Books: Other languages

Number of items: 49

Mann, Thomas: Der Tod in Venedig. Novelle. Berlin, 1913, S. Fischer, 145+[3] p. Német nyelven. Átkötött félbőr-kötésben, kissé viseltes állapotban, kopottas borítóval, sérült, ragasztott gerinccel.
24558.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
France, Anatole: Le Livre de Mon Ami. Paris, Calmann-Lévy. Bordázott gerincű félbőr kötés,, kopottas állapotban.
24559.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Gopal Singh: The unstruck melody. Dehli, 1964. Preet-Lari. 88p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóval. DEDIKÁLT a Magyar Írók szakszervezetének könyvtára számára.  Gopal Singh (1917?1990): indiai politikus, államférfi, író, költő, műfordító, kritikus, magát szabadságharcosnak nevezte. Az indiai parlament felsőházának tagja (1962?1968), Goa kormányzóhelyettese (1984?1987), Goa kormányzója (1987?1989), Nagaland kormányzója (1989?1990). Lefordította angolra a Granth Szahibot, a szikh vallás szentírását (vallási himnuszok csaknem 6000 darabos gyűjteménye). Az indiai nemzeti kisebbségek bizottságának vezetője, volt India bulgáriai és a karibi térség országaiba akkreditált nagykövete, sokat tett a vallások közötti párbeszédért, megértésért. Jézusról írt hosszú, epikus verse (The Man Who Never Died, 1969) olyannyira elnyerte VI. Pál pápa tetszését, hogy a Vatikáni Rádióban részleteket is felolvastak belőle. Pandzsábi nyelven írt verseit maga fordította le angolra, a kötet először 1964-ben jelent meg, Unstruck Melody címmel. 1965 novemberében egy indiai parlamenti jószolgálati küldöttség tagjaként járt Magyarországon, ekkor dedikálta a könyvet.
24560.

Gopal Singh: The unstruck melody. Dehli, 1964. Preet-Lari. 88p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóval. DEDIKÁLT a Magyar Írók szakszervezetének könyvtára számára.

Gopal Singh (1917?1990): indiai politikus, államférfi, író, költő, műfordító, kritikus, magát szabadságharcosnak nevezte. Az indiai parlament felsőházának tagja (1962?1968), Goa kormányzóhelyettese (1984?1987), Goa kormányzója (1987?1989), Nagaland kormányzója (1989?1990). Lefordította angolra a Granth Szahibot, a szikh vallás szentírását (vallási himnuszok csaknem 6000 darabos gyűjteménye). Az indiai nemzeti kisebbségek bizottságának vezetője, volt India bulgáriai és a karibi térség országaiba akkreditált nagykövete, sokat tett a vallások közötti párbeszédért, megértésért. Jézusról írt hosszú, epikus verse (The Man Who Never Died, 1969) olyannyira elnyerte VI. Pál pápa tetszését, hogy a Vatikáni Rádióban részleteket is felolvastak belőle. Pandzsábi nyelven írt verseit maga fordította le angolra, a kötet először 1964-ben jelent meg, Unstruck Melody címmel. 1965 novemberében egy indiai parlamenti jószolgálati küldöttség tagjaként járt Magyarországon, ekkor dedikálta a könyvet.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Rosenfeld, Isadore: Live Now Age Later. 1999, Warner Books. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
24561.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Philippe Pozzo di Borgo: Le Second Souffle. Suivi du Diable gardien. [Életrevalók c. filmet ihlető mű.] 2012., Bayard. Francia nyelven. Kiadói papírkötés.
24562.

Available for bidding
1 800 HUF
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Balanyi György et al.: Hősök és szentek. Magyar szentek. Szekfű Gyula bevezetőjével. Magyar Katolikus Írók Könyvei. Bp., [1941], Révai, 444 p. Kiadói egészvászon-kötés,
24563.

Available for bidding
1 200 HUF
Minimum bid:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
Ernst Fischer: Das Mutterherz in der deutschen Dichtung. Eine Festgabe für Mütter. Leipzig, 1861, Friedrich Brandstetter, 1 t. + 155 p. Német nyelven. Kiadói kopott kartonált papírkötésben, száraz névbélyegzéssel a címlapon.
24564.

Available for bidding
1 600 HUF
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Jay Shetty: 8 rules of love. London, 2023, Thorson. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
24565.

Available for bidding
1 200 HUF
Minimum bid:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
Dan Brown: Angels and Demons. 2009., Corgi Books. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, kissé sérült, deformált gerinccel.
24566.

Available for bidding
1 200 HUF
Minimum bid:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
Taylor Jenkins Reid: Carrie Soto is Back. London, 2022., Hutchinson Heinemann. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
24567.

Available for bidding
1 200 HUF
Minimum bid:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
4 db finn nyelvű könyv: Betti Alver (verseskönyv), Ylaneen Osuuskassan: Vuosikertomus, Tomintavuodelta 1936, Ylaneenkartano: Menneisyysen ja nykysyyden esittelya, Siemenjulkaisu 1938.
24568.

Available for bidding
500 HUF
1,36
1,56
Minimum bid:
500 HUF
500 600 700
Bergman, Johan: Saga och sang. Nya dikter av - - . Stockholm, 1912, Wahlström &amp; Widstrand, 100 p. Svéd nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, néhány kissé foltos lappal. / In Swedish language. Paperback, with slightly damaged cover and a few slightly stained pages.
24569.

Bergman, Johan: Saga och sang. Nya dikter av - - . Stockholm, 1912, Wahlström & Widstrand, 100 p. Svéd nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, néhány kissé foltos lappal. / In Swedish language. Paperback, with slightly damaged cover and a few slightly stained pages.

Available for bidding
500 HUF
1,36
1,56
Minimum bid:
500 HUF
500 600 700

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF