Books: Other rarities Number of items: 107
921616
13047
217
6 000 HUF
923741
13048
217
Boross Elemér: Ábel. Versek. Békéscsaba, 1920, Tevan. Kolozsvári Sándor illusztrációjával, a szerző által dedikálva Imre Sándor dramaturg (1891-1944) részére. Papírkötésben, a borító helyenként szakadozott.
3 000 HUF
918418
13049
217
Móricz Zsigmond: Sári bíró. Vígjáték. Bp., 1910, Nyugat, 1. kiad. Jó állapotban.
5 000 HUF
918593
13050
217
Sarkadi Imre: Verébdűlő. Bp., 1954, Szépirodalmi Könyvkiadó. A szerző dedikációjával. Kartonált papírkötés, jó állapotban.
6 000 HUF
923765
13051
217
Márai Sándor: A féltékenyek I-II. [Bp.], 1937, Révai. Első kiadás, vászonkötésben, jó állapotban.
3 000 HUF
919639
13052
217
Örkény István: Nehéz napok. Első kiadás! Bp., 1957. Vasárnapi regények
1 000 HUF
924142
13053
217
Pikáns naptár az 1889. évre. Szerk.: Satanello. Bp., 1889, Magyar Figaro. Félvászon kötésben, a borító kissé kopott, a kötés meglazult.
1 400 HUF
918234
13054
217
Asch, Schalom: Özönvíz trilógia: Pétervár - Varsó - Moszkva. Bp., 1938, Dénes Könyvkiadó. Egészbőr kötésben, 189. számozott példány, gyűjtők részére biblianyomó papírra 300 példányban készített kiadás. A gerince kissé szakadt, egyébként jó állapotban.
3 000 HUF
919035
13055
217
Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével rézfénymetszetben. 3. díszkiadás Bp. 1895. Athenaeum. [4] + 229 p. + 20 t. (heliogr., hártyapapírral). Megviselt, aranyozott Gottermayer egészvászon-díszkötésben, a kötéstábla címképe hiányzik . Egy oldal sérült, hénágy oldal foltos. Glattfelder Gyula (1874-1943) későbbi csanádi püspök saját kezű dedikáló soraival!
12 000 HUF
919204
13056
217
4600
Kiss József: Levelek hullása. Falus Elek rajzaival. A bekötési tábla Courtens festménye után készült. Bp., 1908, Singer és Wolfner. Kiadói félvászon kötés, illusztrált, hátuljából néhány lap ki lett tépve, egyébként jó állapotban.
4 600 HUF
898937
13057
217
4200
Kis János Versei. Kiadta Kazinczy Ferencz Második kötet Pesten, 1814. Trattner. 1 t. Első kiadás! 226p. Megviselt kiadói papírkötésben
4 200 HUF
917430
13058
217
Emlékkönyv Móra Ferenc 30 éves írói jubileumára. Bp., 1932, Móra Ferenc emlékkönyv szerkesztőségének kiadása. Fűzött, a borító kicsit viseltes, hátulján ceruzarajzokkal, jó állapotban.
3 000 HUF
up to 1.000 HUF
100 HUF
up to 5.000 HUF
200 HUF
up to 10.000 HUF
500 HUF
up to 20.000 HUF
1.000 HUF
up to 50.000 HUF
2.000 HUF
up to 100.000 HUF
5.000 HUF
up to 200.000 HUF
10.000 HUF
up to 500.000 HUF
20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF
50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF
100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF
200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF
500.000 HUF
over 10.000.000 HUF
1.000.000 HUF
further page navigation Auction house