https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: History

Number of items: 43

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Aradi vértanúk albuma. Arad sz. kir. város közönsége és az aradi "Kölcsey-Egyesület" megbízásából szerkesztette Varga Ottó. Negyedik kiadás. Bp., 1893, "Könyves Kálmán" Társulat. Leszik-féle festett egészvászon kötés, illusztrált, mellékletekkel, belsejében pecséttel.
1
12497.

Aradi vértanúk albuma. Arad sz. kir. város közönsége és az aradi "Kölcsey-Egyesület" megbízásából szerkesztette Varga Ottó. Negyedik kiadás. Bp., 1893, "Könyves Kálmán" Társulat. Leszik-féle festett egészvászon kötés, illusztrált, mellékletekkel, belsejében pecséttel.

 
The item is not available
Starting price:
12 000 HUF
32,52
EUR
,
37,50
USD
Number of bids:
0
 
Ettre-Karchai Georch Illés: Honnyi törvény (II./1.) Posonyban, 1806. Belnay György Aloys betűivel.  523p. A munka önmagában teljes, mivel magába foglalja a teljes korabeli hatályos öröklési jogot. Különösen alapos jogi munka, hazai törvényeink jogtörténeti kuriózuma! 147-164 közötti oldalak hiányoznak. Fűzve, kötés nélkül. (első tábla elvált)
1
12498.

Ettre-Karchai Georch Illés: Honnyi törvény (II./1.) Posonyban, 1806. Belnay György Aloys betűivel.
523p. A munka önmagában teljes, mivel magába foglalja a teljes korabeli hatályos öröklési jogot. Különösen alapos jogi munka, hazai törvényeink jogtörténeti kuriózuma! 147-164 közötti oldalak hiányoznak. Fűzve, kötés nélkül. (első tábla elvált)

 
The item is not available
Starting price:
12 000 HUF
32,52
EUR
,
37,50
USD
Number of bids:
0
 
Laboulaye, Eduard: Az Egyesült Államok története III. Irta --. A 3-ik kiadás után forditotta Szász Domokos. Harmadik korszak. Az Egyesült Államok alkotmánya. 1783-1789. Pest, 1871, Ráth Mór. Korabeli félvászon kötésben, márványozott lapszélekkel, az előzéklapon és a címlapon tulajdonosi bejegyzések, jó állapotú
1
12499.

Laboulaye, Eduard: Az Egyesült Államok története III. Irta --. A 3-ik kiadás után forditotta Szász Domokos. Harmadik korszak. Az Egyesült Államok alkotmánya. 1783-1789. Pest, 1871, Ráth Mór. Korabeli félvászon kötésben, márványozott lapszélekkel, az előzéklapon és a címlapon tulajdonosi bejegyzések, jó állapotú

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Number of bids:
0
 
Jánosi Ferenc: Olaszország történetei I.-II. I.: Az újabb uralkodó-házak megalapításától fogva mostanig. II.: Az ujabb uralkodóházak megalapításátol fogva mostanig. Reuchlin nyomán... Pest, 1865-1866. Pfeifer Ferdinánd 194p. + 279p. Későbbi igényes félvászon kötésben
1
12500.

Jánosi Ferenc: Olaszország történetei I.-II. I.: Az újabb uralkodó-házak megalapításától fogva mostanig. II.: Az ujabb uralkodóházak megalapításátol fogva mostanig. Reuchlin nyomán... Pest, 1865-1866. Pfeifer Ferdinánd 194p. + 279p. Későbbi igényes félvászon kötésben

 
The item is not available
Starting price:
10 000 HUF
27,10
EUR
,
31,25
USD
Number of bids:
0
 
Nagy Géza: Adatok a székelyek eredetéhez  és egykori lakhelyéhez. Sepsi-Szentgyörgy 1883. Jókai nyomda. 203p.  hozzákötve: Nagy Géza: Az Álmos-monda - Mythologiai tanulmány. Sepsi-Szentgyörgy 1884. Jókai nyomda. 33p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon kötésben. Rendkívül ritka!
1
12501.

Nagy Géza: Adatok a székelyek eredetéhez és egykori lakhelyéhez. Sepsi-Szentgyörgy 1883. Jókai nyomda. 203p. hozzákötve: Nagy Géza: Az Álmos-monda - Mythologiai tanulmány. Sepsi-Szentgyörgy 1884. Jókai nyomda. 33p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon kötésben. Rendkívül ritka!

 
The item is not available
Starting price:
60 000 HUF
162,60
EUR
,
187,50
USD
Number of bids:
0
 
A magyar nemzet története I-X. Szerkesztette: Szilágyi Sándor. Bp., 1895-1898. Athenaeum. Díszes, vaknyomott festett félbőr kötésben. (4 köteten kisebb nagyobb hibák, de egyébként egységes, jó sorozat)
1
12502.

A magyar nemzet története I-X. Szerkesztette: Szilágyi Sándor. Bp., 1895-1898. Athenaeum. Díszes, vaknyomott festett félbőr kötésben. (4 köteten kisebb nagyobb hibák, de egyébként egységes, jó sorozat)

 
The item is not available
Starting price:
50 000 HUF
135,50
EUR
,
156,25
USD
Number of bids:
0
 
Zágoni Mikes Kelemen törökországi levelei. A magyar kir. kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállitása alkalmából készült emlékkiadás. Budapest, 1906. Franklin.  233 p. + 39 t. (ebből 36 színes, a táblák előtt feliratos hártyapapírral) és 3 kézirat-hasonmás. Aranyozott félbőr kötésben.
1
12503.

Zágoni Mikes Kelemen törökországi levelei. A magyar kir. kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállitása alkalmából készült emlékkiadás. Budapest, 1906. Franklin. 233 p. + 39 t. (ebből 36 színes, a táblák előtt feliratos hártyapapírral) és 3 kézirat-hasonmás. Aranyozott félbőr kötésben.

 
The item is not available
Starting price:
20 000 HUF
54,20
EUR
,
62,50
USD
Number of bids:
0
 
Hóman Bálint - Szekfű Gyula: Magyar történet. Első kiadás! I.-VIII. kötet. Teljes! Bp., 1928-1933, Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr-kötésben, jó állapotú sorozat.
1
12504.

Hóman Bálint - Szekfű Gyula: Magyar történet. Első kiadás! I.-VIII. kötet. Teljes! Bp., 1928-1933, Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr-kötésben, jó állapotú sorozat.

 
The item is not available
Starting price:
70 000 HUF
189,70
EUR
,
218,75
USD
Number of bids:
0
 
Árpád és az Árpádok. Történeti emlékmű. Szerkesztette Csánki Dezső, Árpád vezér halálának ezredik évfordulója alkalmával, Thaly Kálmán kezdeményezésére és támogatásával. Bp. 1908. Franklin. 1 t. címkép + XVII + [3] + 396 + 1p. + 40 melléklet Aranyozott, kiadói egészbőr díszkötésben ()rézplakett hiányzik, felül aranyozott lapszélekkel. A gerinc javított, pótolt, kötéstábla kissé kopott, belül egy két helyen ceruzás aláhúzások
1
12505.

Árpád és az Árpádok. Történeti emlékmű. Szerkesztette Csánki Dezső, Árpád vezér halálának ezredik évfordulója alkalmával, Thaly Kálmán kezdeményezésére és támogatásával.
Bp. 1908. Franklin. 1 t. címkép + XVII + [3] + 396 + 1p. + 40 melléklet Aranyozott, kiadói egészbőr díszkötésben ()rézplakett hiányzik, felül aranyozott lapszélekkel. A gerinc javított, pótolt, kötéstábla kissé kopott, belül egy két helyen ceruzás aláhúzások

 
The item is not available
Starting price:
28 000 HUF
75,88
EUR
,
87,50
USD
Number of bids:
0
 
Barna János-Sümeghy Dezső: Nemes családok Csanádvármegyében Makón, 1913. ifj. Gaál László ny. 242p. Korabeli enyhén sérült gerincű álbordás félbőr védőkötésben. Ex librissel
1
12506.

Barna János-Sümeghy Dezső: Nemes családok Csanádvármegyében Makón, 1913. ifj. Gaál László ny. 242p. Korabeli enyhén sérült gerincű álbordás félbőr védőkötésben. Ex librissel

 
Sold
Starting price:
10 000 HUF
27,10
EUR
,
31,25
USD
Number of bids:
1
 
Seress László: Napóleon. I-IV. kötet. Teljes!. Bp., én. Singer és Wolfner. Korabeli egységes egészvászon sorozatkötésben. Számos egészoldalas képmelléklettel.
1
12507.

Seress László: Napóleon. I-IV. kötet. Teljes!. Bp., én. Singer és Wolfner. Korabeli egységes egészvászon sorozatkötésben. Számos egészoldalas képmelléklettel.

 
The item is not available
Starting price:
30 000 HUF
81,30
EUR
,
93,75
USD
Number of bids:
0
 
Sebess Dénes: Két Magyarország. - Az elmúlt század politikai eszményei. Bp., 1931. Könyvbarátok. Egyetemi Nyomda. 258 p. Aranyozott kiadói, kissé kopott félbőr kötésben.
1
12508.

Sebess Dénes: Két Magyarország. - Az elmúlt század politikai eszményei. Bp., 1931. Könyvbarátok. Egyetemi Nyomda. 258 p. Aranyozott kiadói, kissé kopott félbőr kötésben.

 
The item is not available
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
 

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment