Tétel

6 000 HUF

Description:

[Folyóirat] Heti Ujság. Falus Ferenc riportlapja. Megjelenik minden szombaton. VI. évfolyam, 1-42. szám. (1931. január 4. - 1931. november 8.) Budapest, 1931. Dr. Kellner és Kiss Törekvés Nyomdája. A lapszámok terjedelme az év túlnyomó részében egységesen 16 oldal, később 10, majd 12 oldal. A Falus Ferenc (1896-1971) újságíró, bűnügyi újságíró szerkesztésében megindult heti bulvármagazin 1926 novemberében indult, és egészen 1938. évi betiltásáig létezett. A korábban több lapnál dolgozó újságíró az 1920-as években az Est-lapok bűnügyi rovatát vezette. Az ellentmondásos módszerekkel dolgozó újságíró egy írásáért börtönbüntetést is kapott, erre az esetre kimondottan büszkén és meglehetősen gyakran hivatkozik szenzációkat, pletykákat taglaló, ám sajátos stílusú interjúkat is közlő lapjában. Jellemző címek: Titkos 300 selyemharisnyája, 80 sportsapkája és 10 nadrágos pizsamája között. Egy riporter fantasztikus felfedezései a művésznő magán ruhatárjában -- Antiszemita filmvállalatot akarnak csinálni Berlinben az Ufából! -- Elárverezték a leghíresebb magyar kalandor bécsi palotáját. Degré-Deutsch Vilmos kalandos pályafutása a börtöntől a császári tanácsosságig -- Meztelen vendég a Hungária szálló folyosóján -- A gyilkos Mrs. Boutler Pesten. Hatvani báróék és Miklós Andor társaságában járt -- Rajnai Gabi csipketerítőt lopott -- Előkelő kokain és morfium szalonok után kutat a rendőrség. Itt a kokaintörvény! -- Nincs olyan esztendő, hogy 6-7 állatszelídítőt meg ne gyilkolnának a saját oroszlánai vagy tigrisei: mondja Proske kapitány, a világhírű állatszelídítő -- Kegyelmet Falus Ferencnek! -- Néhány szó az akasztásról -- A félkarú huszárkapitány és az elegáns szappangyárosné diszkrét esti autótúrái -- Plagizálta-e Feleki Kamill Darmora táncszámait? -- Egy magyar táncosné pezsgős palackkal fejbe vágott egy román főhadnagyot. Véres affér egy bárban. A táncosnőt letartóztatták -- A hitközségi elnökválasztás egyhangú jelöltje Stern Samu -- Pár percig a gyűjtőfogházban Falus Ferencnél -- Izgatott beszélgetés Szabó Dezsővel, aki egyelőre nem beszél Romániáról, de így kiált: "Ha börtönbe kerülök is, világgá kiáltom igazamat!" -- Titkos Ilonával az angyalföldi nyomortanyákon -- A vérengző sváb parasztlegény 48 óráig tartotta ostrom alatt faluját -- Borzasztó hírek a banán körül. Fordult-e elő lepra-megbetegedés Budapesten? Csordás tisztifőorvos nyilatkozata -- Amiről nem beszélnek a magyar beszélőfilm startjánál -- Heti glosszák a turfról -- Hogyan végkielégíti egy pesti író a barátnőjét? -- Kiszabadultam a börtönből... -- Palágyi Lajos esete Herczeg Ferenccel, Pekár Gyulával és a Petőfi Társasággal -- Háremet tartott a Hűvösvölgyben egy földbirtokos, aki titokban áttért a mohamedán hitre -- Hogyan indul egy újságíró a börtönbe... -- Lábatlan Ferkó a pesti aszfalton. A nyomorék gyermeknap kínos szenzációi -- Egy pesti kávéház, ahol 120 képviselőjelölt sörözik és feketézik -- Hogyan lett Goldstein Ellából Fould Harryné, Európa leggazdagabb asszonya? -- Százezrekkel maradtak adósok a pártok a választások után -- Amit a dunaparti hotelben a jazz zenész lát.. -- Megbolondult ez a Szabó Dezső? Idézetek a legfrissebb cikkéből -- Falus Ferenc riportja Miklós Andorról. Mint a szalagcímekből is látszik, a szenzációs híreket tálaló revolverzsurnalizmus nem mai keletű. Dokumentumunk a leplezetlenül elfogult botránykrónika-írás korabeli technikájáról, a bűnügyi szerkesztőségek működéséről emlékezetes részleteket nyújt. Példányunk az évfolyam 1-42. számát hiánytalanul tartalmazza (hiányzó lapszámok: VI/43-48.). Számos oldalon szövegközti képes és szöveges hirdetések, számos hátsó borítón a szövetséges kiadványnak tűnő vicclapnak, a Nagy Imre-féle "Az Ojság" című periodikának hirdetése. A lapszámok eredeti első fedőborítói hiánytalanul, a hátsó fedőborítók túlnyomórészt bekötve. Néhány levélen kisebb lapszéli gyűröttség. Lakatos 796. Sérült, hiányos gerincű korabeli félvászon kötésben, a kötéstáblák elváltak a könyvtesttől.

Share:

Photo of the item taken by : ufk