Historical documents, manuscripts

Number of items: 123

1837 Farkas Ferenc (1786-1864) székesfehérvári kanonok (1838-tól nagyprépost) autográf aláírásával ellátott latin nyelvű egyházi okirat, viaszpecséttel, kisebb sérülésekkel
18152.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
11 000 HUF
11 000 13 000 15 000
1843 A nyitrai székeskáptalan által kiállított egyházi okirat hiteles másolata, 7 beírt oldal, latin nyelven, Sárközy Károly, Pest vármegye főszolgabírája, illetve Halász Oszkár esküdt aláírásával, viaszpecsétekkel
18153.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 500 HUF
5 500 6 500 7 500
1859 Napló bécsi utamból. Egy lány utazása anyjával Budapestről Bécsbe, először az Erzsébet gőzösön, utána kocsival, majd vasúttal, megemlítve útközbeni élményeit, részletesebben győri tartózkodásról ír, kézirat, 11 beírt oldal, szép állapotban.
18154.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 500 HUF
8 500 10 000 11 000
1859 Pest, a Pest-Budai Kereskedelmi- és Iparkamara (Pest-Ofner Handels- und Gewerbekammer) német nyelvű levele az egri cs. kir. megyei törvényszék részére Diviaczky Antal egri vaskereskedő címbejegyzésének ügyében, aláírásokkal, dombornyomott fejléces papíron, hátoldalán magyar nyelvű feljegyzésekkel
18155.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
1874 Lechner Károly (1850-1922) orvos, elmegyógyász, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja, Lechner Ödön építész testvérének szülészorvosi doktori diplomája. Pergamen, jó állapotban, függő viaszpecséttel. 1 Fl illetékbélyeggel Kautz Gyula ( 1829-1909) magyar közgazdász, jogi doktor, valóságos belső titkos tanácsos, Rupp János (1808-1881) orvos, egyetemi tanár, Balogh Kálmán (1835-1888) orvos, egyetemi tanár, az MTA rendes tagja
18156.

Available for bidding
50 000 HUF
135,50
156,25
Minimum bid:
50 000 HUF
50 000 60 000 70 000
1884. dec. 30. Majtis, (ma Jánkmajtis) Nagykéri Vállyi János (1826 nov. 24-. 1896 aug. 3.) országos képviselő és a szatmári református egyházmegye segédgondnokánal levele egy bizonyos Sándornak. Vállyi a szabadságharc alatt nemzetőrszázados az erdélyi hadjáratban. 1850. járásbiró, de a hűségi eskü követelése előtt lemondott A szatmári egyházmegye tanácsbirájává, majd segédgondnoka lett 1856-ban. Többek között ő is elutasította a 1859-es protestáns pátenst. A fehérgyarmati választó kerület 1861-ben országgyülési képviselőjévé választotta meg. Az egyházmegye 1882. ünnepelte meg gondnokának 25 éves jubileumát. Egy év múlva, 1883-ban Tisza Kálmán ellenében őt választották meg az egyházkerület főgondnokává. Magyar nyelvű irat.
18157.

1884. dec. 30. Majtis, (ma Jánkmajtis)
Nagykéri Vállyi János (1826 nov. 24-. 1896 aug. 3.) országos képviselő és a szatmári református egyházmegye segédgondnokánal levele egy bizonyos Sándornak. Vállyi a szabadságharc alatt nemzetőrszázados az erdélyi hadjáratban.
1850. járásbiró, de a hűségi eskü követelése előtt lemondott
A szatmári egyházmegye tanácsbirájává, majd segédgondnoka lett 1856-ban. Többek között ő is elutasította a 1859-es protestáns pátenst. A fehérgyarmati választó kerület 1861-ben országgyülési képviselőjévé választotta meg.
Az egyházmegye 1882. ünnepelte meg gondnokának 25 éves jubileumát. Egy év múlva, 1883-ban Tisza Kálmán ellenében őt választották meg az egyházkerület főgondnokává. Magyar nyelvű irat.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 500 HUF
6 500 7 500 9 000
1891 csetneki Jelenik Zaphiry Helén (1860-1936) zongorista, Liszt Ferenc tanítványának írt 3 db levél Teri nevű barátnőjétől. Egyenként két-három beírt oldalon
18158.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
1898 Feltehetően Ferenc József uralkodásának 50. évfordulójára készített népi kerámia emlékkorsó "R 1848-1898" felirattal, az R betű feltehetően a Regierungszeit rövidítése, kis sérüléssel, m: 12 cm
18159.

Available for bidding
20 000 HUF
54,20
62,50
Minimum bid:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000
1900-1904 Selmecbánya, M. Kir. Bányászati és Erdészeti Akadémia indexe, Örley István (1882-?) belényesi születésű erdész-hallgató részére, az iskola tanárainak aláírásaival, okmánybélyegekkel, 5 db magánvizsgálati bizonyítvánnyal, kis sérülésekkel, hajtásnyommal, 8 sztl. lev. + 5 sztl. lev.
18160.

Available for bidding
22 000 HUF
59,62
68,75
Minimum bid:
22 000 HUF
22 000 26 000 30 000
cca 1900-1920 A ,,Hungária" Műtrágya, Kénsav és Vegyi Ipar Rt. új vízművének pneumatikus kútja (hossz- és keresztmetszet, alaprajz, stb.), nagyméretű, sokszorosított műszaki rajz, szakadásokkal, teljes méret: 48x189 cm
18161.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
1902 Kossuth Lajos születésnapjának 100. évfordulójára tartott istentisztelet belépőjegye a Deák téri templomba.
18162.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 200 HUF
4 200 5 000 5 500
1904-1905 György Aladár (1844-1906) író, újságíró, kultúrpolitikus, műfordító, művelődéstörténész, a marxizmus egyik első magyar ismertetője 27 db saját kezűleg aláírt képeslapja
18163.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 517:
From 13 to 22 January

End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February

  Events