[Wagner János: Magyarország virágos növényei. A Hoffmann K. növényatlaszának képeivel. A Dr. Hoffmann Gy. átdolgozta harmadik kiadás alapján írta: - -. A magyar szöveget átnézte Mágocsy-Dietz Sándor. 67 táblán 375 színes és 582 szövegközti képpel. A Kir. M. Természettudományi Társulat támogatásával. Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat LXXI. Bp.,[1902], Athenaeum,] I-II, VII-XXV+1+241 p. + LX+ LXVI-LXVII (kromolitográfiák) t. Első kiadás. Kiadói szecessziós javított gerincű aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, javított gerinccel és kötéssel, a táblák belsején lapok és szennylapok pótoltak, hiányzó címlappal és előszóval (III/IV, V/VI), 5 tábla hiányzik (LXI-LXV), foltos lapélekkel.
Röll, M. F.: Lehrbuch der Pathologie und Therapie der Hausthiere. I-II. köt. [Egybekötve]. Wien, 1885, Wilhelm Braumüller, IX+(1)+719 p.; VIII+582 p. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval és gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, helyenként kissé foltos lapokkal, korabeli intézményi bélyegzővel ("Königliche Preussische Militair Rossarzt-Schule").
Soos Mihály: Éghajlattan, a természettudományok kedvelőinek. Pest, 1870, Athenaeum, XIV+2+461+4 p.+3 (színes litográfiák) t. Szövegközti fametszetű képanyaggal és 1 egészoldalas, színes litográfiával, valamint 3 színes, litografált táblával. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal.
Anton, Karl Gottlob:Geschichte der teutschen Landwirthschaft von den ältesten Zeiten bis zu Ende des funfzehnten Jarhunderts. Ein Versuch. Erster Theil. (von 3). 486p., 8, 4 kih tábla. Sérült félbőr kötésben.
Kuhne Lajos. Az uj gyógyitó tudomány, vagy a betegségek egységéről szóló tan és az ezen alapuló egységes, orvosság és sebészeti műtét nélküli gyógyitás. Szombathely, 1896. Mach Henrik. 1t. 134p. + (4)p. Aranyozott egészvászon kötésben.
Darányi Gyula (szerk.): Az öröklési és fajfenntartási hygiéne alapjai. (Előadások.) Közegészségügyi Könyvtár 16. sz. Bp., 1935, Országos Közegészségi Egyesület Tudományos Szakosztálya. Egyetlen kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé koszos borítóval, egyébként jó állapotban, a címlapon "Szerzői tisztelet példány" bélyegzéssel. (Ritka!)