Arany János balladái - Zichy Mihály rajzaival. Bp, é.n. (1880k.) Ráth Mór (Hornyánszky ny.) II.kötet 10 balladával, kőnyomatos illusztrációkkal. 90p. Nagyméretű, gyönyörű album. Dúsan aranyozott, szecessziós, félbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel. (A gerinc kis helyen igényesen retaurált). 38x46 cm.
Shakspere (Shakespeare) minden munkái. 1–19. kötet. (6 kötetbe kötve.) (Teljes!) Fordítják többen. Pest, 1864–1878. Emich G. – Ráth Mór. Első kiadás! A II/6.,7.; IV/11.,12.; V/14.,15.,16. kötetek: Bp., 1879–1881. Ráth Mór. Második kiadás a többi kötet. Kiadói, a költő dombornyomású portréjával díszített, dúsan aranyozott egészvászon kötésben, Egységes, nagyon szép sorozat. (Néhány kötet lapjain foltok)
Jókai Mór válogatott művei. Teljes sorozat. 50 kötetben. Bp., Kossuth Kiadó. Dekoratív aranyozott műbőr kötésben Gerincén anagrammával. Hibátlan állapotban.
Regélő. Pesti divatlap. Uj folyam. Második év. Első, második negyed. 1-52. szám. Kiadja: Garay János. (hiány 1-3.) Pesten, 1843. Magy. Kir. Egyetemi ny. 1655p. (Egy-két lap részben pótolt) Félvászon kötésben. Metszetek nélkül
A műveltség könyvtára, 6 különböző kötet, Kiadja az Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Részvénytársulat. Bp., Athenaeum. Kiadói aranyozott félbőr kötés, illusztrált, kötetenként eltérő állapotban, több szakadt, hibás.
Mécs László: Megdicsőülés. Budapest 1935, Mécs, Mártoncsik. Készült 300 számozott példányban; fenti példány számozatlan. Modern félpergamen-kötésben, gerincén tussal feliratozva, kisebb szakadásokkal
Kisfaludi Kisfaludy Károly minden munkái. I-VI. kötet. Budapest, 1893, Franklin. Kiadói, aranyozott, domdornyomott félbőr kötésben, színezett lapszélek. A gerinc ill. a sarkok kissé viseltesek, egyébként jó állapotúak.
Tompa Mihály versei. I.-V. kötet (Komplett!) Pesten, 1858. Heckenast Gusztáv. 1. Dalok. Románczok. 231p. és T. acélmetszetű portréja. 2. Dalok. Románczok. VIII. 248 l. 3. Regék. VI. 224 l. 4. Népregék. 2 sztl. lev. 221 l. 1 sztl. lev. 5. Beszélyek. Balladák. 214 l. 1 sztl. lev. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, aranyozott lapszélekkel. Jó állapotban