Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 62

20136.

2 000 HUF

Giovanni Antonio Scopoli: Crystallographia Hungarica. Prag, 1776. Gerle. Magyar Kristálytan. Ford.: Tóth Péter. Lektorálta, a szöveget gondozta, jegyzetekkel ellátta és a művet ismerteti Szakáll Sándor. Szerk., a bibliográfiai jegyzeteket összeállította és az utószót írta: Zsámboki László. A Bányászat, Kohászat és Földtan Klasszikusai III. / Scriptores Rerum Metallicarum Antiquiores III. Miskolc - Rudabánya, 1988, Nehézipari Műszaki Egyetem, 192+1 p. Kiadói papírkötés.
20137.

2 000 HUF

Dr. Szűts Gyula: Idegesség, neurozis. Bp., 1938, Novák Rudolf és Társa, 143+(1) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés.
20138.

2 000 HUF

Dr. Lutter Nándor: Ötszámjegyű sorszámi és szögmértani táblák. Összeáll.: - - . Bp., é.n. (cca 1895), Franklin-Társulat, XXIII+(1)+142 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas borítóval, a címlapon Quint József (1882-1929) biológus, botanikus, tanítóképző-intézeti főigazgató névbejegyzésével.
20139.

2 000 HUF

20140.

2 000 HUF

Dr. Grúsz Frigyes: A nemi élet egészségtana. Útmutatás és nevelés a helyes nemi életre. A nemi betegségek megelőzése és gyógyítása. Dr. Neuber Ede előszavával. Bp., 1939, Novák Rudolf és Társa, 112 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, a borítón és néhány lapon kisebb foltokkal.
20141.

2 800 HUF

Das rheumatische Gelenk. Pathologie, Diagnose, Therapie. München, 1976, Sharp&Dohme. Kiadói kartonált mappa, jó állapotban.
20142.

1 800 HUF

Dr. Anghi Csaba: Az alkat az állatvilágban. Budapest Főváros Állat- és Növénykertjének Ismeretterjesztő Füzetei 10. sz. Bp., 1962, Gondolat. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal. Megjelent 2000 példányban.
20143.

1 600 HUF

Abonyi [Lajos] - Anghi [Csaba] - Kukuljevič [József] - Vajda [Tódor]: Amit a kutyáról mindenkinek tudnia kell... Egészség-Könyvtár XXXI. köt. Bp., [1937], Országos Közegészségügyi Egyesület, 165+(3) p.+ 8 (fekete-fehér képek) t. Átkötött modern papírkötés, ceruzás aláhúzásokkal és bejelölésekkel.
20144.

1 600 HUF

Csillagászati és geológiai-paleontológia kolligátum. Négy tudományos ismeretterjesztő munka a századfordulóról (1901-1904) Bozóky Endre: Kosmografia. (A világegyetem rövid leírása.) 31 ábrával. Pozsony, 1901. Stampfel Károly (Eder István ny.) 69 + [3] p. Bozóky Endre matematikus, reáliskolai tanár munkája a századforduló csillagászati ismeretanyagát ismerteti, számos ábrával, csillagászati felvételekkel. (Stampfel-féle Tudományos zseb-könyvtár, 86. kötet.) Elékötve: -- Wonaszek A. Antal:  Astronomia. 16 ábrával. Pozsony, 1902. Stampfel Károly (Eder István ny.) 76 + [2] p. (Stampfel-féle Tudományos zseb-könyvtár, 101. kötet.) Hozzákötve: -- Sajóhelyi Frigyes:  Geológia I. Általános rész. Dinamikai geológia és petrografia. Pozsony-Budapest, (1903). Stampfel Károly (Eder István ny.) 18 + 31-124 p. A munka 148 oldalban teljes. (Stampfel-féle Tudományos zseb-könyvtár, 152-153. kötet.) Hozzákötve: -- Sajóhelyi Frigyes:  Geológia II. A Föld története. Sztratigrafia és paleontologia. (Számos ábrával.) Pozsony-Budapest, (1904). Stampfel Károly (Eder István ny.) 162 + [4] p. (Stampfel-féle Tudományos zseb-könyvtár, 154-155. kötet.) Kolligátumunk a pozsonyi Stampfel-kiadó ismeretterjesztő sorozatából való, mely a kezdeti nyelvészeti és irodalomtörténeti munkák után a közérdeklődésre inkább számot tartó természettudományok felé fordult. Az utolsó munkát kivéve valamennyi dolgozatot gazdag illusztrációs anyag kíséri. Bozóky Endre matematikus, reáliskolai tanár munkája a századforduló csillagászati ismeretanyagát ismerteti, elméleti munkáját Wonaszek A. Antal csillagász műve egészíti ki, a két szakmunka egyben körvonalazza a századfordulós csillagászat ismeretanyagát, illetve csillagászati fényképészetének nívóját. Sajóhegyi Frigyes gimnáziumi tanár geológiai munkája elsősorban a földtani jelenségekre, illetve a földtörténetre és őslénytanra koncentrál. Az első címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, az első két címoldalon régi kereskedelmi bélyegzés. Aranyozott gerincű, vaknyomásos, enyhén kopott, halványan foltos korabeli egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
20145.

3 800 HUF
10,30
11,88

20146.

5 000 HUF

20148.

2 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF