Music, Musical notes, Instruments

Number of items: 37

Egressy Béni: Erkel Ferenc - Hunyadi László. Bp., 1986. Zeneműkiadó, zongorakotta 279p. Kiadói vászon kötésben, kiss sérült papír védőborítóval.       .
18173.

2 800 HUF

20 db komolyzenei CD-khez mellékelt füzet
18174.

900 HUF
2,44
2,81

Hastánc dob pár, d: 18,5 cm
18175.

Hastánc dob pár, d: 18,5 cm

2 400 HUF

Dob, fa alapon bőr, m: 26 cm
18176.

Dob, fa alapon bőr, m: 26 cm

3 200 HUF
8,67
10,00

ca 1930-1960 15 db kotta füzet Kodály, Bartók, stb
18177.

4 000 HUF

Kroll, Erwin: Carl Maria von Weber. Die grossen Meister der Musik. Potsdam, 1934, Athenaion, 2 sztl. lev.+ 1 (színes) t.+ 160 p. Első kiadás. Szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban, a borítón némi kopással. / First edition. In German language. Hardcover, in good condition, with slight wear on the cover.
18178.

1 000 HUF

Neueste Violin Schule Wien, 1849. Diabelli. 39p. Rézmetszetű kotta, korabeli kötésben, foltos lapokkal
18179.

8 000 HUF

Hohner Melody szoprán furulya, leírással, tisztítóval, h: 33 cm
18180.

3 000 HUF

cca 1923-1925 Cecil Mack - Jimmy Johnson: The Original Charleston. Musique de Cecil Mack et Jimmy Johnson dansé par Josephine Baker. Dan l'Hyper-Revue des Folies Bergére "La Folie du Jour" de Louis Lemarchand. A színes borítón a táncoló Josephine Bakerrel. Paris, Francis Salabert, francia és angol nyelven, a borító jelzett a dúcon (R. de Valerie), 3 sztl. lev., egészen apró szakadásokkal, 35x27 cm.  A charleston egy az 1920-as években népszerű tánc, ami az USA-ból indult világhódító útjára. Nevét a dél-karolinai Charleston városáról kapta. Az afroamerikai eredetű táncot egy 1923-as broadway-show, a Runnin' Wild tette berobbanó sikerré és egyúttal az ebben megszólaló "The Charleston" dal pedig a charleston-ritmust az USA tánczenéjében. A nemzeti őrületté vált tánc az USA-ban gyorsan elterjedt, majd hamar Európába is eljutott. Európában az afroamerikai származású francia táncosnő, énekesnő, előadőművész a "Fekete Vénusz/Fekete Gyöngy", Josephine Baker (1906-1975) fellépései tették igazán népszerűvé. A charleston fokozatosan elveszítette kezdeti polgárpukkasztó jellegét, divatos társastánccá vált.
18181.

cca 1923-1925 Cecil Mack - Jimmy Johnson: The Original Charleston. Musique de Cecil Mack et Jimmy Johnson dansé par Josephine Baker. Dan l'Hyper-Revue des Folies Bergére "La Folie du Jour" de Louis Lemarchand. A színes borítón a táncoló Josephine Bakerrel. Paris, Francis Salabert, francia és angol nyelven, a borító jelzett a dúcon (R. de Valerie), 3 sztl. lev., egészen apró szakadásokkal, 35x27 cm.

A charleston egy az 1920-as években népszerű tánc, ami az USA-ból indult világhódító útjára. Nevét a dél-karolinai Charleston városáról kapta. Az afroamerikai eredetű táncot egy 1923-as broadway-show, a Runnin' Wild tette berobbanó sikerré és egyúttal az ebben megszólaló "The Charleston" dal pedig a charleston-ritmust az USA tánczenéjében. A nemzeti őrületté vált tánc az USA-ban gyorsan elterjedt, majd hamar Európába is eljutott. Európában az afroamerikai származású francia táncosnő, énekesnő, előadőművész a "Fekete Vénusz/Fekete Gyöngy", Josephine Baker (1906-1975) fellépései tették igazán népszerűvé. A charleston fokozatosan elveszítette kezdeti polgárpukkasztó jellegét, divatos társastánccá vált.

16 000 HUF
43,36
50,00

Erkel Ferencz emlékkönyv. Születésének századik évfordulójára írók és tudósok közreműködésével szerk.: Fabó Bertalan. Bp., 1910, "Pátria", 250 p. + 4 t. Számos szögközi fekete-fehér illusztrációval, mellékletekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
18182.

2 800 HUF

Erdélyi Dezső: A cimbalmozók kézikönyve. A cimbalom kezelése. Jókarban tartása. A hurozat ismertetése. Zeneelmélettan. Zenészeti műszótár és önoktató hangolás elsajátítása. Bp., (1905), Wágner Hangszer - Király, 48 p. Kiadói papírkötés, ceruzás bejegyzésekkel.
18183.

5 000 HUF

Vegyes kotta gyűjtemény, Zenélő Magyarország német és magyar kották vegyes állapotban
18184.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF