Engravings

Number of items: 101

Johann Georg Schaedler (1777-1866) után Paul Jacob Laminit (1773-1831) metszése: Luxemburgi Erzsébet magyar királyné. Rézmetszet, papír, jelzett a metszeten, foltos, 34,5x23 cm
18337.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Német-Római császárok és feleségeik Rézmetszet, / ca 1750 Két lapos rézmetszet. Lapméret 43x36 cm
18338.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Német-Római császárok és egyházfők Rézmetszet, / ca 1750 Két lapos rézmetszet. Lapméret 43x36 cm
18339.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
II. Vilmos Braunschweig és Lüneburg hercege. Rézmetszet, / címerábrázolások ca 1750 Két lapos rézmetszet. 28x17,5 cm
18340.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
ca 1650-1900 Nagy ládányi metszet, nyomat, okmány, nyomtatvány, közötte kézzel írt levelek, réz és acél metszetek, átnézendő
18341.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Fried Probst Aug. Kätz Bécs ca 1700-as rézmetszetű látképe nagy méretben, cink lemezre nyomva 60x20 cm
18342.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 500 HUF
8 500 10 000 11 000
Alexander (Haliogabalus) és Maximinus Thrax, Spilius Macrinus, Antonius római uralkodók tetteit bemutató lap Münster, Sebastian: Cosmographiae. Basel, 1580. , fametszet, papír, . Színezett fametszet 5 db képpel Lap méret 22x35 cm
18343.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
cca 1914 Hohenzollern német császári-család, rajta II. Vilmos császár, papír, litográfia, foltos, üvegezett fa keretben, 36x49, keret: 43x55 cm
18344.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Japán művész: Jelenet. Fametszet, papír, jelzés nélkül. Üvegezett fakeretben. 22x35 cm
18345.

Available for bidding
14 000 HUF
37,94
43,75
Minimum bid:
14 000 HUF
14 000 16 000 19 000
[Metszet] A Maison Gagelin párizsi divatház négy női ruhakölteménye utcai sétákhoz. A Journal de Desmoiselles folyóirat 1863. évi májusi számának acélmetszetű melléklete. (1863). Paris, 1863. Imprimerie Gilquin et Dupain. Acélmetszet, mérete: 250x350 mm egy 270x390 mm méretű lapon. Divatképünk a tehetős családok 14-18 éves hölgytagjai érdeklődésére számot tevő párizsi divatlapból, a "Journal de Desmoiselles"-ből, a kontinens egyik legtekintélyesebb, ízlésformáló magazinjából származik. Illusztrációnk öt női modellje az Eugénia francia császárné által divatba hozott krinolint, az 1850-es évektől a császárság végéig uralkodó terebélyes, földet söprő, harangszoknyás kosztümöt viseli. A legújabb utcai divat fényes atlaszszövetből készült felsőruha, pártaszerű fejdísz és tekintélyes nyakcsokor viselését is követelte. A teljes testet takaró felsőkabát modelljeinken eltakarja a deréktájt változatlanul kötelező erős fűzést, ez utóbbi csak jobb oldali, felsőkabátot nem viselő modellünkön tanulmányozható. Részletgazdag divatképünk alján az öt ruhaköltemény neve: Fathura, Feuella, Regina, Bluet és Spahis, a háttérben korabeli szalonbelső, vázával, függönyökkel, négyágú fali csillárral, ornamentikus keretben elhelyezett tapétaajtóval, mely fölött a divatház neve diszkréten húzódik meg. Divatképünk kihajtható mellékletként szerepelt a lapban, a lapszélen és a hajtások mentén szakadásnyomok, bal oldalt alul apró folt, a lapszéleken enyhe elszíneződés. Jó állapotú lap.
18346.

[Metszet] A Maison Gagelin párizsi divatház négy női ruhakölteménye utcai sétákhoz. A Journal de Desmoiselles folyóirat 1863. évi májusi számának acélmetszetű melléklete. (1863).
Paris, 1863. Imprimerie Gilquin et Dupain. Acélmetszet, mérete: 250x350 mm egy 270x390 mm méretű lapon.
Divatképünk a tehetős családok 14-18 éves hölgytagjai érdeklődésére számot tevő párizsi divatlapból, a "Journal de Desmoiselles"-ből, a kontinens egyik legtekintélyesebb, ízlésformáló magazinjából származik. Illusztrációnk öt női modellje az Eugénia francia császárné által divatba hozott krinolint, az 1850-es évektől a császárság végéig uralkodó terebélyes, földet söprő, harangszoknyás kosztümöt viseli. A legújabb utcai divat fényes atlaszszövetből készült felsőruha, pártaszerű fejdísz és tekintélyes nyakcsokor viselését is követelte. A teljes testet takaró felsőkabát modelljeinken eltakarja a deréktájt változatlanul kötelező erős fűzést, ez utóbbi csak jobb oldali, felsőkabátot nem viselő modellünkön tanulmányozható. Részletgazdag divatképünk alján az öt ruhaköltemény neve: Fathura, Feuella, Regina, Bluet és Spahis, a háttérben korabeli szalonbelső, vázával, függönyökkel, négyágú fali csillárral, ornamentikus keretben elhelyezett tapétaajtóval, mely fölött a divatház neve diszkréten húzódik meg.
Divatképünk kihajtható mellékletként szerepelt a lapban, a lapszélen és a hajtások mentén szakadásnyomok, bal oldalt alul apró folt, a lapszéleken enyhe elszíneződés.
Jó állapotú lap.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
[Metszet] A Maison Gagelin párizsi divatház öt női ruhakölteménye a legújabb báli szezonhoz. A Les Modes Parisiennes divatlap acélmetszetű melléklete. (1867). Paris, [1867]. Imprimerie Moine et Falconer. Acélmetszet, mérete: 250x385 mm egy 265x385 méretű lapon. Az 1843-1875 között megjelenő párizsi divatlap, a "Les Modes Parisiennes" a jól szituált polgárcsaládok iránymutató orgánuma volt. Vezető grafikusa Francois Compte-Calix, részletgazdag, dupla oldalas divatképünk is az ő munkája. Illusztrációnk öt modellje az Eugénia császárnő által az 1850-es években divatba hozott, fűzött, megközelíthetetlenséget sejtető, terebélyes, földet söprő krinolinszoknyás kosztümöket viseli, amely a korábbi évekhez képest már veszített bőségéből, és átmenetet jelent a császárság bukása után megjelenő, természetesebbnek tűnő turnűr-viseletekhez. A kosztüm felett fényes atlaszselyemből készült felsőruházat, amely sejtetni engedi a fűzőviseletet is. Az otthoni öltözet hajba tűzött fejdíszt is megkövetelt divatképünk tanúsága szerint. Részletgazdag divatképünk alján az öt ruhaköltemény neve: Andréa, Altesse, Sultan, Nabad és Matinée, a háttérben korabeli szalonbelső, tükörrel és függönnyel, kanapéval, nehéz bútorokkal és vázákkal, mintás tapétákkal, háromágú fali csillárokkal, a középen elhelyezett benyílóval, melynek belsejében szerényen meghúzódik a divatház megnevezése. Jó állapotú lap, hátoldalán apró javítással.
18347.

[Metszet] A Maison Gagelin párizsi divatház öt női ruhakölteménye a legújabb báli szezonhoz. A Les Modes Parisiennes divatlap acélmetszetű melléklete. (1867).
Paris, [1867]. Imprimerie Moine et Falconer. Acélmetszet, mérete: 250x385 mm egy 265x385 méretű lapon.
Az 1843-1875 között megjelenő párizsi divatlap, a "Les Modes Parisiennes" a jól szituált polgárcsaládok iránymutató orgánuma volt. Vezető grafikusa Francois Compte-Calix, részletgazdag, dupla oldalas divatképünk is az ő munkája. Illusztrációnk öt modellje az Eugénia császárnő által az 1850-es években divatba hozott, fűzött, megközelíthetetlenséget sejtető, terebélyes, földet söprő krinolinszoknyás kosztümöket viseli, amely a korábbi évekhez képest már veszített bőségéből, és átmenetet jelent a császárság bukása után megjelenő, természetesebbnek tűnő turnűr-viseletekhez. A kosztüm felett fényes atlaszselyemből készült felsőruházat, amely sejtetni engedi a fűzőviseletet is. Az otthoni öltözet hajba tűzött fejdíszt is megkövetelt divatképünk tanúsága szerint. Részletgazdag divatképünk alján az öt ruhaköltemény neve: Andréa, Altesse, Sultan, Nabad és Matinée, a háttérben korabeli szalonbelső, tükörrel és függönnyel, kanapéval, nehéz bútorokkal és vázákkal, mintás tapétákkal, háromágú fali csillárokkal, a középen elhelyezett benyílóval, melynek belsejében szerényen meghúzódik a divatház megnevezése.
Jó állapotú lap, hátoldalán apró javítással.

Available for bidding
4 800 HUF
13,01
15,00
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
XIX. sz. közepe, C. Klette rajza után, Radcliffe metszése: Visegrád. Acélmetszet, papír, jelzett a metszeten, 9,5x15,5 cm
18348.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 517:
From 13 to 22 January

End of bidding: 19:00 22 January

Viewing: 19 to 22 January
Item pick up from 26 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 6 February
Pay-off from 11 February

  Events