Varga József:  Ady Endre. [Irodalomtörténeti pályakép a költő utolsó öt évéről.] (Dedikált.) (Budapest, 1964). (Akadémiai Nyomda). 135-159 + [1] p. Egyetlen önálló kiadás. Dedikált: "Szamos Gyurkának régi, jó barátsággal és hálás köszönettel szívességeiért: Varga József. 64. aug". Varga József (1929-1993) irodalomtörténész, Ady-kutató, "A magyar irodalom története" című, 1964-1966 között kiadott hatkötetes akadémiai irodalomtörténeti szintézis Ady-fejezeteinek szerzője. Az itt közölt szöveg nagyjából megegyezik az egy évvel később kötetbe került változattal. (Különlenyomat a Magyar Tudományos Akadémia Nyelv- és Irodalomtudományi Osztályának Közleményei XXI. kötetének 1-4. számából.) Prov.: Szamos György történész, antikvárius. Fűzve, enyhén sérült, enyhén foltos, feliratozott kiadói borítóban, jó példány.
21621.

Varga József: Ady Endre. [Irodalomtörténeti pályakép a költő utolsó öt évéről.] (Dedikált.)
(Budapest, 1964). (Akadémiai Nyomda). 135-159 + [1] p. Egyetlen önálló kiadás.
Dedikált: "Szamos Gyurkának régi, jó barátsággal és hálás köszönettel szívességeiért: Varga József. 64. aug".
Varga József (1929-1993) irodalomtörténész, Ady-kutató, "A magyar irodalom története" című, 1964-1966 között kiadott hatkötetes akadémiai irodalomtörténeti szintézis Ady-fejezeteinek szerzője. Az itt közölt szöveg nagyjából megegyezik az egy évvel később kötetbe került változattal.
(Különlenyomat a Magyar Tudományos Akadémia Nyelv- és Irodalomtudományi Osztályának Közleményei XXI. kötetének 1-4. számából.)
Prov.: Szamos György történész, antikvárius.
Fűzve, enyhén sérült, enyhén foltos, feliratozott kiadói borítóban, jó példány.

2 400 HUF

Székely népballadák. A balladákat összeválogatta és magyarázta: Ortutay Gyula. Az illusztrációk fametszeteit Buday György készítette. Bp., 1948, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Félbőr kötés, gerinc sérült, kopott.
21622.

2 400 HUF

21623.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF