8 000 HUF
[Folyóirat] Heti Ujság. Falus Ferenc riportlapja. Megjelenik minden szombaton. XII. évfolyam, 18-51/52. szám. (1937. május 9. - 1937. december 25.) [Egybekötve.] Budapest, 1937. Kellner Albert Könyvnyomdája. A lapszámok terjedelme egységesen 12 oldal. A Falus Ferenc (1896-1971) újságíró, bűnügyi újságíró szerkesztésében megindult heti bulvármagazin 1926 novemberében indult, és egészen 1938. évi betiltásáig létezett. A korábban több lapnál dolgozó újságíró az 1920-as évek elején az Est-lapok bűnügyi rovatát vezette. Az ellentmondásos módszerekkel dolgozó újságíró egy írásáért börtönbüntetést is kapott, sajtóvétségeiért több ízben elmarasztalták, ám a jól feltérképezett olvasóközönsége számára sajátos hangvételben, jellegzetes perspektívában készített sajtótermék több mint egy évtizedig, belügyminiszteri betiltásáig létezett. A szenzációorientált retorika ellenére a folyóirat éles, ha nem is teljesen elfogulatlan figyelemmel kommentálja az irodalmi- és sajtópolitika, a pesti közélet témáit, lelkesen méltatja az egymással szorosan összefonódó belvárosi színházi és szórakoztatóipar eredményeit és pletykáit, illetve évfolyamról évfolyamra egyre nagyobb terjedelemben szemlézi a hazai antiszemita közbeszéd jelenségeit -- évfolyamunk a markáns válogatású hírek és botrányhírek mellett antiszemita jelenségek szemlézőjének tekinthető. A tizenkettedik évébe lépő folyóiratnak már népesebb írógárdája van, az állandó kolumnista Falus Ferenc és Kósa Miklós mellett Peterdi Andor, Reiter László és Tábori Jenő újságírók is közreműködnek, egy-egy közhírességtől pedig időről időre rövidebb interjúkat is szerez a lap (évfolyamunkban Germanus Gyula nyilatkozik). Jellemző cikkcímek: A világhírű Kertész Mihály azt kérdi Hollywoodban: "Kizárt dolog az, hogy a kerepesi temetőben földeljenek el?" Gyönyörű levél a híres magyar rendező honvágyáról -- Szekfű Gyula vezetésével új szellemi front alakul a germán befolyás ellen -- Kivándorol Hatvany Lilly. A Hollywoodba készülő irodalmi bárónő érzelmes búcsúja -- Kiskáté kezdő antiszemita szerkesztők számára -- Pestiek a spanyol lövészárokban -- Egry Mária retikülje és a lopással gyanúsított vendégek -- Aschner Lipót, egy nagyiparos regénye -- Az állam visszavonja az Ernst-múzeum árveréstartási és aukció engedélyét -- Zsidó jampecek, akik termelik az antiszemitizmust -- Meggyalázta egy antiszemita vezér a halott Miklós Andor emlékét -- Ki az a jobboldali körökben ünnepelt Paolo Orania olasz antiszemita író? -- Joshua Albert pesti nagyiparos, a Moktár és a Filtex igazgatósági tagja elájult, amikor kiderült, hogy a törvény előtt álló Bosel három millióval becsapta -- Őszinte írás hollywoodi magyar karrierekről -- Aschner és a hiúság -- Egy magyar katolikus pap kegyetlen könyve az új német vallásról és annak pápájáról: Rosenbergről -- A nagybankok altisztjeit szervezik be a nyilas propagandába a saját gazdáik ellen -- Így lett pesti milliomos a lodzi rongyszakértő. Silberfenig Juda és Jaszl karriérje Galíciától Budakalászig -- Három törvényhozó és Szálasi -- Kétezer magyar hozzátartozója izgul Pesten a sangháji pokol miatt -- "Kínos feledékenység": Rózsahegyi Kálmán és társai, akik nem kaptak meghívót a Nemzeti Színház jubileumára -- Fajtiszta bankigazgatókat követel Szálasi mester -- A "renegát" Veres Péter furcsa válasza Milotaynak -- Szabad-e pletykarovatot csinálni? -- Vitéz Málnási Ödön vezér nyílegyenes pályafutása Mónus Illéstől báró Hatvany Lajoson át Szálasi Ferencig -- A pornográf Zichy-regények titka -- Szenzációs leleplezés német térképekről, amelyek az egész Dunántúlt bekebelezik, Budával együtt a Német Birodalomba -- Szép Ernő a porondon -- Molnár Ferenc leleplezi az ál Liliomot -- Egy költő halálára: József Attiláról. Példányunk első leveleinek sarkán apró gyűrődés, a kötéstáblák fűzése meggyengült. Lakatos 796. Sérült, hiányos gerincű korabeli félvászon kötésben.