https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Maps

Number of items: 236

Auction is over! Item soon called at the auction hall
cca 1900-1910 Nagyszeben (Hermannstadt, Sibiu) és környékének katonai térképe, 1 : 75.000, vászonra kasírozva, körbevágva, 38,5x54 cm
1
18111.

cca 1900-1910 Nagyszeben (Hermannstadt, Sibiu) és környékének katonai térképe, 1 : 75.000, vászonra kasírozva, körbevágva, 38,5x54 cm

 
Sold
Starting price:
4 200 HUF
11,38
EUR
,
13,13
USD
Number of bids:
1
 
4 db külföldi várostérkép: London, Bécs (x2), Frankfurt, változó méretben és állapotban
1
18112.

4 db külföldi várostérkép: London, Bécs (x2), Frankfurt, változó méretben és állapotban

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Number of bids:
0
 
cca 1930-1940 Németh József - Koch István: Történelmi atlasz a magyar történelem tanításához. Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., II+32 p. Kiadói tűzött papírkötés, foltos borítóval, a füzet elvált a borítótól, a könyvtest javított, kijáró lapokkal.
1
18113.

cca 1930-1940 Németh József - Koch István: Történelmi atlasz a magyar történelem tanításához. Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., II+32 p. Kiadói tűzött papírkötés, foltos borítóval, a füzet elvált a borítótól, a könyvtest javított, kijáró lapokkal.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Number of bids:
0
 
Magyarország politikai térképe, 1 : 2.500.000, rajta az 1848/49-es forradalomra vonatkozó (későbbi) kézi jelölésekkel, kisebb lapszéli sérülésekkel, vágott, 29x38 cm
1
18114.

Magyarország politikai térképe, 1 : 2.500.000, rajta az 1848/49-es forradalomra vonatkozó (későbbi) kézi jelölésekkel, kisebb lapszéli sérülésekkel, vágott, 29x38 cm

 
The item is not available
Starting price:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Number of bids:
0
 
Oláh Miklós: Magyarország leírása 1536. Nagy-Magyarország térkép, rajta kézi kiegészítésekkel, kissé viseltes állapotban, 45x62 cm
1
18115.

Oláh Miklós: Magyarország leírása 1536. Nagy-Magyarország térkép, rajta kézi kiegészítésekkel, kissé viseltes állapotban, 45x62 cm

 
Sold
Starting price:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Number of bids:
1
 
1927 Gergely Endre (1883-1942) kartográfus, történész autográf feljegyzése egy térképen (A Magyar Korona országainak hegy- és vízrajzi térképe főbb vonalakban. 1 : 1.800.000. Bp., Károlyi György kiadása): ,,Ez a térkép az, amelyről csütörtökön (1927.IX.22) említést tettem. [...] én egy olyan térképről másoltam le magamnak 1922-ben, [a]mely Kogutowicz Károlynál volt. Azt hiszem kézi rajz volt. [...] előbb készült, mint az általam megszerkesztett térkép. Gergely". A lap szélén a szöveget (minimálisan) érintő hiánnyal, a térképen sérülésekkel, 46x58,5 cm
1
18116.

1927 Gergely Endre (1883-1942) kartográfus, történész autográf feljegyzése egy térképen (A Magyar Korona országainak hegy- és vízrajzi térképe főbb vonalakban. 1 : 1.800.000. Bp., Károlyi György kiadása): ,,Ez a térkép az, amelyről csütörtökön (1927.IX.22) említést tettem. [...] én egy olyan térképről másoltam le magamnak 1922-ben, [a]mely Kogutowicz Károlynál volt. Azt hiszem kézi rajz volt. [...] előbb készült, mint az általam megszerkesztett térkép. Gergely". A lap szélén a szöveget (minimálisan) érintő hiánnyal, a térképen sérülésekkel, 46x58,5 cm

 
The item is not available
Starting price:
3 600 HUF
9,76
EUR
,
11,25
USD
Number of bids:
0
 
1922 A 895. évi besenyő támadás, kézzel rajzolt térkép, kissé viseltes állapotban, lapszéli sérülésekkel, 26,5x32,5 cm
1
18117.

1922 A 895. évi besenyő támadás, kézzel rajzolt térkép, kissé viseltes állapotban, lapszéli sérülésekkel, 26,5x32,5 cm

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Number of bids:
0
 
cca 1890-1900 Az Osztrák-Magyar Monarchia térképei (3 db), Stieler's Schul-Atlas Österreich-Ungarn No. 1-3. Gotha, Justus Perthes, változó állapotban, az egyiken ceruzás feljegyzésekkel, 24,5x31 cm
1
18118.

cca 1890-1900 Az Osztrák-Magyar Monarchia térképei (3 db), Stieler's Schul-Atlas Österreich-Ungarn No. 1-3. Gotha, Justus Perthes, változó állapotban, az egyiken ceruzás feljegyzésekkel, 24,5x31 cm

 
Sold
Starting price:
2 600 HUF
7,05
EUR
,
8,13
USD
Number of bids:
1
 
1988 Pest megye autóbuszhálózatának térképe, Bp., Kartográfiai Vállalat, jó állapotban, 69x49,5 cm
1
18120.

1988 Pest megye autóbuszhálózatának térképe, Bp., Kartográfiai Vállalat, jó állapotban, 69x49,5 cm

 
The item is not available
Starting price:
900 HUF
2,44
EUR
,
2,81
USD
Number of bids:
0
 
Galeries Lafayette - Map of Paris / Párizs térképe, másik oldalán a város metróhálózatával és reklámokkal, többnyelvű, 42x60 cm
1
18121.

Galeries Lafayette - Map of Paris / Párizs térképe, másik oldalán a város metróhálózatával és reklámokkal, többnyelvű, 42x60 cm

 
The item is not available
Starting price:
900 HUF
2,44
EUR
,
2,81
USD
Number of bids:
0
 
1866 Közép-Európa és vasuti vonalainak átnézeti térképe. Melléklet a Politikai Ujdonságok 26-ik számához 1866. Pest, 1866. Heckenast Gusztáv. Rotációs fametszet.504x360 mm. Hátulján kis ragasztással Ritka! / Railway map of Central-Europe with little glue on the back
1
18122.

1866 Közép-Európa és vasuti vonalainak átnézeti térképe. Melléklet a Politikai Ujdonságok 26-ik számához 1866. Pest, 1866. Heckenast Gusztáv. Rotációs fametszet.504x360 mm. Hátulján kis ragasztással Ritka! / Railway map of Central-Europe with little glue on the back

 
The item is not available
Starting price:
19 000 HUF
51,49
EUR
,
59,38
USD
Number of bids:
0
 
1910 Miskolc város belterületének kalauzoló térképe 1:11.765. Miskolc, Vászonra kasírozva. 405x290 mm széles margókkal, vászonra kasírozva
1
18123.

1910 Miskolc város belterületének kalauzoló térképe 1:11.765. Miskolc, Vászonra kasírozva. 405x290 mm széles margókkal, vászonra kasírozva

 
The item is not available
Starting price:
8 500 HUF
23,04
EUR
,
26,56
USD
Number of bids:
0
 

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment