Mann, Thomas: Der Tod in Venedig. Novelle. Berlin, 1913, S. Fischer, 145+[3] p. Német nyelven. Átkötött félbőr-kötésben, kissé viseltes állapotban, kopottas borítóval, sérült, ragasztott gerinccel.
Gopal Singh: The unstruck melody. Dehli, 1964. Preet-Lari. 88p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóval. DEDIKÁLT a Magyar Írók szakszervezetének könyvtára számára.
Gopal Singh (1917?1990): indiai politikus, államférfi, író, költő, műfordító, kritikus, magát szabadságharcosnak nevezte. Az indiai parlament felsőházának tagja (1962?1968), Goa kormányzóhelyettese (1984?1987), Goa kormányzója (1987?1989), Nagaland kormányzója (1989?1990). Lefordította angolra a Granth Szahibot, a szikh vallás szentírását (vallási himnuszok csaknem 6000 darabos gyűjteménye). Az indiai nemzeti kisebbségek bizottságának vezetője, volt India bulgáriai és a karibi térség országaiba akkreditált nagykövete, sokat tett a vallások közötti párbeszédért, megértésért. Jézusról írt hosszú, epikus verse (The Man Who Never Died, 1969) olyannyira elnyerte VI. Pál pápa tetszését, hogy a Vatikáni Rádióban részleteket is felolvastak belőle. Pandzsábi nyelven írt verseit maga fordította le angolra, a kötet először 1964-ben jelent meg, Unstruck Melody címmel. 1965 novemberében egy indiai parlamenti jószolgálati küldöttség tagjaként járt Magyarországon, ekkor dedikálta a könyvet.
Philippe Pozzo di Borgo: Le Second Souffle. Suivi du Diable gardien. [Életrevalók c. filmet ihlető mű.] 2012., Bayard. Francia nyelven. Kiadói papírkötés.
Balanyi György et al.: Hősök és szentek. Magyar szentek. Szekfű Gyula bevezetőjével. Magyar Katolikus Írók Könyvei. Bp., [1941], Révai, 444 p. Kiadói egészvászon-kötés,
Ernst Fischer: Das Mutterherz in der deutschen Dichtung. Eine Festgabe für Mütter. Leipzig, 1861, Friedrich Brandstetter, 1 t. + 155 p. Német nyelven. Kiadói kopott kartonált papírkötésben, száraz névbélyegzéssel a címlapon.
4 db finn nyelvű könyv: Betti Alver (verseskönyv), Ylaneen Osuuskassan: Vuosikertomus, Tomintavuodelta 1936, Ylaneenkartano: Menneisyysen ja nykysyyden esittelya, Siemenjulkaisu 1938.
Bergman, Johan: Saga och sang. Nya dikter av - - . Stockholm, 1912, Wahlström & Widstrand, 100 p. Svéd nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, néhány kissé foltos lappal. / In Swedish language. Paperback, with slightly damaged cover and a few slightly stained pages.