Number of items: 464

1859 Budapesti Szemle.VI. köt. Szerk.: Csengery Antal Pest, 1859. Herz János.241p. Papírkötésben foltos lapokkal
20893.

1 800 HUF

Kovai Lőrinc: Csók a pusztán. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, (1983). Magvető Könyvkiadó (Sylvester János ny., Szombathely). 325 + [3] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Ajánlom ezt a könyvemet drága barátomnak, Roland Antoniewicznek, és szépséges, fiatal nej[ének], Mélyen Tisztelt Magda asszonynak. Zakrarzewski-Kovai Lőrinc.'' A szövetkezetesítés, kollektivizálás harcos világát erotikával ötvöző szocialista realista regényt Kovai Lőrinc (1912-1986) az 1950-es években írta. A kötet az 1980-as évekig asztalfiókban maradt. A regényt a rendkívül termékeny, baloldali érzelmű író 70. születésnapja alkalmából adták ki. Poss.: Antoniewicz Roland József. [Antoniewicz Roland (1946-) lengyel-magyar-örmény identitású újságíró, író, színész, televíziós műsorszerkesztő, kommunista, később kommunistaellenes munkásságáról ismert grafikus, a Lengyel-Magyar Baráti Társaság egyik alapítója, a rendszerváltás előtt az ellenzéki magyar és lengyel filmes és művészvilág számos tagjához baráti szálak fűzték. 1989-1992 között ellentmondásos szerepekben feltűnt politikai szereplő, közéleti tevékenysége viták tárgya.] Fűzve, Molnár Péter által tervezett színes, illusztrált kiadói borítóban.
20894.

2 400 HUF

Tamási Áron: Szülőföldem. Bp., 1990. Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20895.

800 HUF

Győriványi Sándor: A Kisgazdapárt regénye a kezdetektől napjainkig. Változó VILÁG Könyvtár 5.Bp., é.n. Útmutató Kiadó. Kiadói, kopottas papírkötésben.
20896.

800 HUF

20897.

1 400 HUF

6 db Magyar Könyvtár füzet: Balogh Pál: A magyar faj uralma, Kőnig Dénes: Mathematikai mulatságok, Angyal Dávid: Bethlen Gábor életrajza, Hoitsy Pál: Csillagok világából, Hankó Vilmos. Régi magyar tudósok és feltalálók, Benedek Marcell: Szocialismus milliomosok számára és egyéb tanulmányok. Bp., ca 1890 Lampel. Kiadói, vegyes állapotú papírkötésekben
20898.

2 400 HUF

Tolnai Simon: A bűvészet könyve. Tóth Béla előszavával. Bp.,é.n.,Magyar Kereskedelmi Közlöny. Kiadói félvászon-kötés, rossz állapotban, kopott borítóval,
20899.

2 000 HUF

Sándor Imre: Boldogság... Novellák. Bp., 1918, Pallas, 1930+1 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval.
20900.

2 400 HUF

Fraknói Vilmos: Karai László budai prépost, a könyvnyomtatás meghonosítója Magyarországban. Bp., 1898, Hornyánszky Viktor Könyvnyomdája. Különnyomat az Akadémiai Értesítő 100-ik számából. Sérült kiadói papírkötés.
20901.

1 000 HUF

Szent István könyvek két kötete (14.,56.): Dr. bognár Cecil: Értékelmélet, Horváth Jenő: A modern amerika története 1492-1920. 1924, 1928, kiadói kopott papírkötés.
20902.

1 000 HUF

Pataki József: A magyar színészet története. Írta - - a Nemzeti Színház tagja. Budapest, 1922, Táltos. Kissé viseltes kiadói papír kötésben.
20903.

1 000 HUF

Láng Lajos: Grünwald Béla, Vass Bertalan: Horvát István, Dr. Zólyomi Lajos: Toldy Ferencz. Papírkötés, széteső állapotban.
20904.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF