Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 56

[Németh Zsuzsánna (Wigandné): A legujabb és megpróbált magyar szakácskönyv. Biztos utmutató: mint kelljen 1002 különféle legjobb ízű ételt, süteményt, krémet és kocsonyát, tortát, csemegét és fagylaltokat, legizletesenbb meleg és hideg italokat, gyümölcs csemegét s. a. t. legügyesebben és a? legújabb izlés szerint késziteni. Egy toldalékkal. Melly magában foglalja: Gazdasszonytár, mindennemű ház-, konyha-, éléskamara, s pinczetartási utmutatások, jegyzetek és tapasztalások; tovább: az étkek ízletes felkészítéséről; az asztal teritéséről; az asztal teritéséről; az étkek felszeldeléséről s. a. t. A magyar házi asszonyok számára készitette - -. Pest, 1853., Heckenast Gusztáv], XV-XVI, 3-347 p. Átkötött modern egészvászon-kötésben, néhány restaurált lappal, az elején hiánnyal, közte címlap hiánnyal (csak XV/XVI lap), de maga a szövegrész hiánytalan.
20190.

12 000 HUF

St. Hilaire Joséfa: A valódi szakácsság vagy legujabban átvizsgált és tökéletesített Pesti Szakácskönyv. Huszonkettedik kiadása után átmagyarítá' Vörös Mari. Pest, 1870, Eggenberger, (Rudnyánszky Béla-ny.), 4+368 p. Első magyar nyelvű kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötés, foltos lapokkal.
20191.

8 000 HUF
14

Bihari Zoltán: Magyar cukrászdák és kávéházak. H.n., 2018, Nemzeti Értékek. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott gerinccel, címlapon magánkönyvtári bélyegzéssel.
20192.

15 000 HUF
40,65
46,88

Csáky Sándor:  A huszadik század szakácsművészete. Ostrava-Budapest, 1936. "Petőfi" Irodalmi Vállalat - Julius Kittler utóda Keller és Társa (ny.) [8] + 832 + 61 (gasztronómiai szótár) + [15] p. + 7 t. (kétoldalas). Csáky Sándor (1890-1951) szakács, gasztronómiai író, az újtátrafüredi dr. Szontágh-féle Palace Szanatórium konyhafőnöke, 1910-től számos gasztronómiai aranyéremmel ismerték el munkásságát. A munka első kiadása 1929-ben jelent meg Újtátrafüreden, példányunk a harmadik, bővített kiadásból való. A függelékben Marenchich Ottó négynyelvű gasztronómiai szótára. Néhány levél alján apró, a szövegtükröt nem érintő szakadásnyom, példányunk fűzése az első kötéstáblánál meggyengült. Horváth 253. Aranyozott, vaknyomásos, sérült gerincű, foltos kiadói egészvászon kötésben.
20193.

8 000 HUF

Szilassy Alfonz: A sütő- és cukrászipari technologia kézikönyve. V. rész: Cukrásztechnologia. VI. rész: Üzletvezetés a cukrásziparban. [Bp.], 1941., Szerző, 4+385+3+66 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
20194.

6 000 HUF

Oláh Andor: Zöld varázslók, virág-orvosok. 1987, Békés Megyei Tanács, kartonált papírkötés, papír védőborítóval, beleragasztott levelezéssel, a szerző által DEDIKÁLT!
20195.

5 000 HUF

Johnson-Robinson: A világ boratlasza. Pécs, 2008, Alexandra. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20196.

4 800 HUF
13,01
15,00

Cooking and Baking by Gas. Bp., Kossuth Press. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
20197.

3 600 HUF
9,76
11,25

Szenteleki Károly: A Hegyir-Borir-Netir és Vingis rendszerek a szőlő-bor ágazatban. Bp., 2007, Hegyközségek Nemzeti Tanácsa. Kiadói papírkötés.
20198.

4 000 HUF

A ,,Borászati Lapok" zsebnaptára az 1900. évre. Szerk.: Drucker Jenő. Első évfolyam. Bp., (1899), Borászati Lapok Kiadóhivatala (Pátria-ny.), 2 sztl. lev.+ 336 p.+ 7 sztl. lev. (hirdetések). Kiadói egészvászon-kötés, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, a címlapon naptárbélyeggel.
20199.

4 000 HUF

Andorfi Márton:  A szőlőművelés északi határa Észak-Magyarországon. Szombathely, 1935. Szerző - Martineum Könyvnyomda Rt. 46 + [2] p. + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. A pécsi Erzsébet Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának doktori disszertációi között megjelenő szőlészeti témájú geográfiai dolgozat a történelmi Magyarország határain belül állapítja meg a szőlőművelés legészakabbi határait. (Geographica Pannonica. XIV. szám.) BOEH VI, 5681. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
20200.

4 000 HUF

20201.

3 200 HUF
8,67
10,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF