1836-dik, 1840-dik, 1844-dik, 1847-48. évi országgyűlési törvényczikkek. Az országbírói értekezlet javaslatai a törvénykezés tárgyában 1861. Ősiségi, úrbéri nyíltparancs és telekkönyvi rendelet 1852, 1853, 1855. [Kiadói kolligátum.] Pest, 1862-1866. Lampel Róbert (Nyomatott Vodianer F.-nél). 203 + [1] p.; 371 + [1] p.; 63 + [1] p.; 112 p.; 137 + [3] p.; [2] + 192 p. Zsebkönyv formátumú törvénytárunk a reformországgyűléseken elfogadott törvényeket, illetve az 1850-es években hozott rendeleteket tartalmazza, egységesen magyar nyelven. A törvénycikkek igen fajsúlyos változásokat hoztak, többek között intézkedtek a Nemzeti Múzeum intézményéről, a Lánchíd megépítéséről, a magyar nyelv államnyelvvé emeléséről, az úrbériség eltörléséről, a felelős magyar kormány felállításáról és az Erdéllyel való egyesülésről. Néhány oldalon kisebb foltosság. (A magyar törvények zsebkiadása.) Aranyozott, vaknyomásos, enyhén sérült gerincű, kissé kopott kiadói vászonkötésben, piros-fehér-zöld festésű lapszélekkel, az oldalsó lapszéleken regiszterrel.
Corpus Juris Canonici emndatum et notis illustratum Gregorii XIII. Pont Max. Jussu Editum. Libro VII. Decretalium et Jo. Pauli Institutionibus... Coloniae Munatianae 1770. Thurnisiroum 1279h. Hozzákötve Georgii Papae IX. Deccetales una cum Libro Sexto, Clementinis et extra vagantibus ad veteres codices restituae... Coloniae Munatianae 1770. Thurnisiroum 754h., 404h., 68 sztl lev., 236h., 8 sztl lev, 158h. Vaknyomott barokk egészbőr kötésben, jó állapotban / in baroque full leather binding
Udvardy Ignácz: Római ker. katolika egyházi magánjogtan. II. kötet. Budán, 1843., A' Magy. Kir. Egyetem' betűivel, VIII+335+1 p.+1 (Vérség fája negyed ízig) t. Korabeli átkötött aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a címlapon és a táblán kis szakadással, foxing foltos lapokkal.
Németh János - Varga István: Egy új polgári perrendtartás alapjai. Szerk.: - - és - -. Az egyik szerkesztő, Varga István DEDIKÁLT példány. [Bp.,2014.], HVG-ORAC. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Holub József: Az életkor szerepe középkori jogunkban és az "időlátott levelek." Jogtörténeti és diplomatikai tanulmány. A szerző, Holub József (1885-1962) történész, jogtörténész, egyetemi tanár által DEDIKÁLT példány. Felolvastatott az MTA II. Osztályának 1919. október 13-án tartott ülésén. Különlenyomat a Századok 1921. évi folyamából. Bp., 1922, Athenaeum, 78 p. Kiadói papírkötés.
Das allgemeine Grundbuchsgesetz sammt der Instruction zu demselben, die Vorschriften über Eisenbahnbücher, Bergbücher und Naphthabücher [...] Manz'sche Taschenausgabe der österreichischen Gesetze. Achtzehnter Band. Wien, 1902, Manz'sche k. u. k. Hof-Verlags- u. Universitäts-Buchhandlung, XV+[1]+785 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, helyenként ceruzás bejegyzésekkel.
Francisco Xav. Roys: Ethica et Jus Naturae. Viennae Austriae, 1755, Typis Joannis Thomae Trattner, 7 sztl. lev.+507+1 p. Latin nyelven. Átkötött modern félbőr-kötés, foltos lapokkal, kis lyukkal.
Dr. Gajzágó László: A nemzetközi jog eredete, annak római és keresztény összefüggései. Különösebben a spanyol nemzetközi jogi iskola. Dedikált Bp., 1942, Stephaneum, XI+433 p. Modern, aranyozott gerincű egészvászon kötésben
Historia Juris Hungarici privati [...] Emericus Kelemen. Budae, 1818, Typis Regiae Scientiarum Unniver. Hungaricae. Hiányzó kötéstáblák, egyébként jó állapotban.
1944 Magyarországi rendeletek tára 78. évf. II., IV., V., VI., VIII. füzetek. (2 kötetbe kötve.) Kiadja a Magyar Kir. Belügyminisztérium. Bp., 1944, Stádium. Félvászon-kötésben