Görög [Demeter]: Magyar Átlás, az az Magyar, Horvát, és Tót országok Vármegyéji, s szabad kerületei és a határ-őrző katonaság vidékinek közönséges és különös tábláji: közre botsátotta Görög. Atlas Hungaricus seu Regnorum Hungariae, Croatiae et Slavoniae comitatum, privilegiatorum Districtuum, et confiniorum generales & particulares Mappae Geographicae. Viennae [Bécs], 1802-[1811]. Görög Demeter. 1 rézm. címlap + 1 rézm. jelmagyarázat + 61 határszínezett rézmetszet térkép + [36] p. [Mutató tábla vagy is Repertórium]. Első kiadás. Görög Demeter 1795-ben kezdett el a megyei térképek szerkesztésével foglalkozni. Kerekes Sámuellel együtt szervezték meg az egyes megyéket rajzoló mérnökök munkáját, így egységes szempontok alapján készített, a kor igényeinek megfelelő atlaszt sikerült összeállítaniuk. A munkát később Kerekes egyedül folytatta, majd Márton József fejezte be. Jelentőségét és korszerűségét mutatja, hogy számos kiadást megért, és a Gönczy-féle atlasz megjelenéséig használható volt. A megyei lapokon kívül Karacs által készített Magyarország térkép benne van a példányban. A térképeket Karacs Ferenc, B. Biller, Berken János, Hieronymus Benedicti és J. Spiegl, a címlapot és a jelmagyarázatot pedig C. Junker metszette. Korabeli vászonkötésben, sérült kötés, vízrkáros lapok penész foltokkal, Restaurálhatóak
Kiepert, Wolf: Historischer Schul-Atlas zur alten, mittleren und neueren Geschichte in 36 Karten. Berlin 1889 Reimer. Szétvált kiadói félvászon kötésben
1882 Osztrák térképészeti munka részlete. 9 db litografált tábla: 1-3: szöveges jelmagyarázat, 4-9: térképészeti alakzatok. Lap széli foltok, egy lap szélén kis, képet nem érő hiány. 50x37 cm
ca 1910 Poroszország, Lengyel és orosz területek nagy méretű orosz nyelvű térképe. Vászonra kasírozva. Foltos, ázott egy helyütt. Sérült kiadói tékában 100x140 cm
1927 dr. Cholnoky Jenő (szerk.): Földrajzi és statisztikai atlasz. 78 fő és 155 melléktérkép, világstatisztika. Szerk.: - -. Bp., 1927, Győző Andor, 143+3 p.+141+1 t.+136+1 p. Félvászon-kötésben, amatőr módon javított kötéssel, kopott borítóval, foltos lapokkal.