Dr. Kovács György: A szívbetegségek és azok gyógyítása. Bp., [1939], Tolnai, 123+(5) p. Egyetlen kiadás. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, jó állapotban. + Klemperer, [Georg] György: A klinikai diagnosztika alapvonalai. Ford.: Thein János. Korányi Sándor előszavával. Bp., 1919, Mai Henrik és Fia, 4 sztl. lev.+ 338 p. Hatodik, teljesen átdolgozott kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, viseltes borítóval, az elülső szennylap sérült, helyenként lapszéli foltokkal, Dr. Freyler Károly tulajdonosi bélyegzőivel.
Huzella Tivadar: Általános biologia - Az orvostudomány alapjai az élettudományban. Bp., 1933, Magyar Orvosi Könyvkiadó, 349 p. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, régi bélyegzésekkel, lapszéli ceruzás jegyzettel.
Charles Darwin: Az ember származása és az ivari kiválás. II. köt. Ford.: Török Aurél és Entz Géza. Bp., 1884., K. M. Természettudományi Társulat, VII+5+436 p. Első magyar kiadás. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón címkenyomokkal, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, laza fűzéssel, bélyegzésekkel.
Strasser V. Benő: Fizikai tréfák. Bp., [1934], Uránia (Acél Testvérek), 80 p. Szövegközti ábrákkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, a lapok egy része (17-32. old.) kijár. Az előzéklapon 1938-as ajándékozási bejegyzés vitéz Litkey György (1907-1975) festőművész, grafikus aláírásával.
Illustrirte Naturgeschichte des Pflanzenreiches. Für die unteren Classen der Mitttelschulen. Bearbeitet Dr. Alois Pokony. Prag, 1871, Friedrich Tempsky, 4+VII+1+231 p. Német nyelven. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, a szennylapokon és a táblák belsején ceruzás bejegyzésekkel, néhány illusztrációt kiszíneztek, néhány ceruzás bejelöléssel.
Würzburg, Arthur: Medicinische Bibliographie und Anzeiger zum Centralblatt für die gesammte Medicin (Klinische Medicin, Chirurgie und Gynäkologie). Bearbeitet von - - . Vierter Jahrgang. Leipzig, 1886, Breitkopf & Härtel, XLVI+(2)+316 p. Német nyelven. Félvászon-kötésben, sérült gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban. Dr. Tauffer Vilmos (1851-1934) szülész, nőgyógyász, egyetemi tanár bélyegzőivel.
Venetianer Pál: Csillagórák a tudományban. A molekuláris biológia diadalútja a Nobel-díjak tükrében. A szerző, Venetianer Pál (1935-) biológus, biokémikus, kutatóprofesszor által DEDIKÁLT példány. Bp., 2003, Medicina, 319 p. Kiadói kartonált papírkötés.
1935 Szemészet. A Magyar Szemorvostársaság hivatalos közlönye. Melléklet az ,,Orvosi Hetilap" 1935. évi 40. számához. Szerk.: Horay Gusztáv. Bp., 1935, Athenaeum-ny., 280 p.+ 1 t. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, helyenként ceruzás aláhúzásokkal, kissé dohos.