Printed Materials

Number of items: 438

1916-1928 A régi Pest és Buda lakóházai. Foerk Ernő vezetésével felvette a Budapesti Állami Felső Építőipariskola 49 tábla vári és egyéb lakóházak terveivel, részletivel, kapualjaival. + 8 p. szöveg. Nem teljes, de így is érdekes építészeti témájú anyag 27x22 cm
17945.

3 000 HUF

1917 Miskolcz törvényhatósági város 1918. évi költségelőirányzata. Miskolc, 1917, Klein és Ludvig-ny., 74+(2) p. Kiadói harántalakú papírkötés, sérült borítóval.
17946.

4 000 HUF

1917 A Fidibusz c. szatirikus folyóirat 7 db száma, nagyrészt jó állapotban
17947.

6 000 HUF

1917 Szilágysági helyi érdekű vasút személydíjszabás II. rész függeléke
17948.

7 000 HUF
18,97
21,88

1919 Az Én Újságom c. gyerek újság két Tanácsköztársaság alatt megjelent, politikával átitatott száma, valamint egy korábbi 1908-as lapszám
17949.

2 000 HUF

1919 Naptár, szecessziós címlappal, átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a bal alsó sarkain hiánnyal, egykorú bejegyzésekkel, kissé kopott borítóval.
17950.

900 HUF
2,44
2,81

1919 Tavasz. Szépirodalmi, művészeti és közgazdasági folyóirat. Felelős szerkesztő: Herczeg János. Megjelenik minden vasárnap. I. évfolyam, 8. szám. (1919. június 1.) Pozsony, 1919. Wigand K. F. Könyvkiadóvállalat (ny.) [99]-111 + [3] p. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti grafikával díszítve. A pozsonyi Tavasz folyóirat 1919-1921 között jelent meg, 36, 45, illetve 12 lapszámmal. Főként irodalmi anyagot közölt, elbeszéléseket, verseket, jelenteket, valamint a pozsonyi művészi, színházi életet szemlézte. Példányunk végén helyi apróhirdetések, a leveleken felül kisebb, halvány foltosság. Lakatos 3882. Galambos 1. Fűzve, illusztrált, foltos kiadói borítóban. Jó példány.
17951.

2 400 HUF

1919 Esztergomi Friss Ujság politikai napilap 56 db száma, 1919. január-október, benne többek közt a cseh megszállással kapcsolatos hírekkel, sérült lapszélekkel
17952.

50 000 HUF
135,50
156,25

1919 12 db tanácsköztársaság ideje alatti újság: Népszava, Vörös Újság, stb az antant elleni harcokról egészen a tanácskormány lemondásáig.
17953.

8 000 HUF

1920 március 14. A Le Petit Journal száma, címlapon Magyarország és Csehszlovákia új határvonalaival a javasolt Trianoni béke alapján
17954.

5 000 HUF

cca 1920-1930 Művészi aktok, 7 db fekete-fehér nyomat, helyenként kopásokkal, lapméret: 33x26 cm
17955.

1 800 HUF

cca 1920-1930 Napoli, képes leporelló 27 fekete-fehér fotóval (közte egy nagyméretű panorámakép), kissé viseltes borítóval
17956.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF