Books: Law

Number of items: 40

Görög Staub Károly Az autonóm és szerződéses magyar vámtarifa c. művének 3 különböző kötete, közte kettő dedikált (egy számozott):  Staub Károly: Az autonóm és szerződéses magyar vámtarifa. Összeáll. és magyarázatokkal ellátta: - - . Bp., 1929, Magyar Géniusz Nemzeti Kulturát Terjesztő Rt., 403 p.+ 138 p. Ötödik kiadás. Aranyozott egészvászon-kötésben, a borítón "Tiszteletpéldány" felirattal, viseltes, foltos borítóval, belül nagyrészt jó állapotban.  Görög Staub Károly, Dr. vitéz: A hivatalos magyarázatok Az autonóm és szerződéses magyar vámtarifa VII. kiadásához. Összeáll.: - - . A szerző által dedikált példány: ,,Szeretett apósának karácsonyi emlékül ajánlja Bp. 1936.XII.24. Károly". Bp., 1936, Magyar Géniusz Nemzeti Kulturát Terjesztő Rt., 423 p. Egészvászon-kötésben, a fűzéstől elváló címlappal, az első lap kijár.  Az autonóm és szerződéses magyar vámtarifa az egyes vámtarifaszámoknál feltüntetett forgalmi adó és a vámmal együtt fizetendő más köztartozások tételeivel, forgalmi korlátozásokkal, göngysúlytételekkel, valamint magyar- és francianyelvű betűsoros lajstrommal. Dr. Görög Károly vámtarifakönyvének X. kiadása. Összeáll. és magyarázatokkal ellátta: Dr. Tariczky András. Számozott (7./20), Tariczky András dedikációjával, illetve egy további (azonosítandó) dedikációval ellátott példány. Bp., 1948, Magyar Géniusz Nemzeti Kulturát Terjesztő Rt., 406 p. Aranyozott egészvászon-kötésben, névre szóló borítóval Dr. Görög (Staub) Károly részére.
19435.

Görög Staub Károly Az autonóm és szerződéses magyar vámtarifa c. művének 3 különböző kötete, közte kettő dedikált (egy számozott):

Staub Károly: Az autonóm és szerződéses magyar vámtarifa. Összeáll. és magyarázatokkal ellátta: - - . Bp., 1929, Magyar Géniusz Nemzeti Kulturát Terjesztő Rt., 403 p.+ 138 p. Ötödik kiadás. Aranyozott egészvászon-kötésben, a borítón "Tiszteletpéldány" felirattal, viseltes, foltos borítóval, belül nagyrészt jó állapotban.

Görög Staub Károly, Dr. vitéz: A hivatalos magyarázatok Az autonóm és szerződéses magyar vámtarifa VII. kiadásához. Összeáll.: - - . A szerző által dedikált példány: ,,Szeretett apósának karácsonyi emlékül ajánlja Bp. 1936.XII.24. Károly". Bp., 1936, Magyar Géniusz Nemzeti Kulturát Terjesztő Rt., 423 p. Egészvászon-kötésben, a fűzéstől elváló címlappal, az első lap kijár.

Az autonóm és szerződéses magyar vámtarifa az egyes vámtarifaszámoknál feltüntetett forgalmi adó és a vámmal együtt fizetendő más köztartozások tételeivel, forgalmi korlátozásokkal, göngysúlytételekkel, valamint magyar- és francianyelvű betűsoros lajstrommal. Dr. Görög Károly vámtarifakönyvének X. kiadása. Összeáll. és magyarázatokkal ellátta: Dr. Tariczky András. Számozott (7./20), Tariczky András dedikációjával, illetve egy további (azonosítandó) dedikációval ellátott példány. Bp., 1948, Magyar Géniusz Nemzeti Kulturát Terjesztő Rt., 406 p. Aranyozott egészvászon-kötésben, névre szóló borítóval Dr. Görög (Staub) Károly részére.

10 000 HUF

Ádám Antal: Államjogi szakirodalomgyűjtemény. Kézirat. Bp., 1984, Tankönyvkiadó. + Ádám Antal: Magyar államjog. Kézirat. Bp., 1985, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés, aláhúzásokkal, kopottas állapotban.
19436.

4 400 HUF
11,92
13,75

19437.

36 000 HUF
97,56
112,50

Reichs-Gesetz-Blatt für das Kaiserthum Oesterreich. Jahrgang 1859, 1861, 1862, 1863, 1868, 1870, 1871, 1889, [10 kötet]. Wien, 1859-1889, K. k. Hof- und Staatsdruckerei. Német nyelven. Korabeli félbőr-, félvászon-kötésben, változó állapotban, intézményi bélyegzőkkel.
19438.

18 000 HUF
48,78
56,25

1859-1869-1882 Reichs-Gesetz-Blatt für das Kaiserthum Oesterreich. [Az Osztrák Császárság Birodalmi Jogi Közlönye.] Jahrgang 1858., 1859., 1862., 1866., 1869 (x2). Wien, 1859-1869, Kaiserlich - Königlichen Hof - und Staatsdruckerei, 2+XXVI+LXXX+722 p.; 2+XXVI+LXIX+1+656 p.; 2+XXII+361+1+XXIV p.; 2+XXXII+523 p.;2+XXX+638 p (x2).; Német nyelven. Átkötött félbőr, és félvászon-kötések, kopott borítókkal, régi bélyegzésekkel, az 1858-os kötet sérült gerinccel, az 1866-os kötetben néhány gyűrött lappal, a 1869-es kötet laza, kissé sérült fűzéssel, valamint kissé dohos, az 1869-es kötetből kettő van, és az egyikből az utolsó 4 lap kijár.; + 1882 Reichsgesetzblatt für die im Reichsrathe vertretenen Königreiche und Länder. [Birodalmi Jogi Közlöny a Birodalmi Tanácsban (Reichrath) képviselt királyságok és országok számára.] Jahrgang 1882. Wien, 1882., Kaiserlich - Königlichen Hof - und Staatsdruckerei, XXVII+674 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, régi bélyegzéssel.;
19439.

1859-1869-1882 Reichs-Gesetz-Blatt für das Kaiserthum Oesterreich. [Az Osztrák Császárság Birodalmi Jogi Közlönye.] Jahrgang 1858., 1859., 1862., 1866., 1869 (x2). Wien, 1859-1869, Kaiserlich - Königlichen Hof - und Staatsdruckerei, 2+XXVI+LXXX+722 p.; 2+XXVI+LXIX+1+656 p.; 2+XXII+361+1+XXIV p.; 2+XXXII+523 p.;2+XXX+638 p (x2).;
Német nyelven. Átkötött félbőr, és félvászon-kötések, kopott borítókkal, régi bélyegzésekkel, az 1858-os kötet sérült gerinccel, az 1866-os kötetben néhány gyűrött lappal, a 1869-es kötet laza, kissé sérült fűzéssel, valamint kissé dohos, az 1869-es kötetből kettő van, és az egyikből az utolsó 4 lap kijár.;
+ 1882 Reichsgesetzblatt für die im Reichsrathe vertretenen Königreiche und Länder. [Birodalmi Jogi Közlöny a Birodalmi Tanácsban (Reichrath) képviselt királyságok és országok számára.] Jahrgang 1882. Wien, 1882., Kaiserlich - Königlichen Hof - und Staatsdruckerei, XXVII+674 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, régi bélyegzéssel.;

9 500 HUF
25,75
29,69

Szalay László: A magyarországi szerb telepek jogviszonya az államhoz. Pest, 1861. Heckenast Gusztáv (Nyomatott Landerer és Heckenastnál). [4] + 143 + [1] p. Egyetlen kiadás. Szalay László (1813-1864) jogász, politikus, történész, közíró, az MTA főtitkára. A reformkori politikában Eötvös Józsefék szabadelvű köreihez állt közel, 1848-ban Deák Ferenc igazságügy-minisztériumában dolgozott, innen küldték követnek a forradalmi Frankfurtba. A szabadságharc után Svájcba emigrált, itt fejtette ki jelentős, iskolateremtő történetírói munkásságát. A délszláv mozgalmakról több értekezést is kiadó szerző munkája a hazai szerb települések történetét és jogállását vizsgálja a középkortól 1848-ig. A 117. oldaltól oklevélfüggelék. Példányunk fűzése kissé laza, néhány oldalon enyhe foltosság. Fűzve, kötés nélkül, kissé foltos szennycímlappal, eredeti hátsó fedőborítóval. Részben felvágatlan példány.
19440.

Szalay László: A magyarországi szerb telepek jogviszonya az államhoz.
Pest, 1861. Heckenast Gusztáv (Nyomatott Landerer és Heckenastnál). [4] + 143 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Szalay László (1813-1864) jogász, politikus, történész, közíró, az MTA főtitkára. A reformkori politikában Eötvös Józsefék szabadelvű köreihez állt közel, 1848-ban Deák Ferenc igazságügy-minisztériumában dolgozott, innen küldték követnek a forradalmi Frankfurtba. A szabadságharc után Svájcba emigrált, itt fejtette ki jelentős, iskolateremtő történetírói munkásságát. A délszláv mozgalmakról több értekezést is kiadó szerző munkája a hazai szerb települések történetét és jogállását vizsgálja a középkortól 1848-ig. A 117. oldaltól oklevélfüggelék.
Példányunk fűzése kissé laza, néhány oldalon enyhe foltosság.
Fűzve, kötés nélkül, kissé foltos szennycímlappal, eredeti hátsó fedőborítóval. Részben felvágatlan példány.

4 800 HUF
13,01
15,00

19441.

5 000 HUF

19442.

4 200 HUF
11,38
13,13

19443.

4 200 HUF
11,38
13,13

Angyal Pál, Dr.: Izgatás. Magánosok elleni erőszak. Választójog büntetőjogi védelme. Vallás elleni bűncselekmények. /A m. büntetőjog kézikönyve 9./ Bp., (1931.) Athenaeum. XXVII. 164 p. Félvászon kötésben, az eredeti pappírborító felhasználásával.
19444.

3 600 HUF
9,76
11,25

19445.

3 800 HUF
10,30
11,88

Autonómiák Magyarországon 1848-2000. Szerk.: Gergely Jenő. II-III. köt. Bp., 2005, ELTE Történelemtudományok Doktori Iskola - L'Harmattan. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19446.

3 800 HUF
10,30
11,88

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF