https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Technics

Number of items: 97

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
Fasching Antal: A magyar országos háromszögelések és részletes felmérések új vetületi rendszerei. A M. Kir. Pénzügyminisztérium megbízásából kidolgozta és írta: - - . Bp., 1909, M. Kir. Pénzügyminisztérium (M. Kir. Állami Ny.), 201+(1) p.+ 4 (kihajtható) t. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes állapotban, foltos borítóval, sérült gerinccel, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.
1
23829.

Fasching Antal: A magyar országos háromszögelések és részletes felmérések új vetületi rendszerei. A M. Kir. Pénzügyminisztérium megbízásából kidolgozta és írta: - - . Bp., 1909, M. Kir. Pénzügyminisztérium (M. Kir. Állami Ny.), 201+(1) p.+ 4 (kihajtható) t. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes állapotban, foltos borítóval, sérült gerinccel, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 400 HUF
9,21
EUR
,
10,63
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 400 HUF
3 400 4 000 4 600
Amanda Griffiths: 1000 kötött pulóver. Pécs, 2005, Alexandra, 128 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
1
23830.

Amanda Griffiths: 1000 kötött pulóver. Pécs, 2005, Alexandra, 128 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
1971-1991 Peugeot prospektusok, 3 db:   1971 Peugeot damals und heute. Schafbrücke/Saarbrücken, 1971, Peugeot Automobile Deutschland GMBH, 8+26 p.+IX t. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben.   1991 Peugeot 405 STI. Saabrücken, 1991, Peugeot Talbot Deutschland Gmbh. Német nyelvű Peugeot prospektus, 4 sztl. lev.   1991 Peugeot 405 Break prospektus (Peugeot 405 Break GLI/GLD, Peugeot 405 GRI/GRD/GRDT, Peugeot 405 Break SRI/SRDT, Peugeot Break GRI X 4) Saabrücken, 1991, Peugeot Talbot Deutschland Gmbh. Német nyelvű prospektus, 8 sztl. lev.
1
23831.

1971-1991 Peugeot prospektusok, 3 db:

1971 Peugeot damals und heute. Schafbrücke/Saarbrücken, 1971, Peugeot Automobile Deutschland GMBH, 8+26 p.+IX t. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben.

1991 Peugeot 405 STI. Saabrücken, 1991, Peugeot Talbot Deutschland Gmbh. Német nyelvű Peugeot prospektus, 4 sztl. lev.

1991 Peugeot 405 Break prospektus (Peugeot 405 Break GLI/GLD, Peugeot 405 GRI/GRD/GRDT, Peugeot 405 Break SRI/SRDT, Peugeot Break GRI X 4) Saabrücken, 1991, Peugeot Talbot Deutschland Gmbh. Német nyelvű prospektus, 8 sztl. lev.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Geleji Sándor dr.: A fémek képlékeny alakításának elmélete Bp., 1948. Mérnöki Továbbképző Intézet. 133p. Geleji Sándor (1898-1967) mérnök, Weiss Manfréd Művek igazgatója (1945-49), kétszeres Kossuth díjas professzor, a szerző tulajdonosi névbejegyzésével, és bejegyzéseivel.Kiadói félvászon kötésben
1
23832.

Geleji Sándor dr.: A fémek képlékeny alakításának elmélete Bp., 1948. Mérnöki Továbbképző Intézet. 133p. Geleji Sándor (1898-1967) mérnök, Weiss Manfréd Művek igazgatója (1945-49), kétszeres Kossuth díjas professzor, a szerző tulajdonosi névbejegyzésével, és bejegyzéseivel.Kiadói félvászon kötésben

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Geleji Sándor dr.: Die Berechnung der Kräfte und des Kraftbedarfs bei der Formgebung im bildsamen Zustande der Metalle Bp., 1952. Akadémiai. 248 p. Geleji Sándor (1898-1967) mérnök, Weiss Manfréd Művek igazgatója (1945-49), kétszeres Kossuth díjas professzor, a szerző tulajdonosi névbejegyzésével, és bejegyzéseivel. Kiadói egészvászon kötésben
1
23833.

Geleji Sándor dr.:
Die Berechnung der Kräfte und des Kraftbedarfs bei der Formgebung im bildsamen Zustande der Metalle
Bp., 1952. Akadémiai. 248 p. Geleji Sándor (1898-1967) mérnök, Weiss Manfréd Művek igazgatója (1945-49), kétszeres Kossuth díjas professzor, a szerző tulajdonosi névbejegyzésével, és bejegyzéseivel. Kiadói egészvászon kötésben

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Kovács István - Zsoldos Lehel: Diszlokációk és képlékeny alakváltozás. Bp., 1965, Műszaki, 287+2 p. + XVII+3 t. Kiadói papírkötés, kopott, szakadt borítóval. Megjelent 1180 példányban.
1
23834.

