Maps

Number of items: 135

ca 1930 Baranya vármegye térképe, Czakó István, vászonra kasírozva. 32x32 cm
17999.

3 000 HUF

[Térkép] Csonka-Magyarország városai, gyógyfürdői, gyógyforrásai, üdülőtelepei, fürdőzésre és nyaralásra alkalmas községei. Tervezte Kern Ferenc. (1938). [Budapest], 1938. Magyar Királyi Térképészeti Intézet. Kétszínnyomású térkép, mérete: 430x615 mm egy 450x640 mm méretű térképlapon. Domborzati és vízrajzi részleteket feltüntető idegenforgalmi térképünk a nyaralás, fürdőzés, gyógyfürdőzés és túrázás szempontjából kiemelt településeket emeli ki. A több évszázados hazai gyógyfürdőkultúra tovább élésének jeleit mutatják az alföldi, dunántúli és hegyi gyógyfürdők, gyógyforrások jelölése (Hajdúszoboszló, Gyopárosfürdő, Kiskunhalas, Harkány, Balf, Kékkút, Bodajk, Nagyigmánd, Parád); a XIX. század közepén a Tátrában indult turistáskodás tovább élését a hegyvidékeinken feltüntetett üdülőhelyek sokasága a Bakonyban, Mecsekben, Pilisben, Börzsönyben, Mátrában, Bükkben és az Eperjes-Tokaji-hegységben. Néprajzi jelentősége miatt a Göcsej és a palóc vidék felkerült a térképre, Horvátország elszakadása miatt pedig megnőtt a Balaton fontossága: a Balaton mindkét partja a belföldi turizmus legjelentősebb helyszínének tűnik. Vízrajzi részleteit illetően enyhén torzított térképünk a Tisza hidjait jelzi, a Dunán azonban néhány híd jelenlétéről nem vesz tudomást, holott a párkányi híd 1895-től, a bajai híd 1908-tól, a dunaföldvári híd 1930-tól biztosított kapcsolatot a Duna két partja között. Térképünkön a hajtások mentén apró szakadásnyomok. Jó állapotú térkép, hajtogatva.
18000.

[Térkép] Csonka-Magyarország városai, gyógyfürdői, gyógyforrásai, üdülőtelepei, fürdőzésre és nyaralásra alkalmas községei. Tervezte Kern Ferenc. (1938).
[Budapest], 1938. Magyar Királyi Térképészeti Intézet. Kétszínnyomású térkép, mérete: 430x615 mm egy 450x640 mm méretű térképlapon.
Domborzati és vízrajzi részleteket feltüntető idegenforgalmi térképünk a nyaralás, fürdőzés, gyógyfürdőzés és túrázás szempontjából kiemelt településeket emeli ki. A több évszázados hazai gyógyfürdőkultúra tovább élésének jeleit mutatják az alföldi, dunántúli és hegyi gyógyfürdők, gyógyforrások jelölése (Hajdúszoboszló, Gyopárosfürdő, Kiskunhalas, Harkány, Balf, Kékkút, Bodajk, Nagyigmánd, Parád); a XIX. század közepén a Tátrában indult turistáskodás tovább élését a hegyvidékeinken feltüntetett üdülőhelyek sokasága a Bakonyban, Mecsekben, Pilisben, Börzsönyben, Mátrában, Bükkben és az Eperjes-Tokaji-hegységben. Néprajzi jelentősége miatt a Göcsej és a palóc vidék felkerült a térképre, Horvátország elszakadása miatt pedig megnőtt a Balaton fontossága: a Balaton mindkét partja a belföldi turizmus legjelentősebb helyszínének tűnik. Vízrajzi részleteit illetően enyhén torzított térképünk a Tisza hidjait jelzi, a Dunán azonban néhány híd jelenlétéről nem vesz tudomást, holott a párkányi híd 1895-től, a bajai híd 1908-tól, a dunaföldvári híd 1930-tól biztosított kapcsolatot a Duna két partja között.
Térképünkön a hajtások mentén apró szakadásnyomok.
Jó állapotú térkép, hajtogatva.

4 000 HUF

Budapest térképe házszámok megjelölésével és az utcák és terek betűrendes jegyzékével, készítette: Homolka József, REPRINT, 57×63 cm
18001.

1 800 HUF

1940 A Magyar Vasutak térképe. MÁV Nagy méretű térkép a Trianon előtti területek vasúti hálózatával. Balkay jelzéssel 107x67 cm Szélén kis beszakadásokkal / Railways of the Hungarian Railway company
18002.

10 000 HUF

Máramaros vármegye közigazgatási térképe. Rajz.: Hátsek Ignác. 1:500000, Lampel, Litográfia 53x36 cm hajtva / Maramures county map Lithography
18003.

20 000 HUF
54,20
62,50

18004.

2 800 HUF

1940 Kárpátalja térképe a Magyarországhoz visszacsatolt területekkel, 1 : 200.000, Bp., M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet, ragasztott, 99x76 cm
18005.

4 000 HUF

1931 Soproni hegység, Kirándulók térképe 14. sz., 1 : 25.000, Bp., M. Kir. Állami Térképészeti Intézet, 82x55 cm
18006.

4 000 HUF

1955 Magyarországi autóutak térképe, kiadja: Kartográfiai Vállalat, sérült egészvászon kötésben
18008.

3 000 HUF

cca 1920-1930 Brassó (Kronstadt, Brasov) környékének katonai térképe, 1 : 200.000, M. Kir. Állami Térképészet, lapszéli sérüléssel, 62,5x45,5 cm
18009.

2 000 HUF

18010.

15 000 HUF
40,65
46,88

Sopron térképe, Székely és Társa kiadása, szakadással, 28×33 cm
18011.

1 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF