Books: Judaica

Number of items: 73

1940 Ararát. Magyar zsidó évkönyv. Bp., 1940, Orsz. Izr. Leányárvaház. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé rojtos borító 160 p.
24342.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Antalffy Tibor:  Antiszemita volnék? (Budapest), 1990. A szerző magánkiadása (Diafilmgyártó Vállalat). 113 + [1] p. Egyetlen kiadás. Az iskoláit Budapesten és Melbourne-ben végző Antalffy Tibor (sz. 1933) szabadgondolkodó, műszaki munkák fordítója zsidó és keresztény hitről vallott kritikai nézeteit fejti ki magánkiadású kötetében. A munka második része héber olvasásmód szerint kötve. Fűzve, Váczi András színes rajzával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
24343.

Antalffy Tibor: Antiszemita volnék? (Budapest), 1990. A szerző magánkiadása (Diafilmgyártó Vállalat). 113 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Az iskoláit Budapesten és Melbourne-ben végző Antalffy Tibor (sz. 1933) szabadgondolkodó, műszaki munkák fordítója zsidó és keresztény hitről vallott kritikai nézeteit fejti ki magánkiadású kötetében. A munka második része héber olvasásmód szerint kötve.
Fűzve, Váczi András színes rajzával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
1939 Ararát évkönyv zsidó magyar almanach az 1939. évre, pp.:135, Kiadói papírkötésben
24344.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Dr. Hahn István: A zsidó nép története. A babiloni fogságtól napjainkig. A Pesti Izr. Hitközség vallásoktatási kiadványai I. Bp., (1947), Új Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner), 200 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, sérült, foltos borítóval.
24345.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
24346.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Éliás József: A samaritánus kérdés. Minden egyháztag, különösen pedig a zsidószármazású keresztyének lelki építésére    Bp., [1943.] Szerző, (Papír-Nyomda, Budapest). {Ádvent sorozat} 90+(6) p. Fűzve, kiadói, illusztrált (Knapp-M.M.) papírborítóban.
24347.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Otto Hauser: Geschichte des Judentums. Weimar, 1921, Alexander Duncker, VII+1+535+1 p. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, az alsó sarkain kis sérülésekkel.
24348.

Available for bidding
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
Dr. zalai Szalay László: A zsidó nők története. Hevesi Simon előszavával. Bp.,é.n., Globus, 355+1 p. Harmadik, bővített kiadás.Korabeli, aranyozott félvászon-kötés, eredeti papírborító bekötve, jó állapotban
24349.

Available for bidding
2 600 HUF
7,05
Minimum bid:
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
Stoics István: A zsidók királya. h.n., é.n., Élet és Egészség Kiadása. Kiadói papírkötés. 48p.
24350.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Tóra kiadás. Berlin, 1957. Brit Biblia társulat. 1384p. Elvált gerincű papírkötésben
24351.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Ehrenburg, Ilja Lasik Roitschwantz mozgalmas élete. Bp., é.n. Kosmos. 332p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben
24352.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Évkönyv. Kiadja az Izr. Magyar Irodalmi Társulat. Szerk.: Bánóczi József. Bp., 1907., Izr. Magyar Irodalmi Társulat,(Franklin-ny.), 407 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült elülső szennylappal.
24353.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF