https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: History

Number of items: 31

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Sebess Dénes: Két Magyarország. - Az elmúlt század politikai eszményei. Bp., 1931. Könyvbarátok. Egyetemi Nyomda. 258 p. Aranyozott kiadói, kissé kopott félbőr kötésben.
1
12722.

Sebess Dénes: Két Magyarország. - Az elmúlt század politikai eszményei. Bp., 1931. Könyvbarátok. Egyetemi Nyomda. 258 p. Aranyozott kiadói, kissé kopott félbőr kötésben.

 
The item is not available
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
 
A magyar nemzet története I-X. Szerkesztette: Szilágyi Sándor. Bp., 1895-1898. Athenaeum. Díszes, vaknyomott festett félbőr kötésben. (4 köteten kisebb nagyobb hibák, de egyébként egységes, jó sorozat)
1
12723.

A magyar nemzet története I-X. Szerkesztette: Szilágyi Sándor. Bp., 1895-1898. Athenaeum. Díszes, vaknyomott festett félbőr kötésben. (4 köteten kisebb nagyobb hibák, de egyébként egységes, jó sorozat)

 
The item is not available
Starting price:
48 000 HUF
130,08
EUR
,
150,00
USD
Number of bids:
0
 
Zágoni Mikes Kelemen törökországi levelei. A magyar kir. kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállitása alkalmából készült emlékkiadás. Budapest, 1906. Franklin.  233 p. + 39 t. (ebből 36 színes, a táblák előtt feliratos hártyapapírral) és 3 kézirat-hasonmás. Aranyozott félbőr kötésben.
1
12724.

Zágoni Mikes Kelemen törökországi levelei. A magyar kir. kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállitása alkalmából készült emlékkiadás. Budapest, 1906. Franklin. 233 p. + 39 t. (ebből 36 színes, a táblák előtt feliratos hártyapapírral) és 3 kézirat-hasonmás. Aranyozott félbőr kötésben.

 
Sold
Starting price:
18 000 HUF
48,78
EUR
,
56,25
USD
Number of bids:
1
 
Hóman Bálint - Szekfű Gyula: Magyar történet. Első kiadás! I.-VIII. kötet. Teljes! Bp., 1928-1933, Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr-kötésben, jó állapotú sorozat.
1
12725.

Hóman Bálint - Szekfű Gyula: Magyar történet. Első kiadás! I.-VIII. kötet. Teljes! Bp., 1928-1933, Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr-kötésben, jó állapotú sorozat.

 
The item is not available
Starting price:
65 000 HUF
176,15
EUR
,
203,13
USD
Number of bids:
0
 
Árpád és az Árpádok. Történeti emlékmű. Szerkesztette Csánki Dezső, Árpád vezér halálának ezredik évfordulója alkalmával, Thaly Kálmán kezdeményezésére és támogatásával. Bp. 1908. Franklin. 1 t. címkép + XVII + [3] + 396 + 1p. + 40 melléklet Aranyozott, kiadói egészbőr díszkötésben ()rézplakett hiányzik, felül aranyozott lapszélekkel. A gerinc javított, pótolt, kötéstábla kissé kopott, belül egy két helyen ceruzás aláhúzások
1
12726.

Árpád és az Árpádok. Történeti emlékmű. Szerkesztette Csánki Dezső, Árpád vezér halálának ezredik évfordulója alkalmával, Thaly Kálmán kezdeményezésére és támogatásával.
Bp. 1908. Franklin. 1 t. címkép + XVII + [3] + 396 + 1p. + 40 melléklet Aranyozott, kiadói egészbőr díszkötésben ()rézplakett hiányzik, felül aranyozott lapszélekkel. A gerinc javított, pótolt, kötéstábla kissé kopott, belül egy két helyen ceruzás aláhúzások

 
The item is not available
Starting price:
24 000 HUF
65,04
EUR
,
75,00
USD
Number of bids:
0
 
Seress László: Napóleon. I-IV. kötet. Teljes!. Bp., én. Singer és Wolfner. Korabeli egységes egészvászon sorozatkötésben. Számos egészoldalas képmelléklettel.
1
12727.

Seress László: Napóleon. I-IV. kötet. Teljes!. Bp., én. Singer és Wolfner. Korabeli egységes egészvászon sorozatkötésben. Számos egészoldalas képmelléklettel.

 
The item is not available
Starting price:
26 000 HUF
70,46
EUR
,
81,25
USD
Number of bids:
0
 
Vázsonyi Vilmos beszédei és írásai I-II. Gróf Apponyi Albert, gróf Esterházy Móric és Bárczy István előszavával. Bp., 1927, Országos Vázsonyi-Emlékbizottság. Kiadói félbőr kötésben
1
12728.

Vázsonyi Vilmos beszédei és írásai I-II. Gróf Apponyi Albert, gróf Esterházy Móric és Bárczy István előszavával. Bp., 1927, Országos Vázsonyi-Emlékbizottság. Kiadói félbőr kötésben

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Number of bids:
0
 
Marczali Henrik: Nagy képes világtörténet I-XII. kötet 1899. (2,4,5,7 hiányzik) Rendkívül gazdagon illusztrálva színes és fekete-fehér képekkel, térképekkel, hasonmásokkal, mellékletekkel stb. Gerincén aranyozott egységes félbőr kötésben. (mindegyik gerinc elvált a könyvektől, de nagyrészt jó állapotban, megvannak)
1
12729.

Marczali Henrik: Nagy képes világtörténet I-XII. kötet 1899. (2,4,5,7 hiányzik) Rendkívül gazdagon illusztrálva színes és fekete-fehér képekkel, térképekkel, hasonmásokkal, mellékletekkel stb. Gerincén aranyozott egységes félbőr kötésben. (mindegyik gerinc elvált a könyvektől, de nagyrészt jó állapotban, megvannak)

 
The item is not available
Starting price:
20 000 HUF
54,20
EUR
,
62,50
USD
Number of bids:
0
 
Egyetemes történet. III. IV. köt. Szerkesztették: Hóman Bálint, Szekfű Gyula, Kerényi Károly. Harmadik kötet: Hajnal István: Újkor. Negyedik kötet: Iványi-Grünwald Béla: Legújabb kor. Bp. 1937. Magyar Szemle Társ. Révai. 676 p. 14 térk. 2 sztl. lev.; 660 p. 19 térk. Egységes aranyozott kiadói álbordázott félbőr kötésben, márványmintás táblával és ezzel megegyező mintázatú metszéssel.
1
12730.

Egyetemes történet. III. IV. köt. Szerkesztették: Hóman Bálint, Szekfű Gyula, Kerényi Károly. Harmadik kötet: Hajnal István: Újkor. Negyedik kötet: Iványi-Grünwald Béla: Legújabb kor.
Bp. 1937. Magyar Szemle Társ. Révai. 676 p. 14 térk. 2 sztl. lev.; 660 p. 19 térk. Egységes aranyozott kiadói álbordázott félbőr kötésben, márványmintás táblával és ezzel megegyező mintázatú metszéssel.

 
The item is not available
Starting price:
14 000 HUF
37,94
EUR
,
43,75
USD
Number of bids:
0
 
Hóman Bálint - Szekfű Gyula: Magyar történet. Első kiadás! I.-V. kötet. Bp., 1928-1933, Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr-kötésben. (két kötet gerince hibás)
1
12731.

Hóman Bálint - Szekfű Gyula: Magyar történet. Első kiadás! I.-V. kötet. Bp., 1928-1933, Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr-kötésben. (két kötet gerince hibás)

 
The item is not available
Starting price:
18 000 HUF
48,78
EUR
,
56,25
USD
Number of bids:
0
 
Protocolle du Régiment des Volontaire de Benyowszky crée en 1772. Benyovszky Móric madagaszkári jegyzőkönyve 1772-1776. Bp., 2004, Országos Széchényi Könyvtár - Magyar-madagaszkári Baráti Társaság - Kossuth Kiadó. A francia nyelvű kézirat hasonmása, francia betűhű átirata és magyar fordítása, kiadói műbőr kötésben /  Facsimile and transcription of the French text with Hungarian translation, faux leather binding
1
12732.

Protocolle du Régiment des Volontaire de Benyowszky crée en 1772. Benyovszky Móric madagaszkári jegyzőkönyve 1772-1776. Bp., 2004, Országos Széchényi Könyvtár - Magyar-madagaszkári Baráti Társaság - Kossuth Kiadó. A francia nyelvű kézirat hasonmása, francia betűhű átirata és magyar fordítása, kiadói műbőr kötésben /
Facsimile and transcription of the French text with Hungarian translation, faux leather binding

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Number of bids:
0
 
Reden, Alexander Sixtus von: Österreich - Ungarn. Die Donaumonarchie in historischen Dokumenten. Salzburg, 1995 Druckhaus Nonntal, KÖnyv és hozzá rengeteg okmány, képeslap, plakát, térkép facsimile másolatával. Díszes tékában / With a lot of facsimile copies of historical documents, maps, and other pribnted matters
1
12733.

Reden, Alexander Sixtus von: Österreich - Ungarn. Die Donaumonarchie in historischen Dokumenten. Salzburg, 1995 Druckhaus Nonntal, KÖnyv és hozzá rengeteg okmány, képeslap, plakát, térkép facsimile másolatával. Díszes tékában / With a lot of facsimile copies of historical documents, maps, and other pribnted matters

 
Sold
Starting price:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Number of bids:
1
 

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment