Books: Judaica

Number of items: 73

És beszéld el fiadnak. Zsidó hagyományok Magyarországon. Féner Tamás felvételeivel, Scheiber Sándor szövegével. (Bp.,1984), Corvina,(Révai-ny.),155 + [1] p. Első kiadás. Kötetünk a magyarországi zsidó hagyományok gazdagon illusztrált albuma, Scheiber Sándor (1913-1985) néprajztudós, irodalomtörténész, nyelvész, a budapesti Rabbiképző Intézet igazgatójának szövegével. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
24366.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
1 800 HUF
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Michael Faulhaber: Zsidóság, kereszténység, germánság. A müncheni Szent Mihály-templomban mondott ádventi beszédek. Bp.,1934, Káldor. Kiadói papírkötés, 1 t 127p. Ceruzás bejegyzésekkel
24367.

Available for bidding
1 800 HUF
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
24368.

Available for bidding
1 600 HUF
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Ararát. Magyar Zsidó évkönyv az 1941 évre szerkeszti Komlós Aladár. Budapest, 1941, Országos Izr. Leányárvaház. Kiadói sérült papír kötésben, 164p. Többek közt Komlós Aladár, Szép Ernő, Várnai Zseni és sokan mások írásaival. + Új élet naptár 1960-1961. 155p.
24369.

Available for bidding
1 600 HUF
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Schalom Asch: Dalol a völgy. Ford.: Horváth Zoltán. Bp.,(1938.), Tábor. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kissé kopott borítóval.
24370.

Available for bidding
1 600 HUF
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Fritz Hemann: Geldern lovag. Bp.,(1938.), Tábor. 291p. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kissé kopott borítóval.
24371.

Available for bidding
1 600 HUF
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Németh Andor (szerk. és fordította): Zsidó írók. 18 elbeszélés. Budapest. A "Tabor" kiadása. 319p. Aranyozott, egészvászon kötésben. Eredeti, sérült papírborítóval
24372.

Available for bidding
1 600 HUF
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Eötvös József: A zsidók emancipációja. Bp., 1981, Magvető. 80p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. + Flavius Josephus: A zsidók története 2. Bp., 1966. Gondolat. 554p. Egészvászon kötés, papír védőborítóval.
24373.

Available for bidding
1 600 HUF
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Gondos Margalit Vacsora Jeruzsálemben. Válogatás 30 év 1947-1977 novelláiból. (Haifa), (1979). (Lahav Nyomda). 192 p. Fűzve, kiadói borítóval
24374.

Available for bidding
1 600 HUF
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Goldziher Ignác: Mítosz a hébereknél és történeti fejlődése. Kairosz Kiadó, 2003. Kiadói papírkötés
24375.

Available for bidding
1 400 HUF
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
Áldozatok és gyilkosok. Gedő Ilka gettó-rajzai és Román György háborús bűnösök népbírósági tárgyalásain készült rajzai. / Victims and perpetrators. lka Gedő's ghetto-drawings and György Román's drawings of the People's Court war criminals trials. Szerk/ Edited by Hajdú, Éva. Budapesti Zsidó Múzeumban rendezett kiállításának katalógusa. [Washington, D.C.], 1995, Cultural Exchange Foundation, 122 p. Gazdag képanyaggal, reprodukciókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, szakadt kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
24376.

Available for bidding
1 400 HUF
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
Magyar Zsidó Irók Dekameronja. Sós Endre bevezető tanulmányával. Budapest, (1939). Periszkóp Kiadás (Klein Vilmos ny.). 113, [3] p. 20.5 cm. Barát Endre, Barrabás Tibor, Goda Gábor, Keszi Imre, Pap Károly, Vészi Endre, Zelk Zoltán és mások írásaival.)Fűzve, karton borítóban kissé sérült
24377.

Available for bidding
1 400 HUF
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF