https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Military

Number of items: 38

Auction is over! Item soon called at the auction hall
A Nagy Háború írásban és képben I-VII. kötet, teljes. Első rész: Északon és délen I-IV. Második rész: A nyugati hadszíntér I-II. kötet. Harmadik rész: Az olasz háború. Szerk.: Lándor Tivadar. Bp.,(1915-1926), Athenaeum. Rendkívül gazdag képanyaggal. Számos színes és fekete-fehér, részben kihajtható táblával, melléklettel, térképpel, több száz szövegközti képpel, térképvázlattal, rajzzal illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítókkal, egy kötet gerincén kis sérüléssel, javítással, több kötetben kijáró lapokkal, valamint lapszéli szakadásokkal is.
1
19630.

A Nagy Háború írásban és képben I-VII. kötet, teljes. Első rész: Északon és délen I-IV. Második rész: A nyugati hadszíntér I-II. kötet. Harmadik rész: Az olasz háború. Szerk.: Lándor Tivadar. Bp.,(1915-1926), Athenaeum. Rendkívül gazdag képanyaggal. Számos színes és fekete-fehér, részben kihajtható táblával, melléklettel, térképpel, több száz szövegközti képpel, térképvázlattal, rajzzal illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítókkal, egy kötet gerincén kis sérüléssel, javítással, több kötetben kijáró lapokkal, valamint lapszéli szakadásokkal is.

 
The item is not available
Starting price:
40 000 HUF
108,40
EUR
,
125,00
USD
Number of bids:
0
 
Daniel Forrester: A Légió az életemben, az életem a Légióban. [Kalocsa, 2005,] Szerzői, 192 p. Kiadói papírkötés.
1
19631.

Daniel Forrester: A Légió az életemben, az életem a Légióban. [Kalocsa, 2005,] Szerzői, 192 p. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
4 400 HUF
11,92
EUR
,
13,75
USD
Number of bids:
0
 
Pilch Jenő (szerk.): A magyar katona vitézségének ezer éve. Horthy Miklós, József kir. herceg és Gömbös Gyula bevezető soraival. I-II. köt. Bp., [1933], Franklin-Társulat, 1 t.+ XVI+484 p.+ 4 t.+ 1 (kihajtható térkép) t.; 2 sztl. lev.+ 506 p.+ 4 t. Egyetlen kiadás. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel, térképekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas, foltos borítóval és gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, helyenként kisebb lapszéli ázásnyomokkal.
1
19632.

Pilch Jenő (szerk.): A magyar katona vitézségének ezer éve. Horthy Miklós, József kir. herceg és Gömbös Gyula bevezető soraival. I-II. köt. Bp., [1933], Franklin-Társulat, 1 t.+ XVI+484 p.+ 4 t.+ 1 (kihajtható térkép) t.; 2 sztl. lev.+ 506 p.+ 4 t. Egyetlen kiadás. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel, térképekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas, foltos borítóval és gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, helyenként kisebb lapszéli ázásnyomokkal.

 
Sold
Starting price:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Number of bids:
4
 
Pataky Iván: A vonakodó szövetséges. A Magyar Néphadsereg közreműködése Csehszlovákia 1968. évi megszállásában. 2008, Rastafari. Kiadói papírkötés. + Dr. Szijj Jolán (szerk.): " A Dolgozó népet szolgálom" Forráskiadvány a Magyar Néphadsereg hadtörténelmi levéltárban őrzött irataiból 1957-1962. Bp., 2006, Tonyo-Gráf. Hhibajegyzékkel. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
1
19633.

Pataky Iván: A vonakodó szövetséges. A Magyar Néphadsereg közreműködése Csehszlovákia 1968. évi megszállásában. 2008, Rastafari. Kiadói papírkötés. + Dr. Szijj Jolán (szerk.): " A Dolgozó népet szolgálom" Forráskiadvány a Magyar Néphadsereg hadtörténelmi levéltárban őrzött irataiból 1957-1962. Bp., 2006, Tonyo-Gráf. Hhibajegyzékkel. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
4 800 HUF
13,01
EUR
,
15,00
USD
Number of bids:
0
 
Vesnik No. 40. Journal for History, Museology and Art. Belgrade, 2013, Military Museum Belgrade. Szerb és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
1
19634.

Vesnik No. 40. Journal for History, Museology and Art. Belgrade, 2013, Military Museum Belgrade. Szerb és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
0
 
Lengyel Károly: A haza védelmében 1914-1915-1916. Kis történetek a jelen és a multból. Sopron, 1916, Röttig Gusztáv és Fia, 146+2 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal.
1
19635.

Lengyel Károly: A haza védelmében 1914-1915-1916. Kis történetek a jelen és a multból. Sopron, 1916, Röttig Gusztáv és Fia, 146+2 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal.

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
1
 
Kovács Jenő - Tóth Béla - Zubek János: A Magyar Népköztársaság államhatárának őrizetéről. Tankönyv a BM Határőrség sorállománya eszmei - politikai oktatásához. Bp., 1981., BM Határőrség Politikai Csoportfőnökség, 189+1 p. Kiadói kopott papírkötés.
1
19636.

Kovács Jenő - Tóth Béla - Zubek János: A Magyar Népköztársaság államhatárának őrizetéről. Tankönyv a BM Határőrség sorállománya eszmei - politikai oktatásához. Bp., 1981., BM Határőrség Politikai Csoportfőnökség, 189+1 p. Kiadói kopott papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Number of bids:
0
 
Szikszay Tamás: Lövész iskola. Lőkiképzési és lövészeti útmutató. Bp., 2021, Szerzői,(Gabbiano-ny.) Kiadói kartonált papírkötés.
1
19637.

Szikszay Tamás: Lövész iskola. Lőkiképzési és lövészeti útmutató. Bp., 2021, Szerzői,(Gabbiano-ny.) Kiadói kartonált papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
3 800 HUF
10,30
EUR
,
11,88
USD
Number of bids:
0
 
Jan Sach: Régi kardok, tőrök, buzogányok a cséphadarótól a párbajtőrig. Ford.: Winkler Ferenc. 1999, Új Ex Libris, 256 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
1
19638.

Jan Sach: Régi kardok, tőrök, buzogányok a cséphadarótól a párbajtőrig. Ford.: Winkler Ferenc. 1999, Új Ex Libris, 256 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
3 600 HUF
9,76
EUR
,
11,25
USD
Number of bids:
0
 
Király Pál: Egy ítélet és ami mögötte van. A 101/31. és a 101/33. tábori munkásszázadok története. Bp., 1947, (Merkantil-ny.), 203 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, sérült borítóval és gerinccel, helyenként sérült lapszélekkel.
1
19639.

Király Pál: Egy ítélet és ami mögötte van. A 101/31. és a 101/33. tábori munkásszázadok története. Bp., 1947, (Merkantil-ny.), 203 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, sérült borítóval és gerinccel, helyenként sérült lapszélekkel.

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
1
 
Fegyvertípusok enciklopédiája. Hét évezred fegyvereinek kézikönyve. Szerk.: Reviczky Béla. Bp., 1995., Gemini. Fotókkal és ábrákkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
1
19640.

Fegyvertípusok enciklopédiája. Hét évezred fegyvereinek kézikönyve. Szerk.: Reviczky Béla. Bp., 1995., Gemini. Fotókkal és ábrákkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
3 600 HUF
9,76
EUR
,
11,25
USD
Number of bids:
0
 
Nagyiványi Zoltán: Idegenlégiótól a Szovjetunióig. Bp., 1934, Révai, 388+3 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
1
19641.

Nagyiványi Zoltán: Idegenlégiótól a Szovjetunióig. Bp., 1934, Révai, 388+3 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.

 
Sold
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
1
 

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment