Military

Number of items: 109

1917. "Kriegs andenken 1914-17" öntött bronz emlékérem, rajta körbevágott 10 kopekes érme címeres oldala (32x31mm) T:XF
32741.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
1922-1945. "Repülőtiszti tőrt formázó jelvény" aranyozott Cu feketére festett, kopott markolattal, hátán függőleges állású tű (71x22,8mm) T:XF 1922-1945. "Badge in the form of the Royal Hungarian Air Force's officer's dagger" gilt Cu with black painted worn grip and vertical pin (71x22,8mm) C:XF Sallay 185
32742.

1922-1945. "Repülőtiszti tőrt formázó jelvény" aranyozott Cu feketére festett, kopott markolattal, hátán függőleges állású tű (71x22,8mm) T:XF
1922-1945. "Badge in the form of the Royal Hungarian Air Force's officer's dagger" gilt Cu with black painted worn grip and vertical pin (71x22,8mm) C:XF
Sallay 185

Available for bidding
70 000 HUF
189,70
218,75
Minimum bid:
70 000 HUF
70 000 80 000 95 000
1926-1936. Névre szóló, kitöltött viselői igazolvány a Sebesültek érméhez + igazolás tényleges katonai szolgálatról T:VG Hungary 1926-1936. Bearer's ID for the "Wound Medal" + certificate of actual military service T:VG
32743.

1926-1936. Névre szóló, kitöltött viselői igazolvány a Sebesültek érméhez + igazolás tényleges katonai szolgálatról T:VG
Hungary 1926-1936. Bearer's ID for the "Wound Medal" + certificate of actual military service T:VG

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
1929. "Magyar Háborús Emlékérem kardokkal, sisakkal" ezüstözött bronz kitüntetés mellszalaggal, BRONZ fémjellel a peremen igazolvánnyal T:XF Hungary 1929. "Hungarian Commemorative War Medal with swords and a helmet" silver plated bronze decoration with ribbon, with "BRONZ" hallmark on edge, with certificate C:XF NMK 418.
32744.

1929. "Magyar Háborús Emlékérem kardokkal, sisakkal" ezüstözött bronz kitüntetés mellszalaggal, BRONZ fémjellel a peremen igazolvánnyal T:XF
Hungary 1929. "Hungarian Commemorative War Medal with swords and a helmet" silver plated bronze decoration with ribbon, with "BRONZ" hallmark on edge, with certificate C:XF
NMK 418.

Available for bidding
15 000 HUF
40,65
46,88
Minimum bid:
15 000 HUF
15 000 18 000 20 000
32745.

1929. "Magyar Háborús Emlékérem kardokkal, sisakkal" ezüstözött bronz kitüntetés modern mellszalaggal, BRONZ fémjellel a peremen T:XF
Hungary 1929. "Hungarian Commemorative War Medal with swords and a helmet" silver plated bronze decoration with modern ribbon with "BRONZ" hallmark on edge C:XF
NMK 418.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
1930-1940 k. Zrínyi sisakot ábrázoló fém jelvény, nemzetiszín kokárdán, kék-fehér szalagkiegészítésekkel (50mm) T:AU,XF
32746.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
1930. "Bercsényi-Tüzérek" bronz emlékérem. Szign.: Berán Nándor (1889-1965) (45x50mm) T:AU,XF
32747.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
1938. "Felvidéki Emlékérem" "A MAGYAR FELVIDÉK FELZABADULÁSÁNAK EMLÉKÉRE 1938" bronz kitüntetés mellszalag nélkül T:XF, ph. Hungary 1938. "Upper Hungary Medal" "A MAGYAR FELVIDÉK FELZABADULÁSÁNAK EMLÉKÉRE 1938" bronze decoration without ribbon C:XF, edge error NMK 427.
32748.

1938. "Felvidéki Emlékérem" "A MAGYAR FELVIDÉK FELZABADULÁSÁNAK EMLÉKÉRE 1938" bronz kitüntetés mellszalag nélkül T:XF, ph.
Hungary 1938. "Upper Hungary Medal" "A MAGYAR FELVIDÉK FELZABADULÁSÁNAK EMLÉKÉRE 1938" bronze decoration without ribbon C:XF, edge error
NMK 427.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
1938. "Felvidéki Emlékérem" bronz kitüntetés mellszalag nélkül + 1940. "Erdélyi részek felszabadulásának emlékére" Zn emlékérem mellszalag nélkül. Szign.: Berán T:XF,VF Hungary 1938. "Upper Hungary Medal" bronze decoration without ribbon + 1940. "Commemorative Medal for the Liberation of Transylvania" Zn medal without ribbon. Sign.: Berán C:XF,VF NMK 427., 428.
32749.

1938. "Felvidéki Emlékérem" bronz kitüntetés mellszalag nélkül + 1940. "Erdélyi részek felszabadulásának emlékére" Zn emlékérem mellszalag nélkül. Szign.: Berán T:XF,VF
Hungary 1938. "Upper Hungary Medal" bronze decoration without ribbon + 1940. "Commemorative Medal for the Liberation of Transylvania" Zn medal without ribbon. Sign.: Berán C:XF,VF
NMK 427., 428.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
1938. Névre szóló, kitöltött viselői igazolvány a Puskás lövész kitüntetési jelvényhez, részben kiolvasható "M. Kir. Miskolci Határ" pecséttel T:VF hajtatlan, sarokhajlások Hungary 1938. Bearer's ID for the Rifleman's Badge with partially readable "M. Kir. Miskolci Határ" stamp T:VF unfolded, corner folds
32750.

1938. Névre szóló, kitöltött viselői igazolvány a Puskás lövész kitüntetési jelvényhez, részben kiolvasható "M. Kir. Miskolci Határ" pecséttel T:VF hajtatlan, sarokhajlások
Hungary 1938. Bearer's ID for the Rifleman's Badge with partially readable "M. Kir. Miskolci Határ" stamp T:VF unfolded, corner folds

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
1939. Névre szóló, kitöltött viselői igazolvány a Felvidéki Emlékéremhez, a "M. Kir. 107. vasútvonal parancsnokság" pecsétjével T:VF anyaghiány Hungary 1939. Bearer's ID for the "Upper Hungary Medal" decoration, with stamp from the "Hungarian Royal 107th Railway HQ" T:VF missing material
32751.

1939. Névre szóló, kitöltött viselői igazolvány a Felvidéki Emlékéremhez, a "M. Kir. 107. vasútvonal parancsnokság" pecsétjével T:VF anyaghiány
Hungary 1939. Bearer's ID for the "Upper Hungary Medal" decoration, with stamp from the "Hungarian Royal 107th Railway HQ" T:VF missing material

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
1940. "Erdélyi részek felszabadulásának emlékére" Zn emlékérem. Szign.: Berán T:VF oxidáció Hungary 1940. "Commemorative Medal for the Liberation of Transylvania" Zn medal. Sign.: Berán C:VF corrosion NMK 428.
32753.

1940. "Erdélyi részek felszabadulásának emlékére" Zn emlékérem. Szign.: Berán T:VF oxidáció
Hungary 1940. "Commemorative Medal for the Liberation of Transylvania" Zn medal. Sign.: Berán C:VF corrosion
NMK 428.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 517:
From 13 to 22 January

End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February

  Events