Kovács István - Zsoldos Lehel: Diszlokációk és képlékeny alakváltozás. Bp., 1965, Műszaki, 287+2 p. + XVII+3 t. Kiadói papírkötés, kopott, szakadt borítóval. Megjelent 1180 példányban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Koczkás Gyula:  Örök törvények. A fizika regénye. (Budapest), [1947]. Béta Irodalmi Rt. (Kulcsár Andor ny.) 238 p. Koczkás Gyula (1905-1986) rádióamatőr, repülőpilóta, fizikus, gimnáziumi, később egyetemi tanár. Olvasmányos stílusban írt, szövegközti rajzokkal és ábrákkal, tudósportrékkal gazdagon illusztrált tudomány- és technikatörténeti ismeretterjesztő műve a modern találmányokon keresztül bizonyítja be a fizikai ismeretek fontosságát. A munka első kiadása 1943-ban jelent meg, második kiadásból való példányunk már sejteti a távolbalátó készülék (televízió) éveken belüli piacra kerülését, és megemlékezik az atomrombolás jelenségéről is. Példányunk fűzése az előzékeknél enyhén meglazult. (Emberi alkotás regénye.) Aranyozott, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
1
23835.

Koczkás Gyula: Örök törvények. A fizika regénye.
(Budapest), [1947]. Béta Irodalmi Rt. (Kulcsár Andor ny.) 238 p.
Koczkás Gyula (1905-1986) rádióamatőr, repülőpilóta, fizikus, gimnáziumi, később egyetemi tanár. Olvasmányos stílusban írt, szövegközti rajzokkal és ábrákkal, tudósportrékkal gazdagon illusztrált tudomány- és technikatörténeti ismeretterjesztő műve a modern találmányokon keresztül bizonyítja be a fizikai ismeretek fontosságát. A munka első kiadása 1943-ban jelent meg, második kiadásból való példányunk már sejteti a távolbalátó készülék (televízió) éveken belüli piacra kerülését, és megemlékezik az atomrombolás jelenségéről is.
Példányunk fűzése az előzékeknél enyhén meglazult.
(Emberi alkotás regénye.)
Aranyozott, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Dévényi József: Cipőáruismeret. Bp., 1960, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
1
23836.

Dévényi József: Cipőáruismeret. Bp., 1960, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Lauenstein, [Rudolf]: Die Eisenkonstruktionen des Hochbaues. Für den Schul- und Selbstunterricht sowie zum Gebrauch in der Praxis von - - . Erster Teil: Das Eisen und seine Verbindungen. Leipzig, 1914, Alfred Kröner, VI+189+(5) p. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, egy kijáró lappal.
1
23837.

Lauenstein, [Rudolf]: Die Eisenkonstruktionen des Hochbaues. Für den Schul- und Selbstunterricht sowie zum Gebrauch in der Praxis von - - . Erster Teil: Das Eisen und seine Verbindungen. Leipzig, 1914, Alfred Kröner, VI+189+(5) p. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, egy kijáró lappal.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Geleji (Sándor), Alexander. Bildsame Formgebung der Metalle: Theorie, Experiment und Anwendung, Berlin 1967. Akademie Verlag. 865p. Kiadói egészvászon kötésben Geleji Sándor (1898-1967) mérnök egyetemi tanár, kétszeres Kossuth díjas, a Weiss Manfréd Művek főmérnöke könyvtárából
1
23838.

Geleji (Sándor), Alexander. Bildsame Formgebung der Metalle: Theorie, Experiment und Anwendung, Berlin 1967. Akademie Verlag. 865p. Kiadói egészvászon kötésben Geleji Sándor (1898-1967) mérnök egyetemi tanár, kétszeres Kossuth díjas, a Weiss Manfréd Művek főmérnöke könyvtárából

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Dr. Mihailich Győző: Vasbetonszerkezetek elmélete és számítása. Bp., 1922. Németh József. 406p. Kia
1
23839.

Dr. Mihailich Győző: Vasbetonszerkezetek elmélete és számítása. Bp., 1922. Németh József. 406p. Kia

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Eletrische Stadtbahn von der Siemensschen Bahn 1879 bis zur Berliner Stadtbahn. von Dr. Ing. Walter Reichel, Berlin. 32p. (Villamosok képes története)
1
23840.

Eletrische Stadtbahn von der Siemensschen Bahn 1879 bis zur Berliner Stadtbahn. von Dr. Ing. Walter Reichel, Berlin. 32p. (Villamosok képes története)

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

News

Auction 517:
From 13 to 22 January


End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February


 

  Events

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment