Ritter, Hermann: Die Viola alta oder Altgeige. Ihr Name, ihre Geschichte, die Grundsätze ihres Baues, ihr Wesen und ihre Bedeutung als musikalisches Ausdrucksmittel. Als Anhang: Brief R. Wagner's an den Verfasser. Aphorismen über die Viola alta. Die Bagatella'schen Geigenbauregeln. Hauptsächlichtste Musik-Litteratur für die Viola alta. [Lipcse] Leipzig, 1885. Verlag von Carl Merseburger (Buchdruckerei Julius Klinkhardt). 1 t. (címkép) + [4] + 74 p. + 2 t. (kihajtható műszaki rajzok). Hermann Ritter (1849-1926) német zeneszerző, brácsaművész, zenei szakíró szakkönyve a mélyhegedű történetéről, technikájáról és hangszerépítéséről. Függelékben Richard Wagnernek a szerzőhöz írt levele, brácsás anekdoták, illetve a hangszerépítés tanácsai. A mű első kiadása 1876-ban jelent meg, példányunk a harmadik, javított kiadásból való. Az első előzék és a belív két levele a gerincnél megerősítve, néhány levélen apró, halvány foltosság. Enyhén kopott korabeli félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
Juhász Zoltán: A zene ősnyelve. A magyar népzene rendszerének és eurázsiai kapcsolatainak vizsgálata mesterséges intelligenciákkal és más matematikai módszerekkel. [Pilisszentiván], 2006, Fríg, 255 p. Kiadói papírkötés.
Rinck, [Johann Christian Heinrich]: Der Choralfreund oder Studien für das Choralspielen. Band 1-2. [Egybekötve]. Mainz-Paris-Antwerpen, 1832-1833, B. Schott's Söhnen, 3 sztl. lev.+ 50 p.; 7 sztl. lev.+ 50 p. Német nyelven. Harántalakú félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, kissé foltos lapokkal.
George Philipps: Ueber den Ursprung der Katzenmusiken. Eine canonistisch-mythologische Abhandlung. Freiburg im Breisgau, 1849, Herder, 4+74+2 p. Német nyelven. Papírkötés, hiányos gerinccel, foltos lapokkal, kissé sérült címlappal, egy lap (1/2 p.) javított, restaurált.