Art-ceramics Number of items: 273
3040265
11282
465
22000
Art-ceramics
22 000 HUF
3095270
11283
465
30000
Art-ceramics
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Kínáló hölgy. Jelzett, talpán egy pattanással, ettől eltekintve jó állapotban, m: 31 cm
30 000 HUF
2823397
11284
465
22000
Art-ceramics
Capodimonte jellegű, monumentális fajansz kancsó, szép állapotban, m: 45 cm
22 000 HUF
3098452
11285
465
24000
Art-ceramics
Sarkantyu Judit (1947- ): ZEN meditációs installáció. Egyedi készítésű kerámia, színes mázakkal, 6 részből áll, hibátlan, d: 21 cm alatt
24 000 HUF
3112784
11286
465
22000
Art-ceramics
Kálmán Anikó, a művész hagyatékából: Lámpa. Jelzett, kis kopással, Iparművészeti Vállalat címkével, d: 27 cm, m: 26 cm
22 000 HUF
3021294
11287
465
Art-ceramics
20 000 HUF
3040268
11288
465
Art-ceramics
Füzesi Zsuzsa (1953-): Kisváza. Jelzett, hibátlan, m: 10 cm
12 000 HUF
3097692
11289
465
Art-ceramics
Szekeres Károly (1940- ): Zöld díszváza, jelzett, repedéssel, d: 22 cm, m: 14,5 cm /// 1969-ben a siklósi művésztelepen készített először kerámia reliefet és falburkolatot - ezt követően kerámia, ill. porcelán anyagú architekturális kompozíciók sorát alkotta meg. Sorozatgyártásra is alkalmas falburkoló elemei variálhatók, és ezáltal számos komponálási lehetőséget kínálnak. A muráliák felületét gyakran kontrasztosan modellálja, a lágy ívvel domborodó formák közé ékelt, vagy az alapsíkból erőteljesen kidomborodó geometrikusan mintázott elemek, a pozitív-negatív formák fény-árnyék ellentétein alapuló vizuális hatását is kiaknázva ezzel. Samottos tűzálló agyagból vagy kőcserépből, samottal kombinált porcelánból létrehozott váza-kompozíciói organikus formákat idéznek. Egyszer elnagyolt megmunkálással kialakított felületükbe növényi szárakat és rostokat nyom, máskor a magastűzű égetés spontán hatásait kihasználva szándékoltan idéz elő repedéseket. Hasonló módon alkotja objektjeinek egy csoportját is. Az emberi kéz formálta mű természeti környezettel való viszonyának minősége foglalkoztatja, ez a szándék a külső térbe helyezett plasztikáiban érvényesül a legszembetűnőbben. Legújabb munkáin a geológiai formákhoz hasonló magra geometrikus elemeket applikál.
18 000 HUF
3055917
11290
465
Art-ceramics
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Váza. Jelzett, hibátlan, m: 17 cm
12 000 HUF
3055918
11291
465
Art-ceramics
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Éneklő pár. Jelzett, kopással, m: 19,5 cm
12 000 HUF
3055920
11292
465
Art-ceramics
Szabó Kinga: Dísztányér szarvassal. Jelzett, kopással, d: 19,5 cm
5 000 HUF
3021339
11293
465
15000
Art-ceramics
15 000 HUF
up to 1.000 HUF
100 HUF
up to 5.000 HUF
200 HUF
up to 10.000 HUF
500 HUF
up to 20.000 HUF
1.000 HUF
up to 50.000 HUF
2.000 HUF
up to 100.000 HUF
5.000 HUF
up to 200.000 HUF
10.000 HUF
up to 500.000 HUF
20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF
50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF
100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF
200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF
500.000 HUF
over 10.000.000 HUF
1.000.000 HUF
further page navigation Auction house