Historical documents, manuscripts

Number of items: 123

1926 ,,A Fészek Kármán Aladár Ő Nagyságát tisztelettel meghívja 25 éves fennállásának ünnepére". (Az 1901-ben alakult Fészek Művészklub által kiadott meghívó/alkalmi grafika Kármán Géza Aladár (1871-1939) építész részére). Rézkarc, papír, jelzés nélkül, üvegezett fakeretben, 29x21,5 cm, keret: 36,5x27,5 cm
18176.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
1928-1931 Emlékkönyv bejegyzésekkel, rajzokkal, közte irredenta grafikával és verssel, sérült kötésben
18177.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 500 HUF
8 500 10 000 11 000
1929 Takarékpénztárak és Bankok Egyesülete előjegyzési napló az 1929. évre. Benne korabeli reklámokkal. Korabeli aranyozott félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, benne számos korabeli ceruzás bejegyzéssel.
18178.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
1929 Bp., Ripka Ferenc (1871-1944) politikus, Budapest főpolgármestere autográf aláírása (két helyen is) dr. Bíró Béla orvos segédorvosi kinevezésén, fejléces papíron, pecsétekkel.
18179.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
1929 Bruck Hermina (1861-1945) festőművésznő sajátkézzel írt és aláírt részvétlevele, báró Korányi Annának, férje Soós Elemér elhunyta alkalmából, 1929. feb. 3., 1 beírt oldal, hajtva, jó állapotban.
18180.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
1930 Jules Marcell Marton (1884 - 1956)? kézzel írt levélborítékja tartom nélkül. Márai Lolának. Márai Sándor feleségének
18181.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
1930 Csánky Dénes (1885-1972) festőművész, a Szépművészeti Múzeum igazgatója autográf aláírással ellátott levele a Független Festőművészek Társaságának
18182.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 200 HUF
4 200 5 000 5 500
ca 1930 Hunor és Magyar története dekoratív rajzolt emléklap, kódexlap másolat. 42x29 cm
18183.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
1934 dr Viski Illés-Illyasevics Miklós:"Tizenhárom esztendő az életemből. Írta - -. Chateau de Bialaczow 12/IX/1934. dr Viski Illés-Illyasevics Miklós külügyminisztériumi fogalmazó/előadó/sajtó atasé verseit tartalmazó gépirat, 1 t.+4+351+3+IX p. Benne 2 verskézirattal is, rajta Illés-Illyasevics Miklós aláírásával. Korabeli egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, rajta a viski Illés címerrel, kopott borítóval, belül foltokkal.
18184.

Available for bidding
15 000 HUF
40,65
46,88
Minimum bid:
15 000 HUF
15 000 18 000 20 000
1934 Bp., Liber Endre (1930-1934) budapesti alpolgármester autográf aláírása [Ripka Ferenc főpolgármester helyett] dr. Bíró Béla orvos alorvosi kinevezésén, fejléces papíron, pecséttel.
18185.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
1936-1938 Szege Sándor (1883-1945) szobrász, éremművész hagyatékából 3 db neki címzett fejléces levél a Herendi Porcelángyártól, a cég számára tervezett figurákkal kapcsolatosan
18186.

Available for bidding
12 000 HUF
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
1937 Érdekes levelezés a Szegedi- és Pécsi Szabadtéri Játékokkal kapcsolatban. Janovics Jenő (1872-1945) a szegedi szabadtéri játékok művészeti vezetője, színész, rendező, színigazgató, forgatókönyvíró. aláírt levele Ujházy György (1895-1971) író, újságíró. forgatókönyvírónak amelyben a Missa solemnis c. előadás Pécsre vitele ügyében ír bosszúsan, írói hanyagságnak tartva a válasz elmaradását, Ujházy a valószínűleg szintén sürgető levelet írt Dr. Kelemen Andor (1891-1967) pécsi egyházmegyei pap, teológus és levéltárosnak, aki a Pécsi Szabadtéri Játékok rendezőjének, akinek válaszát olvashatjuk, melyben a játékok programjáról eseményekről írt. Mindkét levél fejléces papírokon, borítékkal.
18187.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 517:
From 13 to 22 January

End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February

  Events