Antique

Number of items: 106

Ikon - Szűz Mária megkoronázása. Keleti ortodox ikonfestő, 18-19. század, sérüléssel, kissé sérült antik blondel keretben, 53x42 cm, 65x54 cm  ///  A keleti ortodox ikonművészetben rendszeresen feltűnik Szűz Mária megkoronázásának jelenete. A kompozíciókon általában az Atya és Krisztus látható, ahogy Szűz Mária fejére helyezik a corona virginumot. A szimbolika középpontjában Mária alázata és kiválasztottsága áll, közbenjáró szerepét és az egyház anyjaként betöltött helyét hangsúlyozza. A jelen aukción szereplő ikon feltehetően orosz ikonfestő munkája, és a megszokottnál nagyobb méretben készült.  ///   Icon - The Coronation of the Virgin Mary. Eastern Orthodox icon painter, 18th?19th century. With damage; in a slightly damaged antique blondel frame. 53 × 42 cm (panel), 65 × 54 cm (frame).  ///  In Eastern Orthodox icon art, the scene of the Coronation of the Virgin Mary appears regularly. The compositions typically depict the Father and Christ placing the corona virginum upon the head of the Virgin Mary. The symbolism centers on Mary?s humility and chosenness, emphasizing her role as an intercessor and her position as the Mother of the Church. The icon featured in the present auction is presumably the work of a Russian icon painter and was executed in a larger-than-usual size.
14000.

///

///

///

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
180 000 HUF
487,80
562,50
Minimum bid:
180 000 HUF
180 000 200 000 240 000
14001.

Available for bidding
150 000 HUF
406,50
468,75
Minimum bid:
150 000 HUF
150 000 180 000 200 000
Nagy méretű étkészlet tartó láda. Svéd Koneborg grófi család nevével és koronájával díszített. Svédország XIX. sz. eleje. Réz fogóval, veretekkel és sarkokkal megerősített fa, a 4 betét kézzel festett aranyozású, bőrrel borítva, a tetején szarvasbőr védőtakaró. Aljában 1831-es évszámmal. Egyik fiók belseje hiányzik, egyébként szép állapotban. 47x34x21 cm    Large dinnerware chest. Decorated with the name and crown of the Swedish Count Koneborg family. Sweden. Early 19th century. Wood reinforced with copper handles, fittings and corners, the 4 inserts are hand-painted gilded, covered with leather, with a deerskin protective cover on top. Dated 1831 on the bottom. One of the drawers is missing the inside, otherwise in good condition. 47x34x21 cm
14002.

Nagy méretű étkészlet tartó láda. Svéd Koneborg grófi család nevével és koronájával díszített. Svédország XIX. sz. eleje. Réz fogóval, veretekkel és sarkokkal megerősített fa, a 4 betét kézzel festett aranyozású, bőrrel borítva, a tetején szarvasbőr védőtakaró. Aljában 1831-es évszámmal. Egyik fiók belseje hiányzik, egyébként szép állapotban. 47x34x21 cm

Large dinnerware chest. Decorated with the name and crown of the Swedish Count Koneborg family. Sweden. Early 19th century. Wood reinforced with copper handles, fittings and corners, the 4 inserts are hand-painted gilded, covered with leather, with a deerskin protective cover on top. Dated 1831 on the bottom. One of the drawers is missing the inside, otherwise in good condition. 47x34x21 cm

Available for bidding
80 000 HUF
216,80
250,00
Minimum bid:
80 000 HUF
80 000 95 000 110 000
14003.

Available for bidding
50 000 HUF
135,50
156,25
Minimum bid:
50 000 HUF
50 000 60 000 70 000
Ikon - Jézus bemutatása a templomban. 19. század, orosz ikonfestő, sérüléssel, aranyozott blondel keretben, 36x29 cm, 51x45 cm
14004.

Available for bidding
120 000 HUF
325,20
375,00
Minimum bid:
120 000 HUF
120 000 140 000 160 000
Christofle Boréal 12 személyes evőeszköz készlet, jelzett díszdobozban. Ezüstözött alpakka, jelzett, hozzá jelzett fa díszdoboz felnyitható és fiókos.  Christofle Boréal 12-person cutlery set, in a marked gift box. Silver-plated alpaca, marked, with a marked wooden gift box that can be opened and has drawers.
14005.

Available for bidding
240 000 HUF
650,41
750,00
Minimum bid:
240 000 HUF
240 000 280 000 320 000
Nepomuki Szent János. Osztrák vagy magyar szobrász, 18. sz. vége, faragott és festett fa, talapzattal, sérüléssel, m: 27 cm
14006.

Available for bidding
30 000 HUF
81,30
93,75
Minimum bid:
30 000 HUF
30 000 36 000 42 000
Sanssouci Potsdam- Pen of the Year 2015 by Faber-Castell. Limitált szériás exkluzív töltőtoll szett, teljes lakkozott fa díszdobozban, leírással, eredeti dobozában,hozzá eredeti Royal Blue tinta. Karcmentes, szép állapotban.  Sanssouci Potsdam- Pen of the Year 2015 by Faber-Castell. Limited edition exclusive fountain pen set, complete in a lacquered wooden gift box, with instructions, in its original box, with original Royal Blue ink. Scratch-free, in good condition.
14007.

Sanssouci Potsdam- Pen of the Year 2015 by Faber-Castell. Limitált szériás exkluzív töltőtoll szett, teljes lakkozott fa díszdobozban, leírással, eredeti dobozában,hozzá eredeti Royal Blue tinta. Karcmentes, szép állapotban.

Sanssouci Potsdam- Pen of the Year 2015 by Faber-Castell. Limited edition exclusive fountain pen set, complete in a lacquered wooden gift box, with instructions, in its original box, with original Royal Blue ink. Scratch-free, in good condition.

Available for bidding
600 000 HUF
1 626,02
1 875,00
Minimum bid:
600 000 HUF
600 000 700 000 800 000
Ikon - Mária a kisdeddel. Orosz, cca 19. sz. vége, ezüstözött réz okláddal, 31x25 cm
14008.

Available for bidding
24 000 HUF
65,04
75,00
Minimum bid:
24 000 HUF
24 000 28 000 32 000
Vintage kerek falitükör, farost lapon, d: 60 cm
14009.

Available for bidding
12 000 HUF
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Vajköpülő. 19. sz. második fele, magyar, gazdag vésett mintával, m: 90 cm
14010.

Available for bidding
15 000 HUF
40,65
46,88
Minimum bid:
15 000 HUF
15 000 18 000 20 000
cca 19. sz., Nemesi címeres gyertyatartó pár, m: 25 cm
14011.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF