Books: History

Number of items: 31

Emlékkönyv, melyet Magyarország ezeréves fennállásának ünnepént közrebocsát a hazai cziszterczi rend. Bp., 1896, Hornyánszky Viktor. Képekkel illusztrált, kiadói félbőr kötés, kissé kopott bordázott gerinc, festett lapszélek, jó állapotban.
12710.

16 000 HUF
43,36
50,00

12711.

6 000 HUF

Thaly Kálmán: Ocskay László, II. Rákóczi Ferencz fejedelem brigadérosa és a felső-magyarországi hadjáratok 1703-1710. Második bővített és illustrált kiadás. I-II. kötet. Budapest, 1905. Franklin. 400p. 392p. egészoldalas és kihajtható hasonmás táblákkal. Kiadói pergmain-kötésben (erősen sérült kötéssel, belül foltos)
12712.

Thaly Kálmán: Ocskay László, II. Rákóczi Ferencz fejedelem brigadérosa és a felső-magyarországi hadjáratok 1703-1710. Második bővített és illustrált kiadás. I-II. kötet.
Budapest, 1905. Franklin. 400p. 392p. egészoldalas és kihajtható hasonmás táblákkal.
Kiadói pergmain-kötésben (erősen sérült kötéssel, belül foltos)

3 000 HUF

12713.

10 000 HUF

12714.

12 000 HUF

12715.

15 000 HUF
40,65
46,88

Dr. Horváth Mihály: Magyarország történelme. Újonnan átdolgozta Dr. Hatvani Mihály. Második kiadás. Első kötet. A magyar nemzet Európába költözésétől 1301-ig. Pest, 1860, Heckenast. Félvászon kötés, gerincnél szakadt, kopottas állapot.
12716.

1 000 HUF

1888 Bp., Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képekben I(1-17)-II(1-17, 11. füzet hiányzik). kötet.
12717.

6 000 HUF

Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. 45 arcképpel, számos térképpel és ábrával. Bp., 1925. Enciklopédia. Kis hibákkal, ceruzás aláhúzásokkal
12718.

2 800 HUF

Finnek, észtek. A magyarok északi testvérnépei. Írták (többek között): Dr. Kogutovicz Károly, Dr. Szinnyei József, gróf Teleki Pál, Dr. Horger Antal, etc. Bp., 1928, Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. Illusztrált papírkötésben, kopottas állapotban
12719.

1 200 HUF

Kerekesházy József: Az utolsó szultán (A negyedik császárság). Claude Farrere bevezetésével. 54 képpel, 32 táblán. Bp., 1940, Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kötésben, közepes állapotú (több lap kijár)
12720.

1 200 HUF

Gaal Mózes: Mesék a legnagyobb magyarról. Bp., 1910, Athenaeum. 79p. Kiadói, rajzos félvászon-kötésben. (kissé kopott)
12721.

Gaal Mózes: Mesék a legnagyobb magyarról.
Bp., 1910, Athenaeum. 79p. Kiadói, rajzos félvászon-kötésben. (kissé kopott)

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF