A Nagy Háború írásban és képben I-VII. kötet, teljes. Első rész: Északon és délen I-IV. Második rész: A nyugati hadszíntér I-II. kötet. Harmadik rész: Az olasz háború. Szerk.: Lándor Tivadar. Bp.,(1915-1926), Athenaeum. Rendkívül gazdag képanyaggal. Számos színes és fekete-fehér, részben kihajtható táblával, melléklettel, térképpel, több száz szövegközti képpel, térképvázlattal, rajzzal illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítókkal, egy kötet gerincén kis sérüléssel, javítással, több kötetben kijáró lapokkal, valamint lapszéli szakadásokkal is.
Lengyel Károly: A haza védelmében 1914-1915-1916. Kis történetek a jelen és a multból. Sopron, 1916, Röttig Gusztáv és Fia, 146+2 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal.
Kovács Jenő - Tóth Béla - Zubek János: A Magyar Népköztársaság államhatárának őrizetéről. Tankönyv a BM Határőrség sorállománya eszmei - politikai oktatásához. Bp., 1981., BM Határőrség Politikai Csoportfőnökség, 189+1 p. Kiadói kopott papírkötés.