Books: Judaica

Number of items: 73

24330.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
7 000 HUF
18,97
21,88
Minimum bid:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500
24331.

Available for bidding
7 000 HUF
18,97
21,88
Minimum bid:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500
24332.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
24333.

Liebe, Georg: Das Judentum in der deutschen Vergangenheit. Mit 106 Abbildungen und Beilagen.
[Lipcse] Leipzig, 1903. Verlegt bei Eugen Diederichs (Gedruckt in der Offizin W. Drugulin). [128] p. + 1 t. Első kiadás.
Szövegközti illusztrációkkal rendkívül gazdagon illusztrált, bibliofil kötetünk az 1899-1909 között tizenkét kötetben megjelent, illusztrált művelődéstörténet, a "Monographien zur deutschen Kulturgeschichte" című sorozat önmagában is megálló része. A sorozat valamennyi kötete egy-egy társadalmi réteg történetét tekinti át, a németországi katonaság, nemesség, kézművesség, parasztság és a németországi gyermeklét társadalomtörténetének áttekintése után kötetünk a sokáig gettóban élő németországi zsidóság történetével foglalkozik. Kötetünk rajzai 15-18. századi népkönyvekből származnak, nyitóképét Robert Engels (1866-1926) grafikusművész készítette.
(Monographien zur deutschen Kulturgeschichte. Band XI.)
Aranyozott, illusztrált kiadói vászonkötésben, felül aranyozott festésű lapszélekkel. Szép példány.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
1914 Mult és Jövő. IV. évf. január-május, július-augusztus. Nem teljes évfolyam.Zsidó irodalmi, művészeti, társadalmi és kritikai folyóirat. Az Orsz. Magyar Izr. Közművelődési Egyesület Kulturbizottsága közreműködésével szerk. Dr. Patai József. Bp., 1914, Hornyánszky Viktor-ny., VIII+301+1+355-451+1 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Átkötött kopott félvászon-kötés, sérült gerinccel, néhány kissé foltos lappal.
24334.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Choschen Mischpat. Lemberg, 1876, A. J. Madfes, [6]+348 p.+ 364 p. Héber nyelven. Egészvászon-kötésben, viseltes állapotban, hiányzó gerinccel, a címlapon sarokhiánnyal, helyenként sérült lapokkal, lapszéli ázásnyomokkal.
24335.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
24336.

Menóra könyvek I-IV. Judaika kolligátum: Kiss József: Jokli. Wien, 1925, Garai Irodalmi és Nyomdai Rt., 47 p., Sass Irén: Hires zsidó asszonyok. Wien, 1925. 59+ (6)p.;
Heinrich Heine: A bacharachi rabbi. Budapest, 1925. Garai, 72p., Dánién Telekes Béla fordítása. dr. Molnár Ernő bevezetésével. Bp., 1925. Garai. 64p. Egészvászon kötésben.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Judaika könyv tétel 13 db vegyes témájú, de mind judaikai vonatkozású könyv, csak 4 vallási témájű
24337.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Dr. Guttmann Mihály - Bloch Mózes: A hálácháról. Bp., 2009. Megjelent 250 példányban. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
24338.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Chaim Weizmann: Memoiren. Das Werden des Staates Israel. Zürich, 1953, Phaidon Verlag, 699 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, sérült kiadói papír védőborítóban. (A könyv Háim Weizmann (1874-1952) cionista vezető, izraeli politikus, a Cionista Világszövetség elnöke, a független Izrael állam első elnöke (1949-1952) Izrael állam létrejöttével kapcsolatos emlékiratait foglalja össze.)
24339.

Chaim Weizmann: Memoiren. Das Werden des Staates Israel. Zürich, 1953, Phaidon Verlag, 699 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, sérült kiadói papír védőborítóban.
(A könyv Háim Weizmann (1874-1952) cionista vezető, izraeli politikus, a Cionista Világszövetség elnöke, a független Izrael állam első elnöke (1949-1952) Izrael állam létrejöttével kapcsolatos emlékiratait foglalja össze.)

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Buber, Martin: Der heilige Weg. Ein Wort an die Juden und an die Völker. Frankfurt am Main, 1919. Literarische Anstalt Rütten &amp; Loening (Druck von Oscar Brandstetter, Leipzig). 90 + [10] p. Első kiadás. Martin Buber (1878-1965) osztrák vallásfilozófus, szerkesztő, műfordító. Rövidebb tanulmányában a zsidóság szemszögéből vizsgálja a válságba forduló nyugati közösségek problémáit. Fűzve, feliratozott, sérült, enyhén töredezett kiadói borítóban. Példányunk első fedőborítója elválófélben a könyvtesttől. Körülvágatlan példány.
24340.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
24341.

Ítéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. (Szerkesztette: Vida Márton.)
Budapest, 1939. (Szerkesztő - Lőbl D. és Fia ny.). 62 + [2] p. Egyetlen kiadás.
A zsidótörvények idején készült, oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti fényképpel illusztrált kiadvány a magyarság politikai, kulturális céljaiban részt vállaló zsidó kiválóságok példájával érvel a zsidóság kirekesztése ellen. A kiadvány érdekes tipográfiai megoldása a munkában szereplő zsidó és magyar származású közéleti szereplők (költők, írók, képzőművészek, zeneszerzők, színészek, vállalkozók, országgyűlési képviselők, háborús hősök, sportolók) neveinek eltérő szedése.
Kiadói papírkötésben borítón gyűrődéssel

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF