Maps

Number of items: 236

1969 Budapest-Pesthidegkút 2 db térkép Országos Földügyi és Térképészeti Hivatal - Középdunavölgyi Vízügyi Igazgatóság 1:25 000 45x45 cm
18087.

4 800 HUF
13,01
15,00

Görög [Demeter]: Magyar Átlás, az az Magyar, Horvát, és Tót országok Vármegyéji, s szabad kerületei és a határ-őrző katonaság vidékinek közönséges és különös tábláji: közre botsátotta Görög. Atlas Hungaricus seu Regnorum Hungariae, Croatiae et Slavoniae comitatum, privilegiatorum Districtuum, et confiniorum generales & particulares Mappae Geographicae. Viennae [Bécs], 1802-[1811]. Görög Demeter. 1 rézm. címlap + 1 rézm. jelmagyarázat + 61 határszínezett rézmetszet térkép + [36] p. [Mutató tábla vagy is Repertórium]. Első kiadás. Görög Demeter 1795-ben kezdett el a megyei térképek szerkesztésével foglalkozni. Kerekes Sámuellel együtt szervezték meg az egyes megyéket rajzoló mérnökök munkáját, így egységes szempontok alapján készített, a kor igényeinek megfelelő atlaszt sikerült összeállítaniuk. A munkát később Kerekes egyedül folytatta, majd Márton József fejezte be. Jelentőségét és korszerűségét mutatja, hogy számos kiadást megért, és a Gönczy-féle atlasz megjelenéséig használható volt. A megyei lapokon kívül Karacs által készített Magyarország térkép benne van a példányban. A térképeket Karacs Ferenc, B. Biller, Berken János, Hieronymus Benedicti és J. Spiegl, a címlapot és a jelmagyarázatot pedig C. Junker metszette. Korabeli vászonkötésben, sérült kötés, vízrkáros lapok penész foltokkal, Restaurálhatóak
18088.

Görög [Demeter]: Magyar Átlás, az az Magyar, Horvát, és Tót országok Vármegyéji, s szabad kerületei és a határ-őrző katonaság vidékinek közönséges és különös tábláji: közre botsátotta Görög. Atlas Hungaricus seu Regnorum Hungariae, Croatiae et Slavoniae comitatum, privilegiatorum Districtuum, et confiniorum generales & particulares Mappae Geographicae. Viennae [Bécs], 1802-[1811]. Görög Demeter. 1 rézm. címlap + 1 rézm. jelmagyarázat + 61 határszínezett rézmetszet térkép + [36] p. [Mutató tábla vagy is Repertórium]. Első kiadás.
Görög Demeter 1795-ben kezdett el a megyei térképek szerkesztésével foglalkozni. Kerekes Sámuellel együtt szervezték meg az egyes megyéket rajzoló mérnökök munkáját, így egységes szempontok alapján készített, a kor igényeinek megfelelő atlaszt sikerült összeállítaniuk. A munkát később Kerekes egyedül folytatta, majd Márton József fejezte be. Jelentőségét és korszerűségét mutatja, hogy számos kiadást megért, és a Gönczy-féle atlasz megjelenéséig használható volt. A megyei lapokon kívül Karacs által készített Magyarország térkép benne van a példányban. A térképeket Karacs Ferenc, B. Biller, Berken János, Hieronymus Benedicti és J. Spiegl, a címlapot és a jelmagyarázatot pedig C. Junker metszette. Korabeli vászonkötésben, sérült kötés, vízrkáros lapok penész foltokkal, Restaurálhatóak

300 000 HUF
813,01
937,50

Kiepert, Wolf: Historischer Schul-Atlas zur alten, mittleren und neueren Geschichte in 36 Karten. Berlin 1889 Reimer. Szétvált kiadói félvászon kötésben
18089.

4 000 HUF

1882 Osztrák térképészeti munka részlete. 9 db litografált tábla: 1-3: szöveges jelmagyarázat, 4-9: térképészeti alakzatok. Lap széli foltok, egy lap szélén kis, képet nem érő hiány. 50x37 cm
18090.

5 000 HUF

Football Chemoplast asztali foci játék, eredeti dobozában hiánytalan, eredeti golyóval, egy bábú törött.
18091.

6 000 HUF

ca 1910 Poroszország, Lengyel és orosz területek nagy méretű orosz nyelvű térképe. Vászonra kasírozva. Foltos, ázott egy helyütt. Sérült kiadói tékában 100x140 cm
18092.

6 000 HUF

Heiderich, F. / Schmidt, W.: Kozenns Geographischer Atlas für Mittelschulen Hölzel, Wien, 1906 51t. Egészvászon kötésben
18093.

2 400 HUF

ca 1900 Kézzel rajzolt térkép lapok, térkép másolatok, Magyarország és világ. Lapok mérete 39x27 cm
18094.

5 000 HUF

ca 1910 Neszmély és Zsámbék környékének katonai térképe, vászonra kasírozva 52x38 cm
18095.

3 000 HUF

ca 1890 Pápa város csatornázásának helyszínrajza. Nagy méretű, kézzel rajzolt térkép. 110x140 cm + Pápa vízgyűjtő területek térképe. 110x70 cm
18096.

40 000 HUF
108,40
125,00

18097.

2 000 HUF

cca 1942 A Föld zsebtérképe. Bp., Közlekedési-ny., 20 p. Kiadói tűzött papírkötés.
18098.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF