Books: Law

Number of items: 34

1836-dik, 1840-dik, 1844-dik, 1847-48. évi országgyűlési törvényczikkek. Az országbírói értekezlet javaslatai a törvénykezés tárgyában 1861. Ősiségi, úrbéri nyíltparancs és telekkönyvi rendelet 1852, 1853, 1855. [Kiadói kolligátum.] Pest, 1862-1866. Lampel Róbert (Nyomatott Vodianer F.-nél). 203 + [1] p.; 371 + [1] p.; 63 + [1] p.; 112 p.; 137 + [3] p.; [2] + 192 p. Zsebkönyv formátumú törvénytárunk a reformországgyűléseken elfogadott törvényeket, illetve az 1850-es években hozott rendeleteket tartalmazza, egységesen magyar nyelven. A törvénycikkek igen fajsúlyos változásokat hoztak, többek között intézkedtek a Nemzeti Múzeum intézményéről, a Lánchíd megépítéséről, a magyar nyelv államnyelvvé emeléséről, az úrbériség eltörléséről, a felelős magyar kormány felállításáról és az Erdéllyel való egyesülésről. Néhány oldalon kisebb foltosság. (A magyar törvények zsebkiadása.) Aranyozott, vaknyomásos, enyhén sérült gerincű, kissé kopott kiadói vászonkötésben, piros-fehér-zöld festésű lapszélekkel, az oldalsó lapszéleken regiszterrel.
22488.

1836-dik, 1840-dik, 1844-dik, 1847-48. évi országgyűlési törvényczikkek. Az országbírói értekezlet javaslatai a törvénykezés tárgyában 1861. Ősiségi, úrbéri nyíltparancs és telekkönyvi rendelet 1852, 1853, 1855. [Kiadói kolligátum.]
Pest, 1862-1866. Lampel Róbert (Nyomatott Vodianer F.-nél). 203 + [1] p.; 371 + [1] p.; 63 + [1] p.; 112 p.; 137 + [3] p.; [2] + 192 p.
Zsebkönyv formátumú törvénytárunk a reformországgyűléseken elfogadott törvényeket, illetve az 1850-es években hozott rendeleteket tartalmazza, egységesen magyar nyelven. A törvénycikkek igen fajsúlyos változásokat hoztak, többek között intézkedtek a Nemzeti Múzeum intézményéről, a Lánchíd megépítéséről, a magyar nyelv államnyelvvé emeléséről, az úrbériség eltörléséről, a felelős magyar kormány felállításáról és az Erdéllyel való egyesülésről. Néhány oldalon kisebb foltosság.
(A magyar törvények zsebkiadása.)
Aranyozott, vaknyomásos, enyhén sérült gerincű, kissé kopott kiadói vászonkötésben, piros-fehér-zöld festésű lapszélekkel, az oldalsó lapszéleken regiszterrel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
18 000 HUF
48,78
56,25
Minimum bid:
18 000 HUF
18 000 20 000 24 000
Corpus Juris Canonici emndatum et notis illustratum Gregorii XIII. Pont Max. Jussu Editum. Libro VII. Decretalium et Jo. Pauli Institutionibus... Coloniae Munatianae 1770. Thurnisiroum 1279h. Hozzákötve Georgii Papae IX. Deccetales una cum Libro Sexto, Clementinis et extra vagantibus ad veteres codices restituae... Coloniae Munatianae 1770. Thurnisiroum 754h., 404h., 68 sztl lev., 236h., 8 sztl lev, 158h. Vaknyomott barokk egészbőr kötésben, jó állapotban / in baroque full leather binding
22489.

Corpus Juris Canonici emndatum et notis illustratum Gregorii XIII. Pont Max. Jussu Editum. Libro VII. Decretalium et Jo. Pauli Institutionibus... Coloniae Munatianae 1770. Thurnisiroum 1279h. Hozzákötve
Georgii Papae IX. Deccetales una cum Libro Sexto, Clementinis et extra vagantibus ad veteres codices restituae... Coloniae Munatianae 1770. Thurnisiroum 754h., 404h., 68 sztl lev., 236h., 8 sztl lev, 158h. Vaknyomott barokk egészbőr kötésben, jó állapotban / in baroque full leather binding

Available for bidding
36 000 HUF
97,56
112,50
Minimum bid:
36 000 HUF
36 000 42 000 50 000
Udvardy Ignácz: Római ker. katolika egyházi magánjogtan. II. kötet. Budán, 1843., A' Magy. Kir. Egyetem' betűivel, VIII+335+1 p.+1 (Vérség fája negyed ízig) t. Korabeli átkötött aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a címlapon és a táblán kis szakadással, foxing foltos lapokkal.
22490.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Németh János - Varga István: Egy új polgári perrendtartás alapjai. Szerk.: - - és - -. Az egyik szerkesztő, Varga István DEDIKÁLT példány. [Bp.,2014.], HVG-ORAC. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
22491.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Herke Csongor - Fenyvesi Csaba- Tremmel Flórián: A büntető eljárásjog elmélete. Bp.-Pécs, 2014, Dialóg Campus. Kiadói papírkötés.
22492.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Holub József: Az életkor szerepe középkori jogunkban és az "időlátott levelek." Jogtörténeti és diplomatikai tanulmány. A szerző, Holub József (1885-1962) történész, jogtörténész, egyetemi tanár által DEDIKÁLT példány.  Felolvastatott az MTA II. Osztályának 1919. október 13-án tartott ülésén. Különlenyomat a Századok 1921. évi folyamából. Bp., 1922, Athenaeum, 78 p. Kiadói papírkötés.
22493.

Holub József: Az életkor szerepe középkori jogunkban és az "időlátott levelek." Jogtörténeti és diplomatikai tanulmány. A szerző, Holub József (1885-1962) történész, jogtörténész, egyetemi tanár által DEDIKÁLT példány.
Felolvastatott az MTA II. Osztályának 1919. október 13-án tartott ülésén. Különlenyomat a Századok 1921. évi folyamából. Bp., 1922, Athenaeum, 78 p. Kiadói papírkötés.

Available for bidding
3 600 HUF
9,76
11,25
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
Das allgemeine Grundbuchsgesetz sammt der Instruction zu demselben, die Vorschriften über Eisenbahnbücher, Bergbücher und Naphthabücher [...] Manz'sche Taschenausgabe der österreichischen Gesetze. Achtzehnter Band. Wien, 1902, Manz'sche k. u. k. Hof-Verlags- u. Universitäts-Buchhandlung, XV+[1]+785 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, helyenként ceruzás bejegyzésekkel.
22494.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Fribeisz István: Községek könyve. Községi hivatalnokok s lakosok használatára 1-2. Második nyomat. Pest, 1854. Müller Emil kny. [4] + 329 + [2] p, 139 + [3] p. Korabeli aranyozott félvászon kötésben
22495.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Francisco Xav. Roys: Ethica et Jus Naturae. Viennae Austriae, 1755, Typis Joannis Thomae Trattner, 7 sztl. lev.+507+1 p. Latin nyelven. Átkötött modern félbőr-kötés, foltos lapokkal, kis lyukkal.
22496.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Dr. Gajzágó László: A nemzetközi jog eredete, annak római és keresztény összefüggései. Különösebben a spanyol nemzetközi jogi iskola. Dedikált Bp., 1942, Stephaneum, XI+433 p. Modern, aranyozott gerincű egészvászon kötésben
22497.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Historia Juris Hungarici privati [...] Emericus Kelemen. Budae, 1818, Typis Regiae Scientiarum Unniver. Hungaricae. Hiányzó kötéstáblák, egyébként jó állapotban.
22498.

Available for bidding
7 000 HUF
18,97
21,88
Minimum bid:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500
1944 Magyarországi rendeletek tára 78. évf. II., IV., V., VI., VIII. füzetek. (2 kötetbe kötve.) Kiadja a Magyar Kir. Belügyminisztérium. Bp., 1944, Stádium. Félvászon-kötésben
22499.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF