Johann Georg Schaedler (1777-1866) után Paul Jacob Laminit (1773-1831) metszése: Luxemburgi Erzsébet magyar királyné. Rézmetszet, papír, jelzett a metszeten, foltos, 34,5x23 cm
Alexander (Haliogabalus) és Maximinus Thrax, Spilius Macrinus, Antonius római uralkodók tetteit bemutató lap Münster, Sebastian: Cosmographiae. Basel, 1580. , fametszet, papír, . Színezett fametszet 5 db képpel Lap méret 22x35 cm
[Metszet] A Maison Gagelin párizsi divatház négy női ruhakölteménye utcai sétákhoz. A Journal de Desmoiselles folyóirat 1863. évi májusi számának acélmetszetű melléklete. (1863). Paris, 1863. Imprimerie Gilquin et Dupain. Acélmetszet, mérete: 250x350 mm egy 270x390 mm méretű lapon. Divatképünk a tehetős családok 14-18 éves hölgytagjai érdeklődésére számot tevő párizsi divatlapból, a "Journal de Desmoiselles"-ből, a kontinens egyik legtekintélyesebb, ízlésformáló magazinjából származik. Illusztrációnk öt női modellje az Eugénia francia császárné által divatba hozott krinolint, az 1850-es évektől a császárság végéig uralkodó terebélyes, földet söprő, harangszoknyás kosztümöt viseli. A legújabb utcai divat fényes atlaszszövetből készült felsőruha, pártaszerű fejdísz és tekintélyes nyakcsokor viselését is követelte. A teljes testet takaró felsőkabát modelljeinken eltakarja a deréktájt változatlanul kötelező erős fűzést, ez utóbbi csak jobb oldali, felsőkabátot nem viselő modellünkön tanulmányozható. Részletgazdag divatképünk alján az öt ruhaköltemény neve: Fathura, Feuella, Regina, Bluet és Spahis, a háttérben korabeli szalonbelső, vázával, függönyökkel, négyágú fali csillárral, ornamentikus keretben elhelyezett tapétaajtóval, mely fölött a divatház neve diszkréten húzódik meg. Divatképünk kihajtható mellékletként szerepelt a lapban, a lapszélen és a hajtások mentén szakadásnyomok, bal oldalt alul apró folt, a lapszéleken enyhe elszíneződés. Jó állapotú lap.
[Metszet] A Maison Gagelin párizsi divatház öt női ruhakölteménye a legújabb báli szezonhoz. A Les Modes Parisiennes divatlap acélmetszetű melléklete. (1867). Paris, [1867]. Imprimerie Moine et Falconer. Acélmetszet, mérete: 250x385 mm egy 265x385 méretű lapon. Az 1843-1875 között megjelenő párizsi divatlap, a "Les Modes Parisiennes" a jól szituált polgárcsaládok iránymutató orgánuma volt. Vezető grafikusa Francois Compte-Calix, részletgazdag, dupla oldalas divatképünk is az ő munkája. Illusztrációnk öt modellje az Eugénia császárnő által az 1850-es években divatba hozott, fűzött, megközelíthetetlenséget sejtető, terebélyes, földet söprő krinolinszoknyás kosztümöket viseli, amely a korábbi évekhez képest már veszített bőségéből, és átmenetet jelent a császárság bukása után megjelenő, természetesebbnek tűnő turnűr-viseletekhez. A kosztüm felett fényes atlaszselyemből készült felsőruházat, amely sejtetni engedi a fűzőviseletet is. Az otthoni öltözet hajba tűzött fejdíszt is megkövetelt divatképünk tanúsága szerint. Részletgazdag divatképünk alján az öt ruhaköltemény neve: Andréa, Altesse, Sultan, Nabad és Matinée, a háttérben korabeli szalonbelső, tükörrel és függönnyel, kanapéval, nehéz bútorokkal és vázákkal, mintás tapétákkal, háromágú fali csillárokkal, a középen elhelyezett benyílóval, melynek belsejében szerényen meghúzódik a divatház megnevezése. Jó állapotú lap, hátoldalán apró javítással.