És beszéld el fiadnak. Zsidó hagyományok Magyarországon. Féner Tamás felvételeivel, Scheiber Sándor szövegével. (Bp.,1984), Corvina,(Révai-ny.),155 + [1] p. Első kiadás. Kötetünk a magyarországi zsidó hagyományok gazdagon illusztrált albuma, Scheiber Sándor (1913-1985) néprajztudós, irodalomtörténész, nyelvész, a budapesti Rabbiképző Intézet igazgatójának szövegével. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
Michael Faulhaber: Zsidóság, kereszténység, germánság. A müncheni Szent Mihály-templomban mondott ádventi beszédek. Bp.,1934, Káldor. Kiadói papírkötés, 1 t 127p. Ceruzás bejegyzésekkel
Ararát. Magyar Zsidó évkönyv az 1941 évre szerkeszti Komlós Aladár. Budapest, 1941, Országos Izr. Leányárvaház. Kiadói sérült papír kötésben, 164p. Többek közt Komlós Aladár, Szép Ernő, Várnai Zseni és sokan mások írásaival. + Új élet naptár 1960-1961. 155p.
Eötvös József: A zsidók emancipációja. Bp., 1981, Magvető. 80p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. + Flavius Josephus: A zsidók története 2. Bp., 1966. Gondolat. 554p. Egészvászon kötés, papír védőborítóval.
Áldozatok és gyilkosok. Gedő Ilka gettó-rajzai és Román György háborús bűnösök népbírósági tárgyalásain készült rajzai. / Victims and perpetrators. lka Gedő's ghetto-drawings and György Román's drawings of the People's Court war criminals trials. Szerk/ Edited by Hajdú, Éva. Budapesti Zsidó Múzeumban rendezett kiállításának katalógusa. [Washington, D.C.], 1995, Cultural Exchange Foundation, 122 p. Gazdag képanyaggal, reprodukciókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, szakadt kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Magyar Zsidó Irók Dekameronja. Sós Endre bevezető tanulmányával. Budapest, (1939). Periszkóp Kiadás (Klein Vilmos ny.). 113, [3] p. 20.5 cm. Barát Endre, Barrabás Tibor, Goda Gábor, Keszi Imre, Pap Károly, Vészi Endre, Zelk Zoltán és mások írásaival.)Fűzve, karton borítóban kissé sérült