https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Budapest 150

Number of items: 60

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Pest megye és Budapest belső használatra szánt térképe (1957). Mérték: 1 : 250 000. Budapest, 1957. Állami Földmérési és Térképészeti Hivatal Kartográfiai Vállalata - Offset-Nyomda. Kétszínnyomású térkép, hajtogatva. Mérete: 550x510 mm. Kizárólag hivatalos használatra készült kétszínnyomású térképünk alapja az 1956. évi hivatalos helységnévtár. A térkép a járásokra osztott megyeterületen és Budapesten feltünteti a vízhálózatot a kikötőkkel, a közút- és vasúthálózatot a vasúti csomópontokkal, az ezúttal torzítatlanul ábrázolt, XXII kerületre osztott fővárosban a beépült és beépítetlen belterületet. Térképünk érdekessége, hogy a meglévő kisebb Duna-hidakat nem feltétlenül ábrázolja (a tahi és ráckevei híd helyén kompátkelést feltételez). Vászonra kasírozott, jó állapotú térképlap.
1
18361.

Pest megye és Budapest belső használatra szánt térképe (1957). Mérték: 1 : 250 000. Budapest, 1957. Állami Földmérési és Térképészeti Hivatal Kartográfiai Vállalata - Offset-Nyomda. Kétszínnyomású térkép, hajtogatva. Mérete: 550x510 mm. Kizárólag hivatalos használatra készült kétszínnyomású térképünk alapja az 1956. évi hivatalos helységnévtár. A térkép a járásokra osztott megyeterületen és Budapesten feltünteti a vízhálózatot a kikötőkkel, a közút- és vasúthálózatot a vasúti csomópontokkal, az ezúttal torzítatlanul ábrázolt, XXII kerületre osztott fővárosban a beépült és beépítetlen belterületet. Térképünk érdekessége, hogy a meglévő kisebb Duna-hidakat nem feltétlenül ábrázolja (a tahi és ráckevei híd helyén kompátkelést feltételez). Vászonra kasírozott, jó állapotú térképlap.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
0
 
Lehel. Tér - piac - vásár csarnok. Pécs, 2003., Jelenkor. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. + Nagy Gergely: Budapesti vásárcsarnokok a századfordulótól napjainkig. Szelényi Károly fotóival. Veszprém, 1997, F. Szelényi Ház. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
1
18362.

Lehel. Tér - piac - vásár csarnok. Pécs, 2003., Jelenkor. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. + Nagy Gergely: Budapesti vásárcsarnokok a századfordulótól napjainkig. Szelényi Károly fotóival. Veszprém, 1997, F. Szelényi Ház. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
0
 
Budapest építészeti nívódíja. 1996-2006. Budapest architectural prize. Szerk.: Nagy Bálint, Apáti-Nagy Mariann, Márku Judit. Ford.: Hegyi Katalin. Bp., 2006., Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatal Főépítészi Iroda. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
1
18363.

Budapest építészeti nívódíja. 1996-2006. Budapest architectural prize. Szerk.: Nagy Bálint, Apáti-Nagy Mariann, Márku Judit. Ford.: Hegyi Katalin. Bp., 2006., Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatal Főépítészi Iroda. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
0
 
Hajós György: A Roosevelt tér. + A Szabadság tér. Bp., 2003-2004., Építésügyi Tájékoztatási Központ Kft. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
1
18364.

Hajós György: A Roosevelt tér. + A Szabadság tér. Bp., 2003-2004., Építésügyi Tájékoztatási Központ Kft. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
0
 
Elisabeth Lichtenberger-Cséfalvay Zoltán-Michaela Paal. Várospusztulás és felújítás Budapesten. Az Átmenet Trendjei 2. Bp., 2005, Magyar Trendkutató Központ. Színes térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés.
1
18365.

Elisabeth Lichtenberger-Cséfalvay Zoltán-Michaela Paal. Várospusztulás és felújítás Budapesten. Az Átmenet Trendjei 2. Bp., 2005, Magyar Trendkutató Központ. Színes térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Number of bids:
0
 
Scheiber Mária: A régi Pest-Buda egykorú újságok hirdetéseiben, Bp, 1957. 16p.
1
18366.

Scheiber Mária: A régi Pest-Buda egykorú újságok hirdetéseiben, Bp, 1957. 16p.

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Number of bids:
0
 
cca 1930-1940 Bp., a régi Erzsébet híd, villamosokkal, fotó, hátoldalán albumba ragasztás nyomaival, 9x6 cm
1
18367.

cca 1930-1940 Bp., a régi Erzsébet híd, villamosokkal, fotó, hátoldalán albumba ragasztás nyomaival, 9x6 cm

 
Sold
Starting price:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Number of bids:
1
 
Acképalbumok, városképek., "fényírdai" emlékek a Budapest gyűjteményben. Bp., 1964. + Faragó Éva. Képek a századvégi Budapestről, Klösz György fényképei a Budapest gyűjteményben. Bp., 1975
1
18368.

Acképalbumok, városképek., "fényírdai" emlékek a Budapest gyűjteményben. Bp., 1964. + Faragó Éva. Képek a századvégi Budapestről, Klösz György fényképei a Budapest gyűjteményben. Bp., 1975

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
 
Jelzés nélkül: Budapesti Dunapart villamossal, 1968. Akvarell, papír, kartonra kasírozva. Apró felületi sérülésekkel Dekoratív, kissé sérült fakeretben. 32,5x47,5 cm
1
18369.

Jelzés nélkül: Budapesti Dunapart villamossal, 1968. Akvarell, papír, kartonra kasírozva. Apró felületi sérülésekkel Dekoratív, kissé sérült fakeretben. 32,5x47,5 cm

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,55
EUR
,
15,63
USD
Number of bids:
0
 
Olvashatatlan jelzéssel: Új ház a Nagy Lajos király úton. Ceruza, papír, paszpartuban, 20×29,5 cm
1
18370.

Olvashatatlan jelzéssel: Új ház a Nagy Lajos király úton. Ceruza, papír, paszpartuban, 20×29,5 cm

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Number of bids:
0
 
Jelzés nélkül: Mátyás-templom és a Halászbástya, Budapest. Ceruza, papír, jobb alsó sarkában foltos, 30x43 cm
1
18371.

Jelzés nélkül: Mátyás-templom és a Halászbástya, Budapest. Ceruza, papír, jobb alsó sarkában foltos, 30x43 cm

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Number of bids:
0
 
Olvashatatlan jelzéssel, 2 db mű: Szentháromság tér, Budapest és Lovaskocsi. Ceruza, papír, sarkaiban papírra kasírozva, 21x23,5 és 19,5x26,5 cm
1
18372.

Olvashatatlan jelzéssel, 2 db mű: Szentháromság tér, Budapest és Lovaskocsi. Ceruza, papír, sarkaiban papírra kasírozva, 21x23,5 és 19,5x26,5 cm

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Number of bids:
0
 

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